Status
Not open for further replies.
CBS-5 σε Fiem κάλυκα με συγκεντρωτήρα Z2M και κλεισμένα σε βιομηχανική μηχανή Vasini ;)
Νίκο, θα μπορούσε αυτό το φυσίγγι, όπως ακριβώς είναι να φορέσει cx2000?
Επίσης αν περνάει από το χέρι σου, κάνε μια πρόταση να βγει και σε 7,5. Αν αυτό το φυσίγγι έβγαινε σε 7,5 δεν θα κοίταγα άλλο.
 
Το μόνο πρόβλημα που είχα ηταν με το κάλυκα Αύγουστο Σεπτέμβρη φούσκωνε πολύ στους εξολκεις. δεν ξερω αν έφταιγε ο κάλυκας οι ειχε υψηλές πιέσεις. πάντως σε 7,5 θα με ενδιέφερε κ εμένα
 
Δεν γνωρίζω Γιώργο, διότι η εταιρεία στην Ιταλία www.fiems.it νομίζω ότι παράγει τους κάλυκες μόνο με 686 και με 688, αν και προσωπικά εδώ και χρόνια προτιμώ το CX2000 σχεδόν σε αποκλειστικότητα για λόγους ευκολίας και μόνον ;)

Δεν νομίζω να ήταν θέμα πιέσεων...αλλά θέμα παρτίδας καψυλλίων με ισχύ μεγαλύτερη των κανονικών...διότι η μηχανή πάντα το ίδιο θα δοσομετρήσει εφόσον δεν έχει αναπρογραμματιστεί το ογκομετρικό της και επειδή γνωρίζω ότι υπάρχει αστάθεια σε όλες τις εταιρείς καψυλλίων...κλείνω προς τα εκείνο τον παράγοντα... ;)
 
Νικο αν μπορεις βοηθησε με. Ποιο φυσιγγι του κενταυρου βγαινει και ειναι κοντα στο nsi uno prima 28 και b&p mp light 30 gr αντιστοιχα που με βολευουν πολυ. Και αν εχει ακομα μαλακωτερο απο αυτα να προτιμησω ρε αδερφε Ελληνα.
 
Δεν μπορώ να σου απαντήσω Νίκο, διότι ουδέποτε θέλησα να ασχοληθώ με τα εμπορικά φυσίγγια και διότι δεν γνωρίζω, αλλά μπορείς όμως να ρωτήσεις τον Γιώργο στο μαγαζί, τηλεφωνόντας στο 210-4319704 και να σε καθοδηγήσει ο ίδιος! ;)
 
Δεν μπορώ να σου απαντήσω Νίκο, διότι ουδέποτε θέλησα να ασχοληθώ με τα εμπορικά φυσίγγια και διότι δεν γνωρίζω, αλλά μπορείς όμως να ρωτήσεις τον Γιώργο στο μαγαζί, τηλεφωνόντας στο 210-4319704 και να σε καθοδηγήσει ο ίδιος! ;)
Σωστα ευχαριστω.
 
Φημες λενε που οποιος δεν εχει κανει καβατσα m92s θα πεινασει πολυ ασχημα.....yelling.
Θα σας κανω "ντου" και θα σου πω εγω που κοροιδευειες... .yelling. Δεν πειραζει, καλα να ειμαστε, να δοκιμασουμε κ καμια αλλη... .my man.

Το εχω ξαναπει αλλα θα το ξαναγραψω μιας κ αναφερθηκε, το Sporting του Κενταυρου ειναι απο τα πιο value for money φυσιγγια κ εχει κ πολυ καλη σταθεροτητα στη δοσολογια της πυριτιδας απο διαφορα που εχω σφαξει... Κ εγω θα το ηθελα σε 7,5 για να ειμαι ειλικρινης...
 
Νομιζω ομως οτι το 8αρι ειναι το πιο ισορροπημενο νουμερο, αναμεσα σε κεινους που θελουν πιο χοντρο σκαγι, και κεινους που θελουν περισσοτερα για να αισθανονται ασφαλεις. Σαφως μια μεγαλυτερη γκαμα θα ειχε περισσοτερο κοινο, αλλα φανταζομαι οτι θα υπηρχε και κοσμος που θα θελε 8½ ή και 9, οποτε ολο αυτο ισως ανεβαζε το κοστος στο τελος, ή εφερνε την αναγκη για σημανση του καθε φυσιγγιου με το νουμερο του σκαγιου.

Ευτυχως για τις πυριτιδες που με ενδιαφερουν, προνοησα ;). Ας εχει τσιχλες και τρυγονια φετος, και ας μου τελειωσουν, δε χαλασε ο κοσμος
 
Βίκτωρα δίκιο έχεις,αλλά όταν ο τσιχλας σου λέει εγώ στην τσίχλα ρίχνω μόνο πχ ν9 είναι πολύ δύσκολο να πάρει 8αρια μονο και μονο γιατί θα νιώθει άσχημα ψυχολογικά(φόβος αστοχίας κλπ).
Ίσως αυτό το φυσίγγι αν εβγενε σε 7 1/2 κ 9 να είχε ακόμη μεγαλύτερη εμπορική επιτυχια γιατί θα κάλυπτε όλες τις προτιμησεις και τις παραξενιές του σιναφιού μας.
 
Ρώτησα τον Γιώργο πριν από λίγο σχετικά με τα εμπορικά φυσίγγια του με Sipe και μου είπε ότι δεν τα έχει αλλάξει και ότι αυτή τη στιγμή έχει ακόμη κάποιο μικρό στοκ, αλλά πλέον εξαρτάται αποκλειστικά από τον εισαγωγέα εάν θα τα συνεχίσει την παραγωγή τους...επειδή ανέβηκε το κόστος των πρώτων υλών και αρχίζουν να γίνονται ασύμφορα...
 
Θα σας κανω "ντου" και θα σου πω εγω που κοροιδευειες... .yelling. Δεν πειραζει, καλα να ειμαστε, να δοκιμασουμε κ καμια αλλη... .my man.

Το εχω ξαναπει αλλα θα το ξαναγραψω μιας κ αναφερθηκε, το Sporting του Κενταυρου ειναι απο τα πιο value for money φυσιγγια κ εχει κ πολυ καλη σταθεροτητα στη δοσολογια της πυριτιδας απο διαφορα που εχω σφαξει... Κ εγω θα το ηθελα σε 7,5 για να ειμαι ειλικρινης...
Εχεις δικιο υπαρχει και η A........."................
 
Ρώτησα τον Γιώργο πριν από λίγο σχετικά με τα εμπορικά φυσίγγια του με Sipe και μου είπε ότι δεν τα έχει αλλάξει και ότι αυτή τη στιγμή έχει ακόμη κάποιο μικρό στοκ, αλλά πλέον εξαρτάται αποκλειστικά από τον εισαγωγέα εάν θα τα συνεχίσει την παραγωγή τους...επειδή ανέβηκε το κόστος των πρώτων υλών και αρχίζουν να γίνονται ασύμφορα...
Ok ευχαριστώ Νίκο,Εφόσον σου είπε ότι δεν τα έχει αλλάξει είναι κρίμα να σταματήσει την παραγωγή ενός τόσο καλού φυσιγγιου:(
Όμως δεν έχει κ άλλη επιλογή γιατί ποιος θα αγοράσει φυσίγγι 32γρ με τσιμπημενη τιμή.
Δυστυχώς ολα τα καλά κάποτε χάνονται,Θέλω να πιστεύω ότι δεν θα χαθεί ένα ακόμα καλό φυσίγγι..
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top