Θαυμάζοντας...

Το ΣΚ πήραμε κι εμεις τα βουνά. Στόχος μια κορυφή του Παναιτωλικού όρους, η Κόκα στα 1691μέτρα. Πολύ όμορφη εμπειρία που δοκίμασα για πρώτη φορά μιας και περσινή απόπειρα θα με άφηνε στον τόπο..pop.
Η θέα το κάτι άλλο την οποία δυστυχώς δεν μπόρεσα να την αποτυπώσω με την ψηφιακή μου όπως θα ήθελα.











ελλαδαραααα με της ομωρφιεσουυυυυυυ ο καθε τοπος ειναι ξεχωριστωςςςς
 
Αγναντεύοντας από τις κορυφές των Τζουμέρκων σε υψόμετρο 2000 εως 2430 .Εκει ψηλά στα πολύ δύσκολα περδικοτόπια .
Μια ακόμη αξέχαστη ανάβαση.

IMG_8176.jpg


IMG_8259.jpg


IMG_8246.jpg


IMG_8252.jpg


IMG_8228.jpg


IMG_8264.jpg


IMG_8247.jpg


IMG_8248.jpg


IMG_8255.jpg



IMG_8268.jpg


IMG_8289.jpg



IMG_8282.jpg



IMG_8260.jpg



IMG_8266.jpg
 
Γεια σου Μητσαρα με της φωτο σου η μια καλυτερη απο την αλλη .shake hands.
Μήτσο αυτό που βλέπουν τα μάτια σε τέτοιες κορυφές και τόσο υψόμετρο δεν αποτυπώνεται. Οσο για το συναίσθημα άστο.
Του χρόνου να μπορέσω να κουβαλήσω και σκηνή και να μείνω ένα βράδυ εκει πάνω,
 
Μήτσο αυτό που βλέπουν τα μάτια σε τέτοιες κορυφές και τόσο υψόμετρο δεν αποτυπώνεται. Οσο για το συναίσθημα άστο.
Του χρόνου να μπορέσω να κουβαλήσω και σκηνή και να μείνω ένα βράδυ εκει πάνω,
θα σε φανε οι λυκοι.....χαχαχαχααχ
 
Μήτσο αυτό που βλέπουν τα μάτια σε τέτοιες κορυφές και τόσο υψόμετρο δεν αποτυπώνεται. Οσο για το συναίσθημα άστο.
Του χρόνου να μπορέσω να κουβαλήσω και σκηνή και να μείνω ένα βράδυ εκει πάνω,
Πρέπει να το κάνεις Δημήτρη! Έχω μείνει βράδυ πάνω και ήταν από τις ομορφότερες εμπειρίες. Μέσα Αυγούστου ντυμένος και με δύο κουβέρτες χτύπαγα δοντι. Η ανατολή όμως εκεί πάνω είναι απίστευτο θέαμα!
 
Πρέπει να το κάνεις Δημήτρη! Έχω μείνει βράδυ πάνω και ήταν από τις ομορφότερες εμπειρίες. Μέσα Αυγούστου ντυμένος και με δύο κουβέρτες χτύπαγα δοντι. Η ανατολή όμως εκεί πάνω είναι απίστευτο θέαμα!
Μπορεί να μην εχω κοιμηθεί εκει πάνω αλλά την ανατολή την έχω δει αρκετές φορές απο τοτε που κυνηγούσαμε πέρδικες και βγαίναμε στην κορυφογραμμή ενω ήταν ακόμη σκοτάδι.
Στα πολύ γρήγορα βρήκα δυο παλιές φωτογραφίες της δεκαετίας του 90 που ήμασταν πάνω στην κορυφογραμμή στα 2250μ πριν την ανατολή.

ANATOLH_STHN_KORYFH_TON_TZOYMERKON_1.jpg


ANATOLH_STHN_KORYFH_TON_TZOYMERKON_2.jpg
 
Μπορεί να μην εχω κοιμηθεί εκει πάνω αλλά την ανατολή την έχω δει αρκετές φορές απο τοτε που κυνηγούσαμε πέρδικες και βγαίναμε στην κορυφογραμμή ενω ήταν ακόμη σκοτάδι.
Στα πολύ γρήγορα βρήκα δυο παλιές φωτογραφίες της δεκαετίας του 90 που ήμασταν πάνω στην κορυφογραμμή στα 2250μ πριν την ανατολή.

ANATOLH_STHN_KORYFH_TON_TZOYMERKON_1.jpg


ANATOLH_STHN_KORYFH_TON_TZOYMERKON_2.jpg
Απίστευτο
 
Μπορεί να μην εχω κοιμηθεί εκει πάνω αλλά την ανατολή την έχω δει αρκετές φορές απο τοτε που κυνηγούσαμε πέρδικες και βγαίναμε στην κορυφογραμμή ενω ήταν ακόμη σκοτάδι.
Στα πολύ γρήγορα βρήκα δυο παλιές φωτογραφίες της δεκαετίας του 90 που ήμασταν πάνω στην κορυφογραμμή στα 2250μ πριν την ανατολή.

ANATOLH_STHN_KORYFH_TON_TZOYMERKON_1.jpg


ANATOLH_STHN_KORYFH_TON_TZOYMERKON_2.jpg
.what.
 
Μπορεί να μην εχω κοιμηθεί εκει πάνω αλλά την ανατολή την έχω δει αρκετές φορές απο τοτε που κυνηγούσαμε πέρδικες και βγαίναμε στην κορυφογραμμή ενω ήταν ακόμη σκοτάδι.
Στα πολύ γρήγορα βρήκα δυο παλιές φωτογραφίες της δεκαετίας του 90 που ήμασταν πάνω στην κορυφογραμμή στα 2250μ πριν την ανατολή.

ANATOLH_STHN_KORYFH_TON_TZOYMERKON_1.jpg


ANATOLH_STHN_KORYFH_TON_TZOYMERKON_2.jpg
φιλαρακι εση εβαλες σκοπο να μας τρελανηςςςςς εχη και τους καυσωνες τωρα λιγο θελουμε για να σαλταρουμεεεε.seveys..seveys.
 
Back
Top