Η σκύλα σε οίστρο

Δν υπάρχει επόμενο φεγγάρι....
Θα τις το τυλίξω με μονοτική ταινία... .sarcastic. .sarcastic.
Κώστα αν δεν πριστεί το εργαλείο και δεν στάξει μην τρελαίνεσαι, οι αρσενικοί από αερογ@μιες άλλο τιποτα .sarcastic. . Το θυληκο θα γυρεψει 2 φορές τον χρόνο αν δεν επιθυμείς να την ζευγαρώσεις (κάτι που δεν είναι σωστό στον πρώτο οίστρο ) προσοχή στο κυνήγι αν υπάρχει αρσενικό τριγύρω και κλείσιμο στο κουμασι αργότερα γιατί οι αρσενικοί περνούν μυρωδιά την νύφη από μακριά.
 
Κώστα αν δεν πριστεί το εργαλείο και δεν στάξει μην τρελαίνεσαι, οι αρσενικοί από αερογ@μιες άλλο τιποτα .sarcastic. . Το θυληκο θα γυρεψει 2 φορές τον χρόνο αν δεν επιθυμείς να την ζευγαρώσεις (κάτι που δεν είναι σωστό στον πρώτο οίστρο ) προσοχή στο κυνήγι αν υπάρχει αρσενικό τριγύρω και κλείσιμο στο κουμασι αργότερα γιατί οι αρσενικοί περνούν μυρωδιά την νύφη από μακριά.
Θα έχω το νου μου.
Ευχαριστώ Κωστή.
 
Καλημέρα και από εδώ.
Άλλο ένα θέμα μετά το όπλο που έγραψα σε άλλο θέμα σήμερα.
Λόγω μη γνώση αλλά και προηγούμενης εμπειρίας με θηλυκό σκύλο έχω μια απορία.
Χθες το σκυλάκι μου ( θηλυκό Επανιελ) είχε αίμα λόγω οιστρου.
Πόσο πρέπει να το κρατήσω μέσα και ποτέ μπορώ να το ξαναβάλω στο κυνήγι χωρίς να ενοχλήσω άλλους συναδερφους με σκύλους;
 
Σημερα ειδα αιμα στην λωρυ και θελω να ξερω εαν μπορει να ειναι και απο τις προηγουμενες μερες ή αλλιως ποσες μερες θα εχει αιμα για υπολογισω επειδη θελω να την βαλω να ζευγαρωσει
φιλεμου σταυροοοο της καλητερες συμβουλες θα της παρης απο τον κτηνηατροσουυυυυ και οχι μεσα απο εμαςςςςς,,ο καθενασμας θα λεη τα δικατου και χωρις να εχη την απαρετιτη γνωση επανω σε αυτο;);)
 
φιλεμου σταυροοοο της καλητερες συμβουλες θα της παρης απο τον κτηνηατροσουυυυυ και οχι μεσα απο εμαςςςςς,,ο καθενασμας θα λεη τα δικατου και χωρις να εχη την απαρετιτη γνωση επανω σε αυτο;);)
Ναι αυτο εκανα Σακη ρωτησα την κτηνιατρο , τωρα μενει να πετυχει το ζευγαρωμα και να εχουμε απογονους
 
Σημερα ειδα αιμα στην λωρυ και θελω να ξερω εαν μπορει να ειναι και απο τις προηγουμενες μερες ή αλλιως ποσες μερες θα εχει αιμα για υπολογισω επειδη θελω να την βαλω να ζευγαρωσει
Παρακολούθησε την σε 7-9 μέρες θα καθαρίσει και θα πρηστεί το εργαλείο . Τότε είναι έτοιμη για ζευγάρωμα. 2 επιβασεις με διαφορά 2 ημερών είναι ότι πρέπει .

Το 7-9 είναι ένα ας πούμε μέσο όρο έχει τύχει και λιγότερο και περισσότερο.



Καλή επιτυχία
 
Last edited:
Παρακολούθησε την σε 7-9 μέρες θα καθαρίσει και θα πρηστεί το εργαλείο . Τότε είναι έτοιμη για ζευγάρωμα. 2 επιβασεις με διαφορά 2 ημερών είναι ότι πρέπει .

Το 7-9 είναι ένα ας πούμε μέσο όρο έχει τύχει και λιγότερο και περισσότερο.



Καλή επιτυχία
Ευχαριστω Νικο
 
Έχει δοκιμάσει κανείς σπρέι εξουδετέρωσης της μυρωδιάς οίστρου; Έχω πρόβλημα χώρου και δεν μπορώ να απομονώσω τη σκύλα όπως τις άλλες φορές.
Καλησπέρα σας. Εγώ το χρησιμοποίησα στον προηγούμενο οίστρο της σκύλας και δεν έκανε τίποτα!
 
Back
Top