Ζητείται πάπια για παλιό Σοβιετικό δίκαννο ΤΟΖ 66 διαμετρήματος 16 cal.

Ζητείται για λογαριασμό φίλου ανταλλακτική πάπια για δίκαννο πλαγιόκαννο κοκκοροντούφεκο Σοβιετικής κατασκευής μοντέλο TOZ 66 (ТОЗ 66) σε διαμέτρημα 16 όπως αυτό που απεικονίζεται στο παρακάτω link από αγγελία ίδιου μοντέλλου όπλου.


https://www.car.gr/xyma/view/21659696-baikal-toz-ussr-kokorontoyfeko-cal16
 
Ζητείται για λογαριασμό φίλου ανταλλακτική πάπια για δίκαννο πλαγιόκαννο κοκκοροντούφεκο Σοβιετικής κατασκευής μοντέλο TOZ 66 (ТОЗ 66) σε διαμέτρημα 16 όπως αυτό που απεικονίζεται στο παρακάτω link από αγγελία ίδιου μοντέλλου όπλου.


https://www.car.gr/xyma/view/21659696-baikal-toz-ussr-kokorontoyfeko-cal16
Μόνο το ξύλο;
 
Μόνο το ξύλο;
Καλησπέρα !
Δυστυχώς λείπει ολόκληρο το εξάρτημα της πάπιας - ξύλο και μηχανισμός μαζί.

Δεν ξέρω άν ήταν τόσο δημοφιλές στην Ελλάδα ώστε να υπάρχουν ανταλλακτικά τόσα χρόνια μετά ή άν μπορεί να ταιριάξει αντίστοιχη πάπια από άλλο είδος κοκκοροντούφεκου.

Θέλω να πιστεύω πώς ίσως υπάρχουν ακόμα ελπίδες να βρεθεί κάτι και προσπαθώ να πείσω και τον φίλο μου γι' αυτό.
 
Καλησπέρα !
Δυστυχώς λείπει ολόκληρο το εξάρτημα της πάπιας - ξύλο και μηχανισμός μαζί.

Δεν ξέρω άν ήταν τόσο δημοφιλές στην Ελλάδα ώστε να υπάρχουν ανταλλακτικά τόσα χρόνια μετά ή άν μπορεί να ταιριάξει αντίστοιχη πάπια από άλλο είδος κοκκοροντούφεκου.

Θέλω να πιστεύω πώς ίσως υπάρχουν ακόμα ελπίδες να βρεθεί κάτι και προσπαθώ να πείσω και τον φίλο μου γι' αυτό.
Πιστεύω ότι μόνο με κατασκευή θα κάνει δουλειά....
Το καλό είναι ότι το σίδερο της παπιας δεν οπλίζει τον μηχανισμό.
 
Καλησπέρα !
Δυστυχώς λείπει ολόκληρο το εξάρτημα της πάπιας - ξύλο και μηχανισμός μαζί.

Δεν ξέρω άν ήταν τόσο δημοφιλές στην Ελλάδα ώστε να υπάρχουν ανταλλακτικά τόσα χρόνια μετά ή άν μπορεί να ταιριάξει αντίστοιχη πάπια από άλλο είδος κοκκοροντούφεκου.

Θέλω να πιστεύω πώς ίσως υπάρχουν ακόμα ελπίδες να βρεθεί κάτι και προσπαθώ να πείσω και τον φίλο μου γι' αυτό.
Όπως τα λέει ο Γιάννης ,εδώ δεν υπάρχει σίδερο πάπιας σε ποιο σύγχρονα δίκανα,μόνο αν υπάρχει κάποιο όπλο για ανταλλακτικά σε κάποιον οπλουργο, διαφορετικά και το όπλο τού φίλου σου για ανταλλακτικά θα πάει ,δεν νομίζω ότι συμφέρει η κατασκευή .Πως χάθηκε;
 
Απ' ότι κατάλαβα κατά τη μεταφορά από το χωριό σε άλλο μέρος για να γίνει μεταβίβαση σε άλλο κάτοχο - κάπου στο μεσοδιάστημα έγινε ότι έγινε. Όταν το όπλο πήγε στο τμήμα για δήλωση η πάπια έλειπε.
 
Back
Top