Ζητείται καρτα γραφικών

Ότι λέει ο τίτλος. Δεν έχω ιδέα από το άθλημα, είναι για τον γιο μου το δώρο του για το proficiency.
1050 ή ακόμα καλύτερα 1650 θελει. Εχουν ανεβει σε απίστευτες τιμές, κάρτες που πριν 4 μήνες είχαν 150 ευρώ, εχουν φτάσει τώρα τα 400!!!
Ακόμα και αν δεν έχετε, δώστε καμιά βοήθεια οι γνώστες μπας και ξεμπλοκάρουμε...
 
Καινούρια η πιο φθηνή GTX 1650 που θα βρεις κοστίζει €350 και ένα κατοστάρικο κάτω έχουν οι 1050. Ανάμεσα σε 1050 και 1650 υπάρχει μεγάλη διαφορά. Ελπίζω να γνωρίζεις ότι αυτές οι κάρτες γραφικών είναι για παιχνίδια και μπορούν να ανταπεξέλθουν (κυρίως η 1650) σε ότι παιχνίδι υπάρχει αυτή τη στιγμή διαθέσιμο. Απλά το αναφέρω γιατί αν θες μια κάρτα γραφικών για γενική χρήση είναι κρίμα να δώσεις αυτά τα λεφτά. Σε μεταχειρισμένη αν πας λογικά θα βρεις πιο φθηνή αλλά πρόσεχε από ποιον θα την πάρεις. Υπάρχει εύκολος τρόπος να δεις πόσες ώρες λειτουργίας έχει οπότε τουλάχιστον φρόντισε να ζητήσεις να κάνεις αυτόν το έλεγχο!
 
Ότι λέει ο τίτλος. Δεν έχω ιδέα από το άθλημα, είναι για τον γιο μου το δώρο του για το proficiency.
1050 ή ακόμα καλύτερα 1650 θελει. Εχουν ανεβει σε απίστευτες τιμές, κάρτες που πριν 4 μήνες είχαν 150 ευρώ, εχουν φτάσει τώρα τα 400!!!
Ακόμα και αν δεν έχετε, δώστε καμιά βοήθεια οι γνώστες μπας και ξεμπλοκάρουμε...
Συγχαρητήρια καταρχήν.

Εφόσον την θέλει προφανώς για παιχνίδια πάρτου ένα ps5 και άσε την κάρτα γραφικών.

Αν παρόλα αυτά επιμένει ρώτα τον την σύνθεση του μηχανήματος και ποστάρισέ την.
Motherboard, μνήμη, cpu.
 
1)Motherboard - Gigabyte B450M DS3H
2)Μνήμη ram - G-Skill-RipjawsV-16GB-DDR4-3200MHz
3)Τροφοδοτικό - Corsair-CV-Series-CV750-750W-Full-Wired-80-Plus
4)Κουτί - Cougar-MX410-Mesh-G-RGB
5)SSD - Samsung-870-Evo-500GB
6)Επεξεργαστής - AMD-Ryzen-5-1600-AF-Box
7)Υδρόψυξη - Inter-Tech-Alseye-H240
Τουμπανάκι.
Για το ps5 τι λέει ;
 
Back
Top