Εφαρμογές Android Για Κινητά Με σχέση το Κυνήγι Και όχι μόνο...

Μια που η τεχνολογια μπηκε για καλα στην ζωη μας ...υπαρχουν αρκετες εφαρμογες που μας διευκολυνουν ισως στο κυνηγι....απο μια εφαρμογη που μας κανει προβλεψη του καιρου... εφαρμογες φαρμακειων - κτηνιαρων...εφαρμογες κυνηγετικων χαρτων...και πολλες αλλλες...
 
εφαρμογή που χρησιμοποιώ ειναι<< Ο ΚΥΝΗΓΟΣ >> σου δειχνει τα απαγορευμενα σε χαρτη και ειναι δωρεαν.

Για τον καιρο FREE METEO εχω τσεκαρει αρκετα αυτο που πεφτει μεσα(αρκετα μεγαλο ποσοστο) και σου δειχνει την ωρα που θα ξεκινησει πχ. μια βροχη και οχι με ποσοστο % που μου εδειχναν τα αλλα.
 
εφαρμογή που χρησιμοποιώ ειναι<< Ο ΚΥΝΗΓΟΣ >> σου δειχνει τα απαγορευμενα σε χαρτη και ειναι δωρεαν.

Για τον καιρο FREE METEO εχω τσεκαρει αρκετα αυτο που πεφτει μεσα(αρκετα μεγαλο ποσοστο) και σου δειχνει την ωρα που θα ξεκινησει πχ. μια βροχη και οχι με ποσοστο % που μου εδειχναν τα αλλα.
Ο κυνηγός σου δουλεύει σωστα; Στο tablet που το έχω δεν μου εμφανίζει τους χάρτες.
 
ΟΝΤΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥ ΑΝΤΡΟΙΤ .ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΕΦΤΙΑΧΝΑΝ...
Η λύση στο πρόβλημα της εφαρμογής ήταν πολύ απλό τελικά. Το έψαξα σήμερα και το μόνο που χρειάζεται είναι να έχεις ανοιχτό το GPS για να ανοίξουν οι χάρτες. Άψογη πια κατά τη γνώμη μου..shake hands.
 
Να αλλάξεις δρομολόγιο...λίγες θερμίδες έκαψες....yel. .sarcastic.
Δουλεύει αυτή η εφαρμογή Στέλιο;;
Η εφαρμογή μετράει πολύ σωστά τα βήματα και την αποσταση και την ακριβή ώρα της δραστηριότητας και την παύση της.
Σίγουρα όμως μετράει εντελώς λάθος τις θερμίδες Διότι δεν γνωρίζει τι φορτίο κουβαλάω και σε τι έδαφος κινούμαι.

Δεν χρειάζεται να την αλλάξω διότι μετράει ακριβώς αυτά που θέλω.
Οι θερμίδες δεν με νοιάζουν μια που δεν θέλω να χάσω ή να πάρω κιλά αλλά ούτε και να μείνω ακριβώς στα κιλά που είμαι.

Και λίγο να πάρω και λίγο να χάσω πάλι οκ θα είμαι.
 
Την έχω και εγώ και όντως ειναι ακριβέστατη στο μέτρημα βηματων.Στο θεμα καψιμο θερμιδων το εθεσες σωστα μιας και δεν γνωριζει λεπτομερως!
Δεν γνωρίζει ηλικία κιλά φορτίο φύλο κτλ και τερέν οπότε δεν μπορεί να μετρήσει θερμίδες σωστά.

Εμάς που κυνηγάμε δεν μας νοιάζει αυτό.

Ένα αλτιμετρο ήθελα ή ένα gps που αναφέρει όλα αυτά...
Υπάρχει καμιά καλή εφαρμογή για βουνα;

Έχει κανείς υποψιν;
 
View attachment 11203
Αυτή είναι η ορεινή διαδρομή του Σαββάτου.
Συνάδελφε πολύ μάχιμο σε βρίσκω!!!
Σε τι έδαφος κινήθηκες;
Δύσκολη διαδρομή ή σχετικά πιο ευκολη;
Από ότι βλέπω ήσουν όλη μέρα πάνω στο βουνό!

Η μήπως τα βήματα ήταν γενικά από όλη την ημέρα σου και δεν ήταν όλα από το βουνο;
 
Back
Top