Ετήσια Ρυθμιστική

Καλημέρα, καλά νέα δημοσιεύθηκε το ΦΕΚ σήμερα
http://www.et.gr/index.php/anazitisi-kad
40918 ο αριθμός ΚΑΔ
Κι αν δημοσιεύτηκε......Από μεθ'αύριο θα ξεκινήσουν να αδειοδωτούν.....άρα τη να προλάβουν ως την τρίτη που ξεκινά το κυνήγι....Είναι πολλοί οι ανυπόμονοι.... .sarcastic.
 
Πάλι τα ίδια, πάλι την παραμονή οι άδειες, πάλι στ'αρχίδια τους ο κόσμος που μπορεί να θέλει να φύγει 2-3 μέρες νωρίτερα ....δεν αλλάζει τίποτα fgr2.
Τί 2 3 μέρες βρε Γιώργο.... Ενα μήνα πριν έπρεπε να είναι έτοιμοι.... Με το ζόρι τελευταίες μέρες.... Και οικονομικά να το δεις πάλι τους συμφέρει να τα πάρουν νωρίτερα
 
Τί 2 3 μέρες βρε Γιώργο.... Ενα μήνα πριν έπρεπε να είναι έτοιμοι.... Με το ζόρι τελευταίες μέρες.... Και οικονομικά να το δεις πάλι τους συμφέρει να τα πάρουν νωρίτερα

Κρατώ μια πισινή παιδιά λόγω νέας κυβέρνησης. Αφού βασίζεσαι σε Υπουργό οι εκλογές επηρέασαν, να δούμε του χρόνου βέβαια.
 
Παιδια χαλαρα ..στα παπαρια τους αυτοι, στα παπαρια μας εμεις δυο φορες! Με την αποδειξη για κυνηγι και οποιος θελει ας ερθει να κανει και έλεγχο και οτι γουσταρει....πολυ ασχοληθηκαμε! ΦΕΚ υπαρχει, την αδεια θα την εχουμε βγαλει (ας μας περιμενει στον τοπο κατοικιας μας μεχρι να γυρισουμε απο τις διακοπες), 20 Αυγουστου εμεις κυνηγαμε! Ας ερθουν και με την ΟΠΚΕ!
 
Μόλις ήρθε sms από κυνηγετικό σύλλογο Κομοτηνής:

ΞEKINHΣE H EKΔOΣH AΔEIΩN AΠAPAITHTA MAZI ΣAΣ ΔEΛTIO KATOXHΣ OΠΛOY -BIBΛIAPIO ΘHPAΣ- BIBΛIAPIO ΣKYΛOY -MIA ΦΩTOΓPAΦIA AN EXEI TEΛEIΩΣEI TO BIBΛIAPIO ΘHPAΣ

Μου έδωσαν τιμές τηλεφωνικά:
Τοπική 136€
Περιφερειακή 156€
Γενική 186€
hippo.RESPECT..sarcastic.
Πηγα σημερα για τη θεώρηση της άδειας δίνοντας 156€ για Περιφερειακή.
Αυτο που δεν ξερω αν ειναι για γέλια ή για κλάματα, ειναι οτι εκτος του οτι ειμαστε πρωταθλητές της πιο ακριβής θεώρησης άδειας, ζητουσαν επιπλέον 2€ μετρητά απο οσους επιθυμούσαν να πληρώσουν με καρτα!!! o_O
 
Last edited:
Ειδικά φέτος λόγω της δεδομένης καθυστέρησης στην έκδοση του ΦΕΚ δεν πρόκειται να υπάρξει πρόβλημα εαν κυνηγήσει κανείς μόνο με την απόδειξη .... απο θηροφύλακες αποκλείεται... μόνο απο κανέναν κολλημένο δασικό υπάλληλο...
 
9 χρόνια βγάζω άδεια στα γρεβενα, και τις 9 χρονιές με απόδειξη κυνηγάω, και δεν ειναι να πεις οτι παω τελευταία στιγμη να τη βγαλω, μολις δωσουν το ΟΚ παω και τα σκαω,
Και καθε χρόνο τους κανω την ιδια ερωτηση, "Παιζει να εχω την Αδεια στην έναρξη;"
Απάντηση: "Δυσκολο"
Αντε καλα τους λεω και φευγω...
το μονο θετικό ειναι οτι εναρξη κυνηγάω στην περιοχή μου, και ξερουν οι θηροφύλακες και το δασαρχείο τι παιζει με τις αδειες και δεν μας κανουν μανούρες...
Τις πρώτες χρόνιες έτρεμα για το τι θα τους πω αν με κανουν ελεγχο και εχω την αποδειξη αντι της αδειας, μετα καταλαβα οτι όλος ο νομος με αποδειξη βγαινει οποτε δεν τρεχει και τιποτα, και εφόσον δεν εχω κατι εις βαρος μου για να υπαρχει περιπτωση να μην μου θεωρίσουν την άδεια, βγαινω κανονικα με την αποδειξη.
Παντως η ηλεκτρόνική άδεια θα ηταν οτι καλύτερο, να εχει ο καθε κυνηγός μια καρτα μαγνιτική και στην καθε ανανεωση να ενημερωνετε ο κωδικος του και να τελειώνει η ιστορια, θα την σκαναρουν στον ελεγχο και θα φαινονται τα παντα...
Μπλέκουμε τα μπουτια μας για το τίποτα...
 
κατσε κατσε , δηλαδη μπωρει να παει καπιος που πιαστηκε να λαθροθυρευει να θεωρηση την αδεια στον συλογο να πληρωση και να παρει κανονηκα την αποδειξη , και μετα τι γηνετε , δεν θα υπογραψη την αδεια ο δασαρχης , και δεν θα του δωσουν πησω τα λεφτα εαν δεν του θεωρησουν την αδεια , δεν θα επρεπε απο την αρχη ο συλογος που θεωρει της αδειες να ειναι ενημερομενος , για το καθε μελος , εαν ειναι νομημος η οχι
 
κατσε κατσε , δηλαδη μπωρει να παει καπιος που πιαστηκε να λαθροθυρευει να θεωρηση την αδεια στον συλογο να πληρωση και να παρει κανονηκα την αποδειξη , και μετα τι γηνετε , δεν θα υπογραψη την αδεια ο δασαρχης , και δεν θα του δωσουν πησω τα λεφτα εαν δεν του θεωρησουν την αδεια , δεν θα επρεπε απο την αρχη ο συλογος που θεωρει της αδειες να ειναι ενημερομενος , για το καθε μελος , εαν ειναι νομημος η οχι
ο συλλογος θα το παρει πρεφα οταν παει να σου θεωρήσει την αδεια στο Δασαρχειο..συστημα που να ενημερώνεται ο συλλογος για καταδικες λαθροθηριας δεν υπαρχει..τα λεφτα θα επιστραφουν προφανώς και η αποδειξη θα επιστραφει αντιστοιχα εφοσον η αδεια δεν μπορει να θεωρηθει...επισης οσο δεν γινεται δικαστηριο κανεις δεν ειναι λαθροθηρας, και ετσι η αδεια ανανεωνεται καθε χρονο νομιμα...
 
κατσε κατσε , δηλαδη μπωρει να παει καπιος που πιαστηκε να λαθροθυρευει να θεωρηση την αδεια στον συλογο να πληρωση και να παρει κανονηκα την αποδειξη , και μετα τι γηνετε , δεν θα υπογραψη την αδεια ο δασαρχης , και δεν θα του δωσουν πησω τα λεφτα εαν δεν του θεωρησουν την αδεια , δεν θα επρεπε απο την αρχη ο συλογος που θεωρει της αδειες να ειναι ενημερομενος , για το καθε μελος , εαν ειναι νομημος η οχι

Eαν εχει καταδικαστεί καποιος, συνήθως ειναι ενημερωμενος ο σύλλογος(τουλαχιστον εδω σε εμας που ειναι πιο μικρή η κοινωνία, δεν κρύβεσαι), νομίζω ακόμη και οταν εκκρεμεί δικαστήριο θα επρεπε να ειναι ενημερωμένος για να μην μπαινει καν στον κοπο να δεχθεί συνδρομή.
Αλλιώς ο καθενας που εχει δικαστήριο μπροστα του και ενω του εχουν κατασχεσει οπλο κλπ θα μπορει να παει στο συλλογο για ανανεωση και μεχρι να παει το αιτημα στο δασαρχειο αυτος θα κυνηγάει με την αποδειξη(οσο νομιμο η παρανομο ειναι αυτο).
 
Μόλις γύρισα από τον σύλλογο,,, πήρα την άδεια μαζί και μπόλικη χαρτουρα όπως και τον κωδικό για το Κένταυρος

Δεν ξέρω αν ο Δουράκος από την Ωτομεντ έχει δώσει φυλλάδιο με 10% έκπτωση για ψηφιακές ωτοασπιδες στους συλλόγους της Αθήνας όπως και να έχει αν κάποιος το θέλει και του φαίνεται χρήσιμη η έκπτωση ευχαρίστως να του την δώσω
 
Back
Top