Ετήσια Ρυθμιστική

Σπυρο εαν ειχαμε παρει καμια 100000 ψηφους στις εκλογες ναι ισως να μην ηθελαν να ανοιξουν μετωπα ,τωρα με 20000 ψιφαλακια μας γραφουν στα μεζεα τους .Δεν πειραζει μπεεεεεεεεεεεεεεεεεεε ,αυτο το τελευταιο προς θεου δεν ειναι για εσενα
Τώρα στης ευρωεκλογές θα αλλάξουνε τα πράγματα.
 
Το φεκ που εχει να κανει με το οικονομικο κομματι υπογραφτηκε ,Οι τιμες ειναι ιδιες οπως περυσι Μενει να μαθουμε ποτε επιτελους θα αρχισουμε
Κανονικά θα αρχήσουμε και βλέπω Και το γουρούνι μέσα να μας ξελασπωνει πάλι από τους τρελούς.
 
Κανονικά θα αρχήσουμε και βλέπω Και το γουρούνι μέσα να μας ξελασπωνει πάλι από τους τρελούς.
Μακαρι να εχεις δικιο,συνηθως πρωτα βγαινει το φεκ για τις ημερομηνιες και μετα το οικονομικο. Εχουν ξεσαλωσει ομως τα λαμογια και εχουν βρει και ανοιχτα αυτια ,οι προτασεις που πεφτουν στο τραπεζι ειναι!!!!!!!!!! Πιστευω μεχρι αργα το απογευμα να εχουμε εικονα
 
Μακαρι να εχεις δικιο,συνηθως πρωτα βγαινει το φεκ για τις ημερομηνιες και μετα το οικονομικο. Εχουν ξεσαλωσει ομως τα λαμογια και εχουν βρει και ανοιχτα αυτια ,οι προτασεις που πεφτουν στο τραπεζι ειναι!!!!!!!!!! Πιστευω μεχρι αργα το απογευμα να εχουμε εικονα
Αν δεν μπουν νέα παιδιά με όρεξη να τρέξουν τα πραγματα μην περιμένετε τίποτα από αυτά τα ξογανα της ΚΣΕ
 
Αν δεν μπουν νέα παιδιά με όρεξη να τρέξουν τα πραγματα μην περιμένετε τίποτα από αυτά τα ξογανα της ΚΣΕ
Ηλια δεν μπαινουν νεα παιδια στο κυνηγι ,Ειμαι στο ΔΣ κυνηγετικου συλλογου και τα βλεπω καθε χρονο ποσους νεους βγαζουμε, Το 2022 βγαλαμε 32 νεους κυνηγους ,αλλα ειχαμε 139 λιγοτερες αδειες απο το 21 .Παλια ειχαμε 2500 αδειες ,περσυ βγαλαμε 1300 Το απογευμα υπαρχει συναντηση με την ηγεσια και θα ξερω ποτε θα ξεκινησουμε
 
Ηλια δεν μπαινουν νεα παιδια στο κυνηγι ,Ειμαι στο ΔΣ κυνηγετικου συλλογου και τα βλεπω καθε χρονο ποσους νεους βγαζουμε, Το 2022 βγαλαμε 32 νεους κυνηγους ,αλλα ειχαμε 139 λιγοτερες αδειες απο το 21 .Παλια ειχαμε 2500 αδειες ,περσυ βγαλαμε 1300 Το απογευμα υπαρχει συναντηση με την ηγεσια και θα ξερω ποτε θα ξεκινησουμε
πως να μπουν νεα παιδια στο κυνηγι αφου ολοι οικολογοι και μη ειναι εναντια στο κυνηγι , και απο μικρα παιδια η δασκαλα τους τους λεει τα καιμενα τα πουλακια
 
Ηλια δεν μπαινουν νεα παιδια στο κυνηγι ,Ειμαι στο ΔΣ κυνηγετικου συλλογου και τα βλεπω καθε χρονο ποσους νεους βγαζουμε, Το 2022 βγαλαμε 32 νεους κυνηγους ,αλλα ειχαμε 139 λιγοτερες αδειες απο το 21 .Παλια ειχαμε 2500 αδειες ,περσυ βγαλαμε 1300 Το απογευμα υπαρχει συναντηση με την ηγεσια και θα ξερω θα ξεκινησουμε
Έτσι είναι Βάγγο!
Τα παιδιά από παντού ακούν ΑΝΤΙκυνηγετικες φωνές.
Από τον παιδικό σταθμό,έως το πανεπιστήμιο,από τα μέσα,από το νετ,από τις παρεες...
Αν ένα παιδί δεν είναι γόνος κυνηγετικής οικογένειας,είναι μηδαμινό το ποσοστό να γίνει κυνηγός!
Ακόμη και τα παιδιά μας,δεν είναι σίγουρο ότι θα γίνουν...
Το κυνήγι γερνάει και οδηγείται στην κατάληξη !
 
Έτσι είναι Βάγγο!
Τα παιδιά από παντού ακούν ΑΝΤΙκυνηγετικες φωνές.
Από τον παιδικό σταθμό,έως το πανεπιστήμιο,από τα μέσα,από το νετ,από τις παρεες...
Αν ένα παιδί δεν είναι γόνος κυνηγετικής οικογένειας,είναι μηδαμινό το ποσοστό να γίνει κυνηγός!
Ακόμη και τα παιδιά μας,δεν είναι σίγουρο ότι θα γίνουν...
Το κυνήγι γερνάει και οδηγείται στην κατάληξη !

Μην φοβάστε... βάζω εγώ φέτος +1 που πάει και στο πανεπιστήμιο!!
 
και να βγαλουν αδεια θηρας , κρυβοντε , μην τυχον τους δει κανενας γειτονας και τους αρχισει της γνωστες βλακειες , η τον μαθουν τα κοριτσια , που μετα θα ειναι δυσκολο να βρουν γκομενα , και ασε που εχουμε γινει και οπλοφοβοι , και στην θεα του οπλου μερικους τους πιανει τρομος
 
Έτσι είναι Βάγγο!
Τα παιδιά από παντού ακούν ΑΝΤΙκυνηγετικες φωνές.
Από τον παιδικό σταθμό,έως το πανεπιστήμιο,από τα μέσα,από το νετ,από τις παρεες...
Αν ένα παιδί δεν είναι γόνος κυνηγετικής οικογένειας,είναι μηδαμινό το ποσοστό να γίνει κυνηγός!
Ακόμη και τα παιδιά μας,δεν είναι σίγουρο ότι θα γίνουν...
Το κυνήγι γερνάει και οδηγείται στην κατάληξη !
Παροιμία που άκουσα από παλιό κυνηγό( σήμερα ακριβώς 70 ετών):''του κυνηγού το σπίτι έκλεισε και του ψαρά κοντεύει!! :(
 
πως να μπουν νεα παιδια στο κυνηγι αφου ολοι οικολογοι και μη ειναι εναντια στο κυνηγι , και απο μικρα παιδια η δασκαλα τους τους λεει τα καιμενα τα πουλακια
Ναι η δασκαλα τους λεει τα καημενα τα πουλακια, αλλα αν της βαλεις ενα κοτοπουλο η κανα κοψιδι μπροστα της τους γ@#@ει την μανα, σαν την νυφη μου που ειδε φασσα σκοτωμενη και σοκαριστηκε και το προηγουμενο βραδυ ειχε φαει μισο κοτοπουλο σουβλας .sarcastic.
 
Ναι η δασκαλα τους λεει τα καημενα τα πουλακια, αλλα αν της βαλεις ενα κοτοπουλο η κανα κοψιδι μπροστα της τους γ@#@ει την μανα, σαν την νυφη μου που ειδε φασσα σκοτωμενη και σοκαριστηκε και το προηγουμενο βραδυ ειχε φαει μισο κοτοπουλο σουβλας .sarcastic.
Η κατάσταση έχει ξεφύγει φίλε .
Εδώ βλέπουν γάιδαρο με δύο τελάρα δεξιά αριστερά και κάνουνε λες και τους χτύπησε ρεύμα .
Εχουν μπερδέψει τα παντα και δεν μπορούν να ξεχωρίσουν μεσα στο μυαλο τους τίποτα και περισσότερο βέβαια οι άνθρωποι των μεγαλουπόλεων
 
Μιλούσα χτες μ'εναν φίλο κι ήρθε η γυναίκα του.
Της είπε ο φίλος ότι είμαι κυνηγός και στραβωσε τα μούτρα της.
Εεε,εγώ τα ζώα τ'αγαπαω,γιατί να τα σκοτώνεις?
Κοπέλα μου,τρως κρέας?
Τρώω!
Έχεις ενοχές,η επειδή το ζώο το σκοτώνει,το ξεκοιλιαζει,το τεμαχίζει,κάποιος άλλος και απλά δεν το σκέφτεσαι??
Μήπως σκέφτεσαι ότι το ζώο αυτό γεννήθηκε και μεγάλωσε με σκοπό να πάει στο λεπιδι,δρομολογημένα?
Χωρίς καμία πιθανότητα επιβίωσης,σαν θανατοποινίτης?
Εγώ κυνηγάω,ότι κυνηγάω,στο φυσικό του περιβάλλον,με τις πιθανότητες μαλλον με το μέρος του !
Ποιο θεωρείς ηθικό,για το ζώο,γι'αυτό που λυπάσαι?
Η μήπως λυπάσαι μόνο τα ελευθέρας βοσκής?
Τα "αλλά"δεν αισθάνονται,δεν είναι ψυχουλες??

Μουγκα!!
Αμήχανο χαμόγελο και...."τι άλλα?"
 
Επειδή μερικοί έχουν εναποθέσει όλες τις ελπίδες τους στο ΚΕΚΑ ,να ρωτήσω το εξής .
Ολο αυτό το διάστημα έχουν φανεί πουθενά ;
Εχετε δει μία ανακοίνωση , μία δράση , το οτιδήποτε.
Έχουν δουλειά μιτσο ταΐζουν κάτι αλεπούδες με φασιανούς!!!!
 
Back
Top