Ετήσια Ρυθμιστική

Εγώ όταν είχα δώσει προ σχεδον 30 ετιας :) έδωσα μόνος μου σε μια αίθουσα και μάλιστα εκεί ο άνθρωπος μου λεει έλα βγάλε το σκονάκι χαχα. Λέω δεν εχω σκονακι τα χω διαβάσει!
Πάντως έχει σχέση η ρυθμιστική γιατί απ οτι θυμάμαι έχει ερωτήσεις για τι επιτρέπατει και τι οχι επομένως αν κάτι αλλάξει στη ρυθμιστική δε θα είναι και σωστές οι απαντήσεις.
 
Το κλασσικό κόλπο για να μην φεύγουν από τις μεγαλουπολεις οι κυνηγοί και βγάζουν άδειες στην επαρχία.
Και για αγορά όπλου στο τμήμα πλέον σου ζητάνε λογαριασμό ΔΕΗ , τηλεφώνου που φαίνεται η διεύθυνση τόπος κατοικίας.
 
Και για αγορά όπλου στο τμήμα πλέον σου ζητάνε λογαριασμό ΔΕΗ , τηλεφώνου που φαίνεται η διεύθυνση τόπος κατοικίας.
αστα νοτη εαν επαληθευτουν σημερα αυτα που ακουσα σχετικα με την εναρξη θα πεσει πολυ κλαμα
 
αστα νοτη εαν επαληθευτουν σημερα αυτα που ακουσα σχετικα με την εναρξη θα πεσει πολυ κλαμα
στο τελος εαν δυσκολεψουν με γραφειοκρατια για να βγαλουμε αδεια θηρας το κρατος θα χασει χρηματα , γιατι μερικοι δεν θα βγαλουν καθολου , και αλλοι που ζουν στην επαρχεια θα πηγαινουν κυνηγι χωρις αδεια
 
παιζουν με τα νευρα μας χρονια τωρα , δεν ξερουμε καθε χρονο τι θα αποφασισουν με την ρυθμιστηκη , και ολα την τελευταια στιγμη , εδω στην Σαμο περιμενουν πρωτα το φεκ , και μετα κατα της 12 με 14 αυγουστου αναλογα ποτε πεφτει σαβατοκυριακο παραλαμβανουν τα βιβλιαρια θηρας , και προσεξτε παραλαβανουν , που περιμενουν να μαζευτουν για να τα πανε την τελευταια στιγμη ολα μαζη για να τα υπογραψει ο δασαρχης , και να τα παρουμε στα χερια μας στην καλυτερη στης 18 αυγουστου , η ακομα και 19 , εαν δεν πεφτει σαββατοκυριακο, και τρεχουν ολοι να βγαλουν ακομα και αυτοι που θα κυνηγησουν 15 σεπτεμβριου , και πιεζουν ολοι μαζη , εχω ακουσει και το κουφο , εε εχεις μπροστα σου ολοκληρη σεζον να κυνηγησης εαν δεν πας και της πρωτες μερες δεν χαλασε και ο κοσμος , δηλαδη να αποφασισουν αυτοι ποτε εγω θα κυνηγησω
 
παιζουν με τα νευρα μας χρονια τωρα , δεν ξερουμε καθε χρονο τι θα αποφασισουν με την ρυθμιστηκη , και ολα την τελευταια στιγμη , εδω στην Σαμο περιμενουν πρωτα το φεκ , και μετα κατα της 12 με 14 αυγουστου αναλογα ποτε πεφτει σαβατοκυριακο παραλαμβανουν τα βιβλιαρια θηρας , και προσεξτε παραλαβανουν , που περιμενουν να μαζευτουν για να τα πανε την τελευταια στιγμη ολα μαζη για να τα υπογραψει ο δασαρχης , και να τα παρουμε στα χερια μας στην καλυτερη στης 18 αυγουστου , η ακομα και 19 , εαν δεν πεφτει σαββατοκυριακο, και τρεχουν ολοι να βγαλουν ακομα και αυτοι που θα κυνηγησουν 15 σεπτεμβριου , και πιεζουν ολοι μαζη , εχω ακουσει και το κουφο , εε εχεις μπροστα σου ολοκληρη σεζον να κυνηγησης εαν δεν πας και της πρωτες μερες δεν χαλασε και ο κοσμος , δηλαδη να αποφασισουν αυτοι ποτε εγω θα κυνηγησω
Έτσι είναι όταν ζεις σε χώρα μπουρδελο
 
Έτσι είναι όταν ζεις σε χώρα μπουρδελο
δεν ξερω εαν αυτο που γινεται εδω γινεται και αλλου , αυτο παντος εδω γινετε τα τελευταια χρονια με ολες της κυβερνησης παντα την τελευταια στιγμη, δεν ξερω ισως φταιει και ο συλογγος που 😴 😴🥱
 
αστα νοτη εαν επαληθευτουν σημερα αυτα που ακουσα σχετικα με την εναρξη θα πεσει πολυ κλαμα
Πες μας τι άκουσες γιατί αν το κρατάς κρυφό ενδέχεται να κατεβάσεις κι άλλοι πέτρα στη χοληδόχο κύστη :cool:
Έτσι την πάτησε ένας φίλος που μου έλεγε κάτι μισόλογα και το βράδυ να η πέτρα!
.big smile.
 
Αστα γαμησετα
Ελα βρε Χαρη μου εσυ...Μην ακους παραμυθια της χαλιμας για δημιουργια εντυπωσεων !!!
Περυσι 20/8 ηταν ημερα Σαββατο...Στις 19/8 -22 ειχα την αδεια στα χερια μου !!!

Απο αυτα που ακους και διαβαζεις για Σαμο...τα μισα θα τα πετας στην θαλασσα...και απο τα αλλα μισα
δεν θα πιστευεις τιποτα...απο ορισμενους...οχι απο ολους !!! ;)

εικόνα_Viber_2023-07-28_21-59-26-982.jpg
 
Πες μας τι άκουσες γιατί αν το κρατάς κρυφό ενδέχεται να κατεβάσεις κι άλλοι πέτρα στη χοληδόχο κύστη :cool:
Έτσι την πάτησε ένας φίλος που μου έλεγε κάτι μισόλογα και το βράδυ να η πέτρα!
.big smile.
το φερνουν βολτα για 15 σεπτεμβρη και βλεπουμε λογω πυρκαγιων
 
Αυτό ακούγεται αλλά περιμένουμε
Μάλλον πάμε για Σεπτέμβριο
Καλά άμα γίνει θα είναι η μεγαλύτερη μαλάκια πάλι που έγινε ποτέ, αντί να έχουν μάτια έξω θέλουν να τα κλείσουν και αυτά λες και έχει παντού φωτιά.
 
το φερνουν βολτα για 15 σεπτεμβρη και βλεπουμε λογω πυρκαγιων
Αν παει ετσι, ξεχναμε τα φετινα τρυγονια...κ πολυ φοβαμαι, μη καθηερωθει ετσι μετα...να γινεται η εναρξη 15 Σεπτεμβρη μια κ καλή για ολα τα θηραματα κ ταυτοχρονα να προστατευσουν το τρυγονι οπως θελουν αυτοι, διοτι οι ημερομηνιες 15/9 ειναι σχεδον περασμενες και ΑΡΓΑ για τη θήρα τρυγονιου...
Ο κλειος σφίγγει με τον καιρό, οχι μονο με το κυνηγι, αλλα ΓΕΝΙΚΑ....
Παρτε το χαμπάρι....Έχουμε ΠΟΛΕΜΟ!!
 
Καλά άμα γίνει θα είναι η μεγαλύτερη μαλάκια πάλι που έγινε ποτέ, αντί να έχουν μάτια έξω θέλουν να τα κλείσουν και αυτά λες και έχει παντού φωτιά.
Γιατί υπάρχει λογική δεν θυμάσαι τι λέγανε με την πανδημία ότι γίνεται συνωστισμός με τους κυνηγούς και υπάρχει φόβος για εξάπλωση
Έτσι άκουγες και τώρα αν βγουνε χιλιάδες κυνηγοί στην ύπαιθρο υπάρχει κίνδυνος
Πιάσε το αυγό και κουρευτο
Ελπίζω να μην αληθεύουν αυτά που ακούγονται
 
Γιατί υπάρχει λογική δεν θυμάσαι τι λέγανε με την πανδημία ότι γίνεται συνωστισμός με τους κυνηγούς και υπάρχει φόβος για εξάπλωση
Έτσι άκουγες και τώρα αν βγουνε χιλιάδες κυνηγοί στην ύπαιθρο υπάρχει κίνδυνος
Πιάσε το αυγό και κουρευτο
Ελπίζω να μην αληθεύουν αυτά που ακούγονται
Από εκεί που οι κυνηγοί ήταν προστάτες των δασών?
 
Back
Top