Ετήσια Ρυθμιστική

Η αλήθεια είναι ότι αν εξαιρέσουμε την πρώτη χρονιά του Τσιρώνη, απ' όσα χρόνια θυμάμαι, η θητεία Φάμελλου ήταν η πλέον ήσυχη και εύρυθμη για τη θήρα. Με ένα μόνο αρνητικό της μείωσης κάρπωσης των τρυγονιών.

Γνωρίζω πολύ καλά ότι ο πληθυσμός των τρυγονιών δέχεται μεγάλη κυνηγετική πίεση και έχει χαρακτηριστεί πλέον, δυστυχώς, ως ευάλωτος, αλλά το μαχαίρι πρέπει να μπει στο κόκκαλο στις περιοχές που γίνεται το μακελειό. Θα δεχόμουν αδιαμαρτύρητα να πάει και στα 8 τρυγόνια το όριο αν ήξερα ότι έμπαινε ουσιαστικά φραγμός εκεί που τα αποδεκατίζουν. Η Ελλάδα δεν είναι μια περιοχή όπου γίνεται καταπάτηση των ορίων των τρυγονιών. Ακόμα και στις κλασικές περιοχές που έχουν καλλιέργειες και τρυγόνια, αυτός που θέλει να παρανομήσει δεν μπορεί να φτάσει με τίποτα να κάνει το κακό που γίνεται πχ στην Βόρεια Αφρική. Έτσι κι αλλιώς γι αυτόν που θα παρανομήσει, είτε 8 είτε 18 να είναι το όριο, αυτός θα κοιτάξει να το ξεπεράσει.

Θα χειροκροτησω απεριόριστα την κυβέρνηση που θα θεσπίσει συνταγματικά το δικαίωμα του Έλληνα πολίτη στη Θήρα και κάθε χρόνο το κυνήγι θα διαρκεί τις γνωστές μας ημερομηνίες/ώρες και στα κατά τόπους επιτρεπόμενα μέρη βάσει νόμου αμετάκλητου και όχι να περιμένουμε με την ψυχή στο στόμα την ετήσια ρυθμιστική και τις ιδεοληψίες του εκάστοτε αναπληρωτή υπουργού.
Θα μου πείτε πού αλλού ισχύει το αυτονόητο στην Ελλάδα... Εδώ σε πιο φλέγοντα ζητήματα, όπως η παιδεία δεν υπάρχει σταθερό σύστημα, ακόμα και στην ίδια τετραετία μιας κυβέρνησης ο κάθε υπουργός κοιτάει να περνάει το δικό του από καπρίτσιο ματαιοδοξία ή/και ασχετοσυνη...
 
Με υπεύθυνη δήλωση ότι διαμένεις εκεί;
Έχω σπίτι στην Κέρκυρα δεν την πολυψαχνουν χρήματα αν τους δίνεις όλα καλά τουλάχιστον εδώ τα παιδιά του συλλόγου έχουν και σκοπευτήριο το παλεύουν .να πιάνουν τόπο.
 
Όσο για τα βιβλιαράκια κλπ, υπάρχουν λύσεις,εφόσον έχουμε αυτή την καθυστέρηση..
...εφόσον λείπουμε, το δίνουμε σε έναν δικό μας άνθρωπο ή φίλο με τα χρήματα, μας το θεωρεί και μας το στέλνει με κούριερ. Έτσι θα κάνω και εγώ για έναν φίλο μου που φεύγει σήμερα για Χίο και θα κάνει έναρξη εκεί.
Κάποιοι σύλλογοι δεν δέχονται λόγω της υπογραφής των υπεύθυνων δηλώσεων...
 
Μαχη λεει το iHunt οτι δινει η ΚΣΕ για το τρυγονι στην νεα ρυθμιστικη....παιδια οποιος τους ξερει να τους παρει ενα τηλ, να μας πουν που θελουν να τους παμε πετσετες και νερα για τον ιδρωτα που ρίχνουν!!
Είναι καινούργια η διοίκηση της ΚΣΕ. Ας τους δώσουμε μια ευκαιρία να δούμε τι έργο θα κάνουν!
 
Έχω σπίτι στην Κέρκυρα δεν την πολυψαχνουν χρήματα αν τους δίνεις όλα καλά τουλάχιστον εδώ τα παιδιά του συλλόγου έχουν και σκοπευτήριο το παλεύουν .να πιάνουν τόπο.
Γιατί εμένα στο χωριό θέλουν βεβαίωση μόνιμης κατοικίας κλπ και θα ήθελα πολύ να την βγάζω εκεί για να συνδραμιο στον τόπο μου αλλά....
 
Πραγματα που επρεπε να γινονται απο δεκαετίες πριν ,εμεις ακόμη τα συζητάμε.
Χρονο δεν δίνω σε κανεναν πια . Μια ζωή χρόνο δίνουμε σε όλους και μονίμως γυρνάμε σαν την μύγα γύρω απο τα ιδια σκατά μεχρι ο εγκεφαλος να ζαλιστει ,να κανει format και μετά τα ξεχνάμε όλα.
Οπως γινεται καθε φορα και με την ρυθμιστική.Μολις υπογραφει όλοι ειμαστε στο χειροκρότημα.
 
Πραγματα που επρεπε να γινονται απο δεκαετίες πριν ,εμεις ακόμη τα συζητάμε.
Χρονο δεν δίνω σε κανεναν πια . Μια ζωή χρόνο δίνουμε σε όλους και μονίμως γυρνάμε σαν την μύγα γύρω απο τα ιδια σκατά μεχρι ο εγκεφαλος να ζαλιστει ,να κανει format και μετά τα ξεχνάμε όλα.
Οπως γινεται καθε φορα και με την ρυθμιστική.Μολις υπογραφει όλοι ειμαστε στο χειροκρότημα.
Με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο και εδω τελειώνω....
...και πριν και τωρα, τα ιδια γίνονται,της τελευταίας στιγμής παιχνίδια. Και δεν εχει σημασία εάν ειναι καινούργια ή παλιά η ΚΣΕ. Και με τον μακαρίτη τη Παπαδοδημα,αυτά τραβάγαμε.
Έγκαιρο Προγραμματιςμό και ενεργή ΚΣΕ θελουμε
 
ρε παιδια εδω θελουμε ανθρωπους να εχουν χρονο , και αγαπη για το κυνηγι , και ακομα και να τους πληρωνουμε με μηνιατηκο εαν γηνετε οποιοι εκλεγοντε , για να γηνετε σωστα η δουλεια , οπως πληρωνουμε τους θυροφυλακες , μονο τοτε θα ειναι υποχρεωμενοι να κανουν σωστα την δουλεια τους, και ποσοι θα ειναι 2με 3 το πολυ , με ενα 5ευρω παραπανω την αδεια θυρας , θα μπορεσουμε να βγαζουμε τον μησθο τους
 
o Στεφανος λεει ολη την αληθεια τι συμβενη στο χωρο του κυνηγιου , και της αθλητηκης σκοποβολης , και οχι μονο , αλλα και την οπλοφοβια που επικρατη, μπραβω στον Στεφανο , που τα λεει εξω απο τα δοντια
 
πλάκα κάνεις,... αυτός που δεν βρίσκει ενα ψεγάδι σε οπλο βρήκε ψεγάδι για το σύστημα:oops:
o ίδιος θυμίζω που απειλούσε να στείλει μηνύσεις στο hunters life ....επειδή δεν του άρεσαν τα γραφομενα ....
:eek::eek::eek:.no..no..no.
 
πλάκα κάνεις,... αυτός που δεν βρίσκει ενα ψεγάδι σε οπλο βρήκε ψεγάδι για το σύστημα:oops:
o ίδιος θυμίζω που απειλούσε να στείλει μηνύσεις στο hunters life ....επειδή δεν του άρεσαν τα γραφομενα ....
:eek::eek::eek:.no..no..no.
Αυτο πρωτη φορα το ακουω και οντως ειναι πολυ ασχημο! Δεν το ηξερα...
 
πλάκα κάνεις,... αυτός που δεν βρίσκει ενα ψεγάδι σε οπλο βρήκε ψεγάδι για το σύστημα:oops:
o ίδιος θυμίζω που απειλούσε να στείλει μηνύσεις στο hunters life ....επειδή δεν του άρεσαν τα γραφομενα ....
:eek::eek::eek:.no..no..no.
Ενημερώστε μας και μας τα στραβάδια, να ξέρουμε τι γίνεται...
 
πλάκα κάνεις,... αυτός που δεν βρίσκει ενα ψεγάδι σε οπλο βρήκε ψεγάδι για το σύστημα:oops:
o ίδιος θυμίζω που απειλούσε να στείλει μηνύσεις στο hunters life ....επειδή δεν του άρεσαν τα γραφομενα ....
:eek::eek::eek:.no..no..no.
Πραγματικά αρκετές φορές παρουσιάσεις για γέλια με ανακρίβειες και λανθασμένες αναφορές!Πολυ σωστά αναφερεις και το συγκεκριμένο περιστατικό Γιάννη!Ποτε δεν με έψησε το μαγαζί του να παρω κάτι διότι είναι ακριβά τα πράγματα που έχει αλλά κάτι τέτοιοι κάνουν κακό γενικά στον χώρο!
 
Πραγματικά αρκετές φορές παρουσιάσεις για γέλια με ανακρίβειες και λανθασμένες αναφορές!Πολυ σωστά αναφερεις και το συγκεκριμένο περιστατικό Γιάννη!Ποτε δεν με έψησε το μαγαζί του να παρω κάτι διότι είναι ακριβά τα πράγματα που έχει αλλά κάτι τέτοιοι κάνουν κακό γενικά στον χώρο!
Το ανακριβειες και λαθος αναφορες σε βιντεο το επαληθευω και εγω....το συγκεκριμένο περιστατικο δε το γνωριζα! Ακυρο πανηγυρικο λοιπον στον κυριο, οπως και σε αντιστοιχο περσινο περιστατικο με εμπορο φυσιγγιων εκ νοτιου Ελλαδος στο οποιο ειχα εμπλακει και εγω! Off topic sorry!
Με την ρυθμιστικη πως παει ο αγωνας της ΚΣΕ?
 
Το ανακριβειες και λαθος αναφορες σε βιντεο το επαληθευω και εγω....το συγκεκριμένο περιστατικο δε το γνωριζα! Ακυρο πανηγυρικο λοιπον στον κυριο, οπως και σε αντιστοιχο περσινο περιστατικο με εμπορο φυσιγγιων εκ νοτιου Ελλαδος στο οποιο ειχα εμπλακει και εγω! Off topic sorry!
Με την ρυθμιστικη πως παει ο αγωνας της ΚΣΕ?
Πηγαμε παράταση ρε....ήταν σκληρός ο αντιπαλος .yel. .yel. .yel. !
 
Το ανακριβειες και λαθος αναφορες σε βιντεο το επαληθευω και εγω....το συγκεκριμένο περιστατικο δε το γνωριζα! Ακυρο πανηγυρικο λοιπον στον κυριο, οπως και σε αντιστοιχο περσινο περιστατικο με εμπορο φυσιγγιων εκ νοτιου Ελλαδος στο οποιο ειχα εμπλακει και εγω! Off topic sorry!
Με την ρυθμιστικη πως παει ο αγωνας της ΚΣΕ?
Αυτα τα περιστατικα δεν ξερω αν ειναι δυνατον (λογω δημοσιας συζητησης) να τα μαθαινουμε για να παιρνουμε τα μετρα μας! Η δυναμη μας ειναι η ενοτητα μας!!
 
Back
Top