Ερώτηση για δίκανο (πλάγιο και ποζέ).

Χαιρετώ την ομάδα.
Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε να υπάρχει δίκανο με τα εξής χαρακτηριστικά τόσο σε πλάγιο όσο και σε ποζέ.
Αυστηρά δισκάνδαλο.
Αυστηρά εναλλασσόμενα τσοκ mobile.
Εξολκείς κατά προτίμηση απλοί.
Βάση κατά προτίμηση μαύρη.
Όχι εξωτερικά κοκόρια.
Ή όπως το έχω εγώ στο μυαλό μου Baikal με mobile. 😁

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο τους σε όσους μπουν στον κόπο να απαντήσουν.
 
Χαιρετώ την ομάδα.
Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε να υπάρχει δίκανο με τα εξής χαρακτηριστικά τόσο σε πλάγιο όσο και σε ποζέ.
Αυστηρά δισκάνδαλο.
Αυστηρά εναλλασσόμενα τσοκ mobile.
Εξολκείς κατά προτίμηση απλοί.
Βάση κατά προτίμηση μαύρη.
Όχι εξωτερικά κοκόρια.
Ή όπως το έχω εγώ στο μυαλό μου Baikal με mobile. 😁

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο τους σε όσους μπουν στον κόπο να απαντήσουν.
Μόνο αν βρείς κάποιο beretta silver pigeon ii 687.
Έβγαινε σε δισκάνδαλο,με mobile choke.
Αλλά με γκρί βάση νομίζω.
Σε πλάγιο πας σίγουρα,σε κατά παραγγελία όπλο.
 
Ευχαριστώ κύριοι.
Όχι δεν είμαστε για κατά παραγγελία..
Για φθηνή κατηγορία της σειράς μάξιμουμ 500€ .
Πιο πολύ κάνω έρευνα για κάτι που έχω στο μυαλό μου.
Τα μόνα που θέλω οπωσδήποτε να έχει είναι δισκάνδαλο με mobile, όλα τα άλλα είναι συζητήσιμα και έρχονται σε δεύτερη μοίρα.
 
Χαιρετώ την ομάδα.
Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε να υπάρχει δίκανο με τα εξής χαρακτηριστικά τόσο σε πλάγιο όσο και σε ποζέ.
Αυστηρά δισκάνδαλο.
Αυστηρά εναλλασσόμενα τσοκ mobile.
Εξολκείς κατά προτίμηση απλοί.
Βάση κατά προτίμηση μαύρη.
Όχι εξωτερικά κοκόρια.
Ή όπως το έχω εγώ στο μυαλό μου Baikal με mobile. 😁

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο τους σε όσους μπουν στον κόπο να απαντήσουν.
Αν κοιτάς σε καινούργιο το baikal είναι πιστεύω μονόδρομος. Σε μεταχειρισμένο ψάξε στο car η περίμενε την έκθεση κυνηγίου. Εκεί εμφανίζονται ευκαιρίες.
 
Ευχαριστώ κύριοι.
Όχι δεν είμαστε για κατά παραγγελία..
Για φθηνή κατηγορία της σειράς μάξιμουμ 500€ .
Πιο πολύ κάνω έρευνα για κάτι που έχω στο μυαλό μου.
Τα μόνα που θέλω οπωσδήποτε να έχει είναι δισκάνδαλο με mobile, όλα τα άλλα είναι συζητήσιμα και έρχονται σε δεύτερη μοίρα.
Αν επιτρέπεται τι έχεις στο μυαλό σου? Συγνώμη που γίνομαι αδιάκριτος. Να βοηθήσω θέλω.
 
Το Baikal το πλαγιοκανο 43 το έχω και μάλλον δεν θα το αλλάξω ποτέ. Είχα και το ποζέ το 27, αλλά το αποχωρίστηκα.
Αναρωτιομουν αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο με mobile τσοκ.
Και πάλι σας ευχαριστώ.
Ευθύμη στα 500 ευρώ είναι πολύ δύσκολο να βρείς δίκαννο όπως το θέλεις.
Αν το πλαγιόκαννο σου είναι με 3-1 τσοκ και σε βολεύει στο κυνήγι ως προς το βάρος του τότε μπορείς να ανοίξεις τα τσοκ σε 4-3 ώστε να σε βολέψει στο είδος κυνηγίου που κάνεις.
Σε διαφορετική περίπτωση πάρε ένα μεταχειρισμένο και παίξε με τα φυσίγγια.
 
Ευχαριστώ κύριοι.
Όχι δεν είμαστε για κατά παραγγελία..
Για φθηνή κατηγορία της σειράς μάξιμουμ 500€ .
Πιο πολύ κάνω έρευνα για κάτι που έχω στο μυαλό μου.
Τα μόνα που θέλω οπωσδήποτε να έχει είναι δισκάνδαλο με mobile, όλα τα άλλα είναι συζητήσιμα και έρχονται σε δεύτερη μοίρα.
Σε ισπανικα σε πλαγιο υπηρχε το zabala 213 απλα ειναι με magnum θαλαμες
μετα s.p παλι σε ιδια μαρκα η σε Lanber
οπως και σε κανενα ιταλικο marocchi franchi
 
Ένα από τα κορυφαία δίκαννα που πέρασαν από τα χέρια μου που συγκεντρώνει τα χαρακτηριστικά που ζητάς (μόνο όμως σε μεταχειρισμένο) ήταν το Γαλλικό Verney Carron (Sagittaire). Κοίταξε το κι αυτό δεν έχεις κάτι να χάσεις δεδομένου ότι έχεις καταλήξει μέσα σου στο Baikal.
 
Μπορούν να ανοιχτούν και να σου βάλουν εσωτερικά στο μπαικαλ με σταθερά απλά φίλε για να σου φτιάξουν δύο κανες και να πάρεις 5 τσοκ θα χρειαστείς κάνα 400αρι .Πάντως εάν έχεις όπλο με σταθερά τσοκαρισματα και κυνηγάς τα πάντα 1/4 είναι ένας καλός συνδυασμός .Εγώ οπότε κυνηγούσα με δίκανο με τσοκ είχα 1/4 η 1/5 πάνω .Είναι ιδανικότερο να παίζεις με φυσίγγι παρά με τσοκ απλά γιατί δεν ξέρεις αν θα τραβάει το φυσίγγι .Δεν είναι απαραίτητο ότι ένα φυσίγγι που μας ικανοποιεί με το 3* έχει το ίδιο αποτέλεσμα με το 1* .Μπήκα σε άλλο θέμα.
 
Back
Top