Εξόρμηση και Διανυκτέρευση

Unboxholics! Τους παρακολουθεί ο αδερφός μου που είναι gadgetακιας αλλά έχουν και πολλά βίντεο σαν αυτό που εξορμουν στο βουνο. Πιστεύω ξεκινάς από σκηνή , ένα υπόστρωμα και sleeping bag και φτάνεις μέχρι κοψίδια και ξυδια!!!
 
Σίγουρα θέλει παρέα και δοκιμές πρώτα άνοιξη μετά φθινώπορο και οι τολμηροί ( και καλά εξοπλισμένοι) χειμώνα. Προσωπικά με τους γιους μου πηγαίνω αρχές season μπεκάτσας και έχω φτάσει με άλλον έναν τρελό Φεβρουάριο 3μερο σε χιονοσκεπη περιοχή, λίγο scary.
 
Είχα φτιάξει στην Διρφυ πάνω από τους Καθενους ένα παρόμοιο της φωτογραφίας αλλά οι........ υπέροχοι εκτός ότι το βρωμισαν το διαλυσαν κιόλας. Δεν υπάρχει παιδεία για κάτι τέτοιο, παρότι κάποιο έχουν μέχρι και σχολές που διδάσκουν το αντικείμενο ( Γρεβενά).
 
Είχα φτιάξει στην Διρφυ πάνω από τους Καθενους ένα παρόμοιο της φωτογραφίας αλλά οι........ υπέροχοι εκτός ότι το βρωμισαν το διαλυσαν κιόλας. Δεν υπάρχει παιδεία για κάτι τέτοιο, παρότι κάποιο έχουν μέχρι και σχολές που διδάσκουν το αντικείμενο ( Γρεβενά).
Σοβαρά μιλας? Bushcraft ορίτζιναλ. Λυπάμαι πρωτον που δεν ανακάλυψα το δημιούργημα σου και δεύτερον που στο χάλασαν.
 
Τώρα βγαίνω με σκηνή και πάλι όταν φεύγω με το σκύλο προσπαθώ να μην αφήσω τίποτα ακριβό γιατί ποτέ δεν ξέρεις. Ψάχνω για μια σκηνή να παίρνει καπνοδόχο για φορητή ξυλόσομπα για πιο άνετες διανυκτερεύσεις γιατί φωτιά με κάτοπτρο αντανάκλασης θέλει διαρκώς τροφοδοσία και δε ζεσταίνει κιόλας πιο πολύ παρηγοριά.
 
Υπάρχουν κυνηγοί τον Οκτώβριο στα μπασιματα που μένουν 1 μήνα στο βουνό. Έχει κάνει κάποιος κάτι ανάλογο. Επίσης πολλοι έχουν αυτοκίνητα που βάζουν κρεβάτι και καθονται λίγες μέρες στο βουνό.
 
Back
Top