Ενα μεγαλο λαθως μας

Εγώ από μικρός έμαθα στο ότι το κρέας είναι ανωτέρο του ψαριού πρωτα απο ολα σε σέβεται δεν σε πεδευει να το καθαρίσεις για να το φας και είναι παντα πιο νόστιμο απο ολα ταψαρια
Λάθος τρόπος σκέψεις κ διατυπωση....
Δλδ ο λαγός κ ειδικά ο αγριοχοιρος που θα "συρθεί" μέχρι να φτάσει στο αμαξι, γδερνετε κ τεμαχιζετε δεν είναι κόπος??
Να κάτσεις να μαδησεις τα τσιχλοκοτσυφα που έχεις χτυπήσει,να τις καψαλισεις κ να τις αφαιρέσεις τα εντόσθια δεν είναι κόπος(εκτός κ δεν το κάνεις..ο ίδιος) ?????
Και ο ψαράς κ ο κυνηγός θα πρεπει να κοπιάσει για να "πιασει" το θήραμα του....

Γευστικά μπορεί να σου αρέσει καλυτερα το το κυνήγι αλλά να ξέρεις ότι το ψάρι είναι πολυ πιο υγιεινό από οποιοδήποτε κόκκινο κρέας.......
 
Επίσης να προτείνω στον φίλο να δει την πρωτη ταινία του Γιάννη Χριστογιαννη με θέμα το ψάρεμα....
Δεν είναι καθόλου τυχαίο που μια ταινια με θεμα το ψάρεμα ξεκινάει δείχνοντας εναν κυνηγο να μαζευει χόρτα κ ταυτόχρονα μαζευει κ τις χειροποίητες παγιδες του που ειχαν από κάτω τσίχλες(απαγορευμένη μέθοδος αλλά "στήθηκε" για τις ανάγκες τις ταινίας) ...
Θα ακουσεις και αλλά πολλα που είμαι βεβαίως πως θα σε κάνουν να αναθεωρήσεις ότι πιστευες μέχρι πριν κ θα καταλάβεις ότι αυτά τα δυο χόμπι από ανέκαθεν συνυπήρχαν.....
 
θα καταλάβεις ότι αυτά τα δυο χόμπι από ανέκαθεν συνυπήρχαν.....
Αμα σου πω οτι εχω βγει απο το σπιτι καλοκαιρι για ψαρεμα
με το σακιδιο στην πλατη και αντι για αποψη εχω πιασει το
δικανο μεσα απο την ντουλαπα πανω στην τρελα μου τι θα πεις?
 
Αφού γλύτωσα και δεν με κατάπιε το αφρισμένο κύμα στις Ράχες Τυμφρηστού ούτε και εγώ ξέρω πως βγήκα στην επιφάνεια Άγιο είχα View attachment 21844
Πορτοκαλί μάσκα πρώτη φορά βλέπω, που είναι η σανίδα σου? Την πήρε το κύμα???
 
Αμα σου πω οτι εχω βγει απο το σπιτι καλοκαιρι για ψαρεμα
με το σακιδιο στην πλατη και αντι για αποψη εχω πιασει το
δικανο μεσα απο την ντουλαπα πανω στην τρελα μου τι θα πεις?
Οχι εγώ δεν το έχω κάνει χαχα..
Αλλά πολλες φορες εχω παει μετα απο πρωινο κυνήγι κατευθειαν ψάρεμα...
Ε πρεπει να έχουμε κ εναλλακτικες ρε φίλε πως να το κάνουμε?? .my man.
 
Back
Top