ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΣΟΚ ΓΙΑ BENELLI MONTEFELTRO

Ενδιαφέρομαι για αγορά aftermarket choke και θέλω τις γνώμες σας. Οπλο Βenelli montefeltro comfort 66cm και ενδιαφέρομαι για ένα τσοκ για το κυνήγι του λαγού. Οι ντουφεκιές μου είναι από 20 εως 40 μέτρα
Τα μέτρα είναι νορμάλ.
Δεν αξίζει να δώσεις χρήματα για aftermarket εκτός αν γουστάρεις.
 
Καλησπέρα και πάλι. Η ερώτηση μου έχει να κάνει με το εξής θέμα : Που θα βρω τσοκ Gemini να αγοράσω που να έχει δυο νούμερα ( δλδ να είναι σαν 3* και 4* ); Οπου κοίταξα έχουν τα κανονικά νούμερα
 
Καλησπέρα και πάλι. Η ερώτηση μου έχει να κάνει με το εξής θέμα : Που θα βρω τσοκ Gemini να αγοράσω που να έχει δυο νούμερα ( δλδ να είναι σαν 3* και 4* ); Οπου κοίταξα έχουν τα κανονικά νούμερα
Φίλε δεν νομίζω να υπάρχει τέτοιο πράγμα γιατί θα τό είχα αγοράσει πρώτος.χαχα
 
Καλησπέρα και πάλι. Η ερώτηση μου έχει να κάνει με το εξής θέμα : Που θα βρω τσοκ Gemini να αγοράσω που να έχει δυο νούμερα ( δλδ να είναι σαν 3* και 4* ); Οπου κοίταξα έχουν τα κανονικά νούμερα
Βασίλη δηλαδή εννοείς LM (3,5*) ;
Εδώ είναι το site της gemini που φέρνει κανονικά στην Ελλάδα.
Και εδώ το τσοκ που μάλλον σε ενδιαφέρει και έχει την επιλογή LM.
https://store.geminichokes.com/en/c...-mm-choke-12-gauge#/25-size-lm_038_steel_shot
 
Καλησπέρα και πάλι. Η ερώτηση μου έχει να κάνει με το εξής θέμα : Που θα βρω τσοκ Gemini να αγοράσω που να έχει δυο νούμερα ( δλδ να είναι σαν 3* και 4* ); Οπου κοίταξα έχουν τα κανονικά νούμερα
Μαλον ενωεις το 3.5* light modified δε βγαζει μισα η συγκεκριμενη
 
Βασίλη δηλαδή εννοείς LM (3,5*) ;
Εδώ είναι το site της gemini που φέρνει κανονικά στην Ελλάδα.
Και εδώ το τσοκ που μάλλον σε ενδιαφέρει και έχει την επιλογή LM.
https://store.geminichokes.com/en/c...-mm-choke-12-gauge#/25-size-lm_038_steel_shot
Nαι , αυτό ακριβώς ψάχνω ! Θα με καλύπτει για μακρινές ντουφεκιές ή να προτιμήσω το κανονικο 3*(Μ) ;
 
Nαι , αυτό ακριβώς ψάχνω ! Θα με καλύπτει για μακρινές ντουφεκιές ή να προτιμήσω το κανονικο 3*(Μ) ;
Για τα κυνήγια που το θες Βασίλη εγώ θα πήγαινα σε ένα τσοκ 2*, ειδικά για μακρινές αποστάσεις που λες.
 
Για τα κυνήγια που το θες Βασίλη εγώ θα πήγαινα σε ένα τσοκ 2*, ειδικά για μακρινές αποστάσεις που λες.
Το πρόβλημα είναι οτι πολλές φορές πηγαίνω καβάλα στα σκυλιά και μπορεί να ρίξω και στα 10 μέτρα! Δεν ξέρω αν θα με βολέψει. Το είδα σε συγκέντρωση το 2* και είναι πολυ θεαματικό στα 30 μέτρα...πολύ καλή κατανομή και πολλά κέντρα.
 
Το πρόβλημα είναι οτι πολλές φορές πηγαίνω καβάλα στα σκυλιά και μπορεί να ρίξω και στα 10 μέτρα! Δεν ξέρω αν θα με βολέψει. Το είδα σε συγκέντρωση το 2* και είναι πολυ θεαματικό στα 30 μέτρα...πολύ καλή κατανομή και πολλά κέντρα.
Για να έχει καλή απόδοση και για 2,3 τουφεκιά που μπορεί να είναι σε μακρινές αποστάσεις εγω θα έπαιρνα ένα τσοκ 2* και θα έβαζα πρώτο στη θαλάμη ένα διασποράς με διασπορέα gualandi που κρατάει και λίγα μέτρα παραπάνω π.χ. Lambro κίτρινο.
Αν οι περισσότερες τουφεκιές σου είναι σε κοντινές αποστάσεις τότε ναι καλύτερα ένα πιο ανοικτό τσοκ όπως το LM.
Κάποιος που κυνηγάει λαγό ίσως μπορέσει να σε κατατοπίσει καλύτερα.
 
Back
Top