Δράμια - Μονόβολα Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Αλέξαδρε (μεταφέρθεικα εδώ)

Για τα δράμια λοιπόν ρωτάω διότι κι εδώ που μένω, μόλις στα 25km υπάρχουν αγριογούρουνα πλέον και σκεφτόμουν να είχα μαζί μου φέτος για παν ενδεχόμενο 5 φυσίγγια.....
Την ιδέα μου την έδωσε ο @Aristos και έχει και απόλυτο δίκιο...
Και γι'αυτό ρωτάω αν μπορούσα να τα ρίξω με 2*.... :rolleyes:
Και γιατι αντι για δραμια δεν εχεις 5 μονοβολα μαζι σου μηπως εχεις καποια συναντηση..εκει δεν παιζει μπαμ και κατω πανε..και με 2* εχεις πολλες επιλογες να ριξεις..brenneke labro palla b&p big game και εισαι αρχηγος
 
Και γιατι αντι για δραμια δεν εχεις 5 μονοβολα μαζι σου μηπως εχεις καποια συναντηση..εκει δεν παιζει μπαμ και κατω πανε..και με 2* εχεις πολλες επιλογες να ριξεις..brenneke labro palla b&p big game και εισαι αρχηγος
Σε τη γραμμάρια είναι αυτά που λες;;
 
Και γιατι αντι για δραμια δεν εχεις 5 μονοβολα μαζι σου μηπως εχεις καποια συναντηση..εκει δεν παιζει μπαμ και κατω πανε..και με 2* εχεις πολλες επιλογες να ριξεις..brenneke labro palla b&p big game και εισαι αρχηγος

Αυτο ακριβως εχω αποφασίσει για φετος. Τελος τα δραμια. 5 μονοβολα στο γιλεκο και τιποτα αλλο
 
Το μονοβολο ειναι το μοναδικο φυσιγγι που ειτε θα το παρεις το ζωο ή θα φυγει..ασε που αν εχεις και αυτοπεποιθηση οταν το ριξεις νομιζεις οτι ριχνεις με 50αρη barrett
Μίλτο έχω κάνει πολλές βολές Αμερική με το Barret καμία σχέση δεν έχει ακόμα θυμάμαι το μαυρισμένο μάτι επηδη δεν το στήριξα καλά ούτε σε θόρυβο ούτε σε ανάκρουση
 
Μίλτο έχω κάνει πολλές βολές Αμερική με το Barret καμία σχέση δεν έχει ακόμα θυμάμαι το μαυρισμένο μάτι επηδη δεν το στήριξα καλά ούτε σε θόρυβο ούτε σε ανάκρουση
Θοδωρη το ξερω οτι δεν εχει καμια σχεση..αλλα το χω στο μυαλο μου οτι σε σχεση με τα δραμια αν ριξω μονοβολο θα το διαλυσω το γουρουνι..αν το παρει το ξαπλωσε
 
Οχι γιατι μολης προσφατα τα εμαθα κ τώρα τα πήρα λόγο πυρίτιδας. Πήρα κ 8βολο 13/0 Αλλά δυστυχώς ήταν παλιάς παρτίδας με τέκνα.
Με την πρώτη ευκαιρία θα πάω σκοπευτήριο να τα συγκρίνω με τα δικά μου που θα φτιάξω με sp8
 
Οχι γιατι μολης προσφατα τα εμαθα κ τώρα τα πήρα λόγο πυρίτιδας. Πήρα κ 8βολο 13/0 Αλλά δυστυχώς ήταν παλιάς παρτίδας με τέκνα.
Με την πρώτη ευκαιρία θα πάω σκοπευτήριο να τα συγκρίνω με τα δικά μου που θα φτιάξω με sp8
Τι ταχύτητα βγάζει Γιάννη με την sp8??
 
Οχι γιατι μολης προσφατα τα εμαθα κ τώρα τα πήρα λόγο πυρίτιδας. Πήρα κ 8βολο 13/0 Αλλά δυστυχώς ήταν παλιάς παρτίδας με τέκνα.
Με την πρώτη ευκαιρία θα πάω σκοπευτήριο να τα συγκρίνω με τα δικά μου που θα φτιάξω με sp8
Φίλε Γιάννη θα σε παρακαλούσα να περάσεις από δω να μας συστηθείς πρώτα...
Από που είσαι,τη κυνήγι κάνεις κτλ... :)
Φιλικά πάντα...

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/to-know-us-better-Γνωριμία.17/
 
Οπως εγραψα μολης χθες τα πηρα στα χερια μου κ λογο δικτη επικινδυνότητα φωτιάς το σκοπευτηριο ηταν κλειστό. Θα σας ενημερώσω μόλις τα μετρήσω

Γιαννη , ξεκινα σιγα σιγα και την MG2......Εσυ εχεις δυνατοτητα μετρησεων.....μπας και βγαλουμε ''ακρη''βρε
φιλε!! :)
Μιλαγα με κοινο γνωστό μας,,,,,,,ο καταλογος δεν αναφαιρει δοσολογια για μονοβολα.... μου ελεγε κατι δοσολογιες ,
κοντεψα να παθω εγκεφαλικο.....ουτε τολμω να τις αναφαιρω. Το μονο που του ειπα....κατσε καλα ''τρελοκομειο''.....
χαλαρωσε. Σιγουρα θα σε παρει τηλεφωνο.....''φρεναρισε τον'' λιγο.!!!!:)
 
Γιαννη , ξεκινα σιγα σιγα και την MG2......Εσυ εχεις δυνατοτητα μετρησεων.....μπας και βγαλουμε ''ακρη''βρε
φιλε!! :)
Μιλαγα με κοινο γνωστό μας,,,,,,,ο καταλογος δεν αναφαιρει δοσολογια για μονοβολα.... μου ελεγε κατι δοσολογιες ,
κοντεψα να παθω εγκεφαλικο.....ουτε τολμω να τις αναφαιρω. Το μονο που του ειπα....κατσε καλα ''τρελοκομειο''.....
χαλαρωσε. Σιγουρα θα σε παρει τηλεφωνο.....''φρεναρισε τον'' λιγο.!!!!:)
Παίρνει πολυυυυ φωρτωμα στο μονοβολο......
 
Παίρνει πολυυυυ φωρτωμα στο μονοβολο......

Μαλλον....ισως να εχεις δικιο Γιωργο. Το ιδιο λεει και ο φιλαρακος μου. Δεν χανουμε ομως τιποτα με το ξεκινησουμε
απο ''χαμηλα''.....και να ανεβουμε......το ποιο σωστο ειναι να μετρηθουν σε κανονακι για να ξερουμε που παταμε.
Απο την στιγμη που δεν εχω ακρη για κανονακι.....θα ξεκινησω απο χαμηλα και με αποσπωμενο πατο.:)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top