Δράμια - Μονόβολα Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Γιαννη , ξεκινα σιγα σιγα και την MG2......Εσυ εχεις δυνατοτητα μετρησεων.....μπας και βγαλουμε ''ακρη''βρε
φιλε!! :)
Μιλαγα με κοινο γνωστό μας,,,,,,,ο καταλογος δεν αναφαιρει δοσολογια για μονοβολα.... μου ελεγε κατι δοσολογιες ,
κοντεψα να παθω εγκεφαλικο.....ουτε τολμω να τις αναφαιρω. Το μονο που του ειπα....κατσε καλα ''τρελοκομειο''.....
χαλαρωσε. Σιγουρα θα σε παρει τηλεφωνο.....''φρεναρισε τον'' λιγο.!!!!:)
Έχω αρκετά φυσίγγια αίτημα που με περιμένουν να πάω να τα δοκιμάσω αλλά προς το παρόν δεν έχω χρόνο.
Την mg2 μέχρι 2.40 είναι ασφαλές.
Τον τηλ. αλλά δεν απαντά
 
Έχω αρκετά φυσίγγια αίτημα που με περιμένουν να πάω να τα δοκιμάσω αλλά προς το παρόν δεν έχω χρόνο.
Την mg2 μέχρι 2.40 είναι ασφαλές.
Τον τηλ. αλλά δεν απαντά
Χαμηλά είσαι Γιάννη ακόμα... με το Lyman που δουλεύω έχει και άλλο...
 
Έχω αρκετά φυσίγγια αίτημα που με περιμένουν να πάω να τα δοκιμάσω αλλά προς το παρόν δεν έχω χρόνο.
Την mg2 μέχρι 2.40 είναι ασφαλές.
Τον τηλ. αλλά δεν απαντά

Aπο εκει τα εχω ξεκινησει . Το σαββατοκυριακο πρωτα ο θεος. :)
Τα εχω ολα ετοιμα....και με βληματα του φιλου μας. Αυτα τα εκανα με αποσπωμενο πατο τα υπολοιπα με δικο τους
αμορτισερ.:)
 
Aπο εκει τα εχω ξεκινησει . Το σαββατοκυριακο πρωτα ο θεος. :)
Τα εχω ολα ετοιμα....και με βληματα του φιλου μας. Αυτα τα εκανα με αποσπωμενο πατο τα υπολοιπα με δικο τους
αμορτισερ.:)
Αναμένουμε Νίκο τα αποτελέσματα σου! .shake hands.
 
Αναμένουμε Νίκο τα αποτελέσματα σου! .shake hands.

Ναι Γιωργο , θα σας γραψω ''λεπτομερειες'' στησιματος και διατρησης . Δυστυχως δεν εχω ταχογραφο......ειναι το
επομενο εργαλειο που θα αγορασω. Ο Γιαννης θα εχει ποιο εμπεριστατωμενη αποψη , εχει ταχογραφο. Το
επομενο βημα ειναι να τα μετρησουμε σε κανονακι. Υγεια να εχουμε....και ολα θα γινουν!!! :)
 
Ναι Γιωργο , θα σας γραψω ''λεπτομερειες'' στησιματος και διατρησης . Δυστυχως δεν εχω ταχογραφο......ειναι το
επομενο εργαλειο που θα αγορασω. Ο Γιαννης θα εχει ποιο εμπεριστατωμενη αποψη , εχει ταχογραφο. Το
επομενο βημα ειναι να τα μετρησουμε σε κανονακι. Υγεια να εχουμε....και ολα θα γινουν!!! :)
Πάνω από όλα!! Καλές δοκιμές εύχομαι!! :)
 
Καλημέρα φιλαράκια.. Έχει ρίξει κάνεις το B&P palla μονοβολο;;;; Είναι πάρα πολύ φθηνό και εμένα προσωπικά μου φάνηκε εξαιρετικό και ταχύτατο.. Την Κυριακή πήρα ένα καπρο πάνω από 50 μέτρα.. Γιατι όμως είναι τόσο φθηνά τα εν λόγω μονοβολα μιας κορυφαίας εταιρείας ενώ ακόμα και τα ελληνικά είναι ακριβότερα;;;;
 
Καλημέρα φιλαράκια.. Έχει ρίξει κάνεις το B&P palla μονοβολο;;;; Είναι πάρα πολύ φθηνό και εμένα προσωπικά μου φάνηκε εξαιρετικό και ταχύτατο.. Την Κυριακή πήρα ένα καπρο πάνω από 50 μέτρα.. Γιατι όμως είναι τόσο φθηνά τα εν λόγω μονοβολα μιας κορυφαίας εταιρείας ενώ ακόμα και τα ελληνικά είναι ακριβότερα;;;;
Καλημερα! Εχω ριξει σχεδον 3 κουτακια σε δοκιμες με διαφορετικα οπλα και ειναι εξαιρετικο! Δυστυχως δεν εχω τουφεκισει γουρουνι με αυτο (κ με κανενα μονοβολο)!! Αλλα εχω φιλο που ριχνει αποκλειστικα μονοβολα και δουλευει τα συγκεκριμενα και εχει πολλες επιτυχιες!! Τωρα για την τιμη δεν ξερω να σου απαντησω αλλα δεν το βλεπω να υστερει απο τα αλλα που ειναι πιο ακριβα!
 
Καλημερα! Εχω ριξει σχεδον 3 κουτακια σε δοκιμες με διαφορετικα οπλα και ειναι εξαιρετικο! Δυστυχως δεν εχω τουφεκισει γουρουνι με αυτο (κ με κανενα μονοβολο)!! Αλλα εχω φιλο που ριχνει αποκλειστικα μονοβολα και δουλευει τα συγκεκριμενα και εχει πολλες επιτυχιες!! Τωρα για την τιμη δεν ξερω να σου απαντησω αλλα δεν το βλεπω να υστερει απο τα αλλα που ειναι πιο ακριβα!
Ακριβώς αυτό φίλε μου.. Είναι εξίσου καλό με τα πανάκριβα αμερικανικά αλλά παραμένει πολύ φθηνό.. Με τι όπλα το έριξες;;σου κάνε καλό γκρουπαρισμα;;;
 
Ποια δράμια έχετε δοκιμάσει και πήρατε μεγαλύτερη συγκέντρωση στον στόχο;
Γιωργο το δραμι ειναι αρκετα ιδιοτροπο σαν φυσιγγι και απο οπλο σε οπλο μην σου πω απο τσοκ σε τσοκ μπορει να δεις μεγαλη διαφορα..γνωμη μου βρες αυτα που σου κεντριζουν το ενδιαφερον 2 τρεις μαρκες και κανε δοκιμες με τα τσοκ του οπλου σου για να δεις τι θα σου κατσει καλα και μια συμβουλη οχι magnum το γουρουνι δεν ειναι ελεφαντας να το φορτωσεις δραμια
 
τα nobel sport 10peletts buffer .

Το είδα φίλε και μάλλον θα πάρω ένα κουτάκι!

Γιωργο το δραμι ειναι αρκετα ιδιοτροπο σαν φυσιγγι και απο οπλο σε οπλο μην σου πω απο τσοκ σε τσοκ μπορει να δεις μεγαλη διαφορα..γνωμη μου βρες αυτα που σου κεντριζουν το ενδιαφερον 2 τρεις μαρκες και κανε δοκιμες με τα τσοκ του οπλου σου για να δεις τι θα σου κατσει καλα και μια συμβουλη οχι magnum το γουρουνι δεν ειναι ελεφαντας να το φορτωσεις δραμια

Μίλτο και εγώ μαζί σου είμαι φίλε.Δεν τα προτιμάω τα Magnum.
Έχω μια πρόταση να πάω μετά από αρκετά χρόνια και πάλι στο γουρούνι και λέω να εξοπλιστώ.
Παλιά όταν πηγαίναμε σε αυτό το κυνήγι ρίχναμε τα 9βολα τα winchester και τα μονόβολα τα Lambro.
 
Ακριβώς αυτό φίλε μου.. Είναι εξίσου καλό με τα πανάκριβα αμερικανικά αλλά παραμένει πολύ φθηνό.. Με τι όπλα το έριξες;;σου κάνε καλό γκρουπαρισμα;;;
Το εχω δοκιμασει με Beretta A300 ('75) full τσοκ, Browning Auto5 full, Benelli Montefeltro 2 κ 1 τσοκ, Baikal Mp153 S.magnum 3 τσοκ κ Full, Benelli M2 2 τσοκ Benelli M1 3 τσοκ, Franchi (αεριων παλια δεν θυμαμαι μοντελο) με 2 τσοκ! Ναι ειχε καλο γκρουπ κ επειδη τα 2 πρωτα οπλα εχουν σταθερο τσοκ φουλ ηταν το μοναδικο μονοβολο που στα 40μ παει κεντρο!!
 
Ποια δράμια έχετε δοκιμάσει και πήρατε μεγαλύτερη συγκέντρωση στον στόχο;
Αν θες μεγάλη συγκέντρωση ρίξε Remington, αν θες διάτρηση και όχι καλή συγκέντρωση ρίξε federal η winchester... Μετά από πολλές δοκιμές με διαφορα τσοκ αυτό ήταν το συμπέρασμα μου..
 
Το εχω δοκιμασει με Beretta A300 ('75) full τσοκ, Browning Auto5 full, Benelli Montefeltro 2 κ 1 τσοκ, Baikal Mp153 S.magnum 3 τσοκ κ Full, Benelli M2 2 τσοκ Benelli M1 3 τσοκ, Franchi (αεριων παλια δεν θυμαμαι μοντελο) με 2 τσοκ!
εγώ μόνιμα με τριάρι τα ρίχνω με benelli Raffaello special lousso και με εξέπληξαν.. Ανάκρουση αεροβόλο.. Καμία σχέση με κάτι rotweill η τα αμερικανικα που δεν ήταν ευθυβολα..
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top