Δράμια - Μονόβολα Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Θα δείξει η πράξη.. Ολα όπλα διαφέρουν..
Δεν έχεις άδικο φίλε μου κάθε κάννη έχει τα δικά της εγώ σου λέω όμως στην πλειοψηφία τι γίνεται με τα Ρεμί με τα οποία σε Remington και Beretta έχω δει γουρούνια να πέφτουν σε πολλά μέτρα .sarcastic.
 
Δεν σου πήγαινε τα ρεμινγκτον η μ2;;; κάτι έκανες λάθος αδερφέ.. Εγώ με μια μ2 66 κάνη και 3ρη τσοκ στα 40 μέτρα έβαζα 6 δραμια σε τενεκε λαδιού 17λιτρο
Τα πράσινα θα λες εσύ Γιάννη και μένα η m2 τα παει φωτια αλλα τα μαυρα οχι
 
FPS FOR THE HAG HAMMER Buckshot PLEASE
<Me>
(standby)
That line of buckshot was discontinued, its velocity was 1325 fps.=403.86m/s (όχι κάτι το σπουδαίο δηλαδή)
<Mitchell>
επικοινώνησα με την ρεμικτον για τα συγκεκριμένα δράμια κ όπως βλέπεται έχουν καταργηθεί, οπότε όποιος προλάβει
 

Attachments

  • 20191008_214702.jpg
    20191008_214702.jpg
    143,1 KB · Προβολές: 37
Θα στεναχωρηθείς κατά πάσα πιθανότητα μείνε στα Winchester τα μαύρα πολύ καλύτερα να ξέρεις φίλε μου
Τα δεκαβολα τα ρεμι είναι πιο γρήγορα από τα κόκκινα επιχαλκομενα win.
Μόνο τα μαύρα τα win αξίζουν 440m/s γράφουν κ τόσο βγάζουνκ τα 12βολα κ τα 8βολα 00 τα οποία όμως είναι 8.4mm Όχι 8.6mm που είναι τα ευρωπαϊκά το οποίο έχει κ αντίκτυπο στο συνολικό βάρος της γομοσης
 
Τα Ρεμί δεν τρυπάνε το έχω ξανά γράψει μετά από δοκιμές μόνο σε Ρεμί όπλα και Beretta παν αρκετά καλά σε θέμα διάτρησης!!
Ακριβές πόρισμα δεν έχω βγάλει εγώ προσωπικά αλλά από μια τραυματική εμπειρία που είχα παίζει να έχεις δίκιο...
Εγώ προσωπικά όπως έχω ξαναπεί χεησιμοποιω τα federal και γενικά είναι πολύ ευχαριστημένος.Μια φορά πηγα και πήρα τα Remington 10βολα μαγνκουμ να τα δοκιμάσω και αυτά... Εκείνη την φορά που είπα να τα χρησιμοποιήσω έτυχε και μου βγήκε ένα κάπρι βίσωνας πραγματικά...Ούτε είχα ξαναδεί τέτοιο πράγμα και δεν ξέρω αν θα ξαναδώ...Το γουρούνι το είχα στα 30 μέτρα μπορει και λιγότερο ακίνητο και στα πλάγια χωρίς να με καταλάβει...Το σημαδεύω του ρίχνω στο κατάλληλο σημειο, το πετυχαινω και φευγει σαν του εριξα 8αρια διασποράς.Στα καπάκια του ρίχνω και μια δεύτερη αλλά πάλι τίποτα...έψαχνα για αίμα μετά τίποτα.
Εν τέλη του έκανα αέρα.Απο τότε από δεν μπορώ να ξεχάσω αυτή την εικόνα...Με έχει στιγματίσει.Δεν ξέρω αν εφταιγαν τα Ρεμί γιατι το ζώο ήταν τέρας πραγματικά αλλά απ' την άλλη δεν ήταν ούτε 30μετρα και ακίνητο και στα πλάγια το είχα και καλά σημαδεμένο και όλα είχαν κάτσει ταμάμ αλλά εν τέλη έγινε Λούης.
Από τότε έχω τους ενδιασμους μου για τα Ρεμί και δεν τα χρησιμοποιώ παρόλο που μπορεί να μην εφτεγαν αυτά...και επίσης από τότε ξεκίνησα να αγοράζω και να προσπαθώ να εξοικειωθω με τα μονοβολα γιατί αυτές οι ευκαιρίες συμβαίνουν σπάνια και αν τις χάσεις στοιχίζουν.
Υ.γ Όπλο sx3 φουλ τσοκ είχα.
 
Ακριβές πόρισμα δεν έχω βγάλει εγώ προσωπικά αλλά από μια τραυματική εμπειρία που είχα παίζει να έχεις δίκιο...
Εγώ προσωπικά όπως έχω ξαναπεί χεησιμοποιω τα federal και γενικά είναι πολύ ευχαριστημένος.Μια φορά πηγα και πήρα τα Remington 10βολα μαγνκουμ να τα δοκιμάσω και αυτά... Εκείνη την φορά που είπα να τα χρησιμοποιήσω έτυχε και μου βγήκε ένα κάπρι βίσωνας πραγματικά...Ούτε είχα ξαναδεί τέτοιο πράγμα και δεν ξέρω αν θα ξαναδώ...Το γουρούνι το είχα στα 30 μέτρα μπορει και λιγότερο ακίνητο και στα πλάγια χωρίς να με καταλάβει...Το σημαδεύω του ρίχνω στο κατάλληλο σημειο, το πετυχαινω και φευγει σαν του εριξα 8αρια διασποράς.Στα καπάκια του ρίχνω και μια δεύτερη αλλά πάλι τίποτα...έψαχνα για αίμα μετά τίποτα.
Εν τέλη του έκανα αέρα.Απο τότε από δεν μπορώ να ξεχάσω αυτή την εικόνα...Με έχει στιγματίσει.Δεν ξέρω αν εφταιγαν τα Ρεμί γιατι το ζώο ήταν τέρας πραγματικά αλλά απ' την άλλη δεν ήταν ούτε 30μετρα και ακίνητο και στα πλάγια το είχα και καλά σημαδεμένο και όλα είχαν κάτσει ταμάμ αλλά εν τέλη έγινε Λούης.
Από τότε έχω τους ενδιασμους μου για τα Ρεμί και δεν τα χρησιμοποιώ παρόλο που μπορεί να μην εφτεγαν αυτά...και επίσης από τότε ξεκίνησα να αγοράζω και να προσπαθώ να εξοικειωθω με τα μονοβολα γιατί αυτές οι ευκαιρίες συμβαίνουν σπάνια και αν τις χάσεις στοιχίζουν.
Υ.γ Όπλο sx3 φουλ τσοκ είχα.
Και δε του ριξες μια στο λαιμο πισω απ το αυτι εκει οτι και να νε παει το τελειωνει
 
Και δε του ριξες μια στο λαιμο πισω απ το αυτι εκει οτι και να νε παει το τελειωνει
Νομίζεις σε 25 αρι γουρούνι ούτε στα 20 μέτρα με την crio comfort ο θείος μου του κάρφωσε 7 πίσω από το αυτί τα βρηκαν στο γδαρσιμο το γουρούνι το πήρε ο επόμενος με ΑΤ το έχω ξανά γράψει..... Benelli και Ρεμί φυσίγγι απλά δεν!
 
Νομίζεις σε 25 αρι γουρούνι ούτε στα 20 μέτρα με την crio comfort ο θείος μου του κάρφωσε 7 πίσω από το αυτί τα βρηκαν στο γδαρσιμο το γουρούνι το πήρε ο επόμενος με ΑΤ το έχω ξανά γράψει..... Benelli και Ρεμί φυσίγγι απλά δεν!
Τοτε να βγαλεις και το ρεμι το σκουφακι
 
Και δε του ριξες μια στο λαιμο πισω απ το αυτι εκει οτι και να νε παει το τελειωνει
Εκείνη την ώρα σημαδεψα στο κλασικό σημείο πάνω από το μπροστινό πόδι...Δεν σκεφτόταν και πολλά πράγματα το κεφάλι μου εκείνη την ώρα.Ασε που δεν ήξερε ότι σημείο που λες είναι το πιο τρωτό σημείο του αγριόχοιρου, στην πορεία το έμαθα και μου το είπαν κι άλλοι αυτό που μου είπες και εσύ.
 
Εκείνη την ώρα σημαδεψα στο κλασικό σημείο πάνω από το μπροστινό πόδι...Δεν σκεφτόταν και πολλά πράγματα το κεφάλι μου εκείνη την ώρα.Ασε που δεν ήξερε ότι σημείο που λες είναι το πιο τρωτό σημείο του αγριόχοιρου, στην πορεία το έμαθα και μου το είπαν κι άλλοι αυτό που μου είπες και εσύ.
Αν όμως ήταν μονόβολο ... θα του .sex hard. τα πρέκια !!! ;) .sarcastic.
 
Εκείνη την ώρα σημαδεψα στο κλασικό σημείο πάνω από το μπροστινό πόδι...Δεν σκεφτόταν και πολλά πράγματα το κεφάλι μου εκείνη την ώρα.Ασε που δεν ήξερε ότι σημείο που λες είναι το πιο τρωτό σημείο του αγριόχοιρου, στην πορεία το έμαθα και μου το είπαν κι άλλοι αυτό που μου είπες και εσύ.
Ε ειχε και καλκανι σηγουρα που να τρυπισει εχω δει καπρους πρασινισμενους απ τα δραμια και μονοβολα που κουβαλουσε πανω του
 
Αν όμως ήταν μονόβολο ... θα του .sex hard. τα πρέκια !!! ;) .sarcastic.
Σίγουρα θα το είχα κρατήσει...Εγώ δεν αγόραζα ποτέ μονοβολα.Απο τότε ξεκίνησα να αγοράζω,να κάνω δοκιμές και πλέον πάντα το πρώτο μέσα το έχω μονοβολο...Η πρώτη ντουφέκια είναι και η σημαντικότερη πιστεύω.Εκει έχεις το χρόνο να σημαδέψεις καλά και να επιλέξεις το μεγαλύτερο ζώο αν είσαι σε καρτέρι που να εχεις ορατότητα.
Ίσως και ένα καλό φυσιγγι με 6+1 να κάνει δουλειά γιατί σου δίνει την δυνατότητα του κοντά μακριά.
 
Σηψαιμία από παλιά τραύματα, μου χει τύχει σε πέρδικα.
Νομίζω μένει πάρα πολύ καιρό έτσι το παλιό τραύμα. Δν ξεμελανιάζει εύκολα...
Τώρα το θυμήθεικα.
Εγώ το έχω συναντήσει σε τσίχλα ρε φίλε......κάτω από τη φτερούγα....:oops:
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top