Δράμια - Μονόβολα Αρχείο

Status
Not open for further replies.
View attachment 70618View attachment 70620View attachment 70621ετοιμασα κατι ελαφρυα φυσιγγακια τωρα που πιασανε οι ζεστες να τα δοκιμασω !!! :p
Αυτό το χαρτάκι που χρησιμεύει εκτός από το να προσθέτει πάχος και να ζοριζει το χτύπημα του καψουλιου?
Είναι βαθύ το σκάψιμο της πατουρας της θαλαμης και "παίζει"ο κάλυκας?
 
αν ηταν να το ξεκολαω ρε μπιλι πoια η ουσια ?
Δεν ξέρω, γι αυτό ρωτάω ...
Γιατί το αυτοκόλλητο το κολλάς στον πάτο και όχι πχ στα πλάγια ?
Για επιπλέον αδιαβροχοποίηση, χαλαρό καψούλι ή για να το βλέπεις πιο γρήγορα στις δοκιμές ?
 
τιποτα δεν καταλαβα
Λέω ότι το χαρτάκι προσθέτει πάχος σε σημείο που νομίζω ότι δεν υπάρχει λόγος να προστεθεί(το πάχος).
Ίσα ίσα που καλύπτει το καψουλι και μπορεί να κάνει αφλογηστια .
Η χρησιμότητα του είναι η σήμανση του φυσιγγίου?
Να είναι ευδιάκριτο όταν το έχουμε στη φυσιγγιοθηκη?
Αν είναι αυτός ο λόγος δεν θα μπορούσε να βαφτεί με κάποιο μαρκαδόρο το καψουλι η να γραφτει το κάτω μέρος του κάλυκα εκεί που τώρα είναι κολλημένο το χαρτάκι?
 
Δεν ξέρω, γι αυτό ρωτάω ...
Γιατί το αυτοκόλλητο το κολλάς στον πάτο και όχι πχ στα πλάγια ?
Για επιπλέον αδιαβροχοποίηση, χαλαρό καψούλι ή για να το βλέπεις πιο γρήγορα στις δοκιμές ?
γιατι στα πλαγια δεν κολαει καλα και φευγει και δεν φαινεται στη φυσιγγιοθηκη!! και ζοριζει να μπει στην θαλαμη !!
 
Λέω ότι το χαρτάκι προσθέτει πάχος σε σημείο που νομίζω ότι δεν υπάρχει λόγος να προστεθεί(το πάχος).
Ίσα ίσα που καλύπτει το καψουλι και μπορεί να κάνει αφλογηστια .
Η χρησιμότητα του είναι η σήμανση του φυσιγγίου?
Να είναι ευδιάκριτο όταν το έχουμε στη φυσιγγιοθηκη?
Αν είναι αυτός ο λόγος δεν θα μπορούσε να βαφτεί με κάποιο μαρκαδόρο το καψουλι η να γραφτει το κάτω μέρος του κάλυκα εκεί που τώρα είναι κολλημένο το χαρτάκι?
εχω ριξει χιλιαδες φυσιγγια ετσι και θα ειχα και 3 αφλογιστιες!!! δεν φτιαχνω 1 φυσιγγι ουτε κυνηγαω με 1 φυσιγγι στην ζωνη μου οποτε με μαρκαδορους κτλ δεν λυνεται το θεμα , μην κανετε την τριχα τριχια !!! δεν μπορει ενα χαρτακι να σταματησει την βελονα !
 
Λιγες δοκιμες σημερα το απογευμα...Σε βολια...''παντρεμενα'' 4βολια 11/0 + 4 - 12/0...για να δω
ταχυτητες , συγκεντρωσεις και κατανομες...
Σε πρωτη φαση...καλα τα βλεπω για τα γουστα μου....
Σεταπ επανω στους στοχους δεν γραφω...οποιος θελει μονο με ΠΜ.

Το πρωτο στημενο με LB6.

εικόνα_Viber_2023-04-20_18-53-40-067.jpg
εικόνα_Viber_2023-04-20_18-53-51-887.jpg
εικόνα_Viber_2023-04-20_18-54-13-591.jpg
Το επομενο με Ζ2Μ15.

εικόνα_Viber_2023-04-20_18-55-38-620.jpg
εικόνα_Viber_2023-04-20_18-55-54-524.jpg
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top