Δράμια - Μονόβολα Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Αφού λες μολύβι για κάθε περίπτωση γιατι βαζεις δωδεκαβολο;

Να μην παρεξηγηθώ εγώ έχοντας δει πως καταβαλεται το θηραμα με μπίλιες και πως με μονοβολο πλέον έχω ανασφάλεια να βάλω μπίλιες.

Πρόσφατα είδα ενα γουρούνι (αφού έπεσε) που το χε πάρει κάποια μπίλια από την παρέα μας στο πόδι και λιμοκτονουσε για ένα δίμηνο, αυτό κι αν είναι ανατριχιαστικό θεαμα...ξεφτιλα για τη ράτσα μας

Οι πιο πολλοι που γνωρίζω παντως βάζουν 6+1 κι έχουν άριστες καταβολές. Δεν έχω δοκιμάσει αυτό το φυσιγγι αλλά κ μόνο το ότι η Winchester έβγαλε παρόμοια πιστεύω, είναι ενδιαφέρον
Τι ειναι το 6+1 ;;;
 
Αφού λες μολύβι για κάθε περίπτωση γιατι βαζεις δωδεκαβολο;

Να μην παρεξηγηθώ εγώ έχοντας δει πως καταβαλεται το θηραμα με μπίλιες και πως με μονοβολο πλέον έχω ανασφάλεια να βάλω μπίλιες.

Πρόσφατα είδα ενα γουρούνι (αφού έπεσε) που το χε πάρει κάποια μπίλια από την παρέα μας στο πόδι και λιμοκτονουσε για ένα δίμηνο, αυτό κι αν είναι ανατριχιαστικό θεαμα...ξεφτιλα για τη ράτσα μας

Οι πιο πολλοι που γνωρίζω παντως βάζουν 6+1 κι έχουν άριστες καταβολές. Δεν έχω δοκιμάσει αυτό το φυσιγγι αλλά κ μόνο το ότι η Winchester έβγαλε παρόμοια πιστεύω, είναι ενδιαφέρον
το 4+1 του καραμανιδη σε απλο και το 3+1 σε μαγκνουμ ειναι απο τα πιο ευθυβολα τησ αγορας και αμεσες καταβολες στην παρεα μασ εχει κρατηθει γουρουνι 60 κιλα στα 70 μετρα και δεν κουνηθηκε καθολου!!
 
Λιακο τα rem σε αυτη την αποσταση ειναι ανεπαρκη παλι καλα που πηγαν κ 2 αλλα δεν βρουν καιρεο σημειο κ παλι δεν θα κανει τιποτα το μονοβολο ειναι πολυ καλο το συγκεκριμενο
Δεν αντέδρασε καν το ζωντανό....αλλά μετα με το μονοβολο...δεν μπόρεσα να κάνει κιχ....την έφαγε και πίσω από το αυτό...δεν πρόλαβε να σκουξει καν!
 
Δεν αντέδρασε καν το ζωντανό....αλλά μετα με το μονοβολο...δεν μπόρεσα να κάνει κιχ....την έφαγε και πίσω από το αυτό...δεν πρόλαβε να σκουξει καν!
αλλη κινητικη ενεργια το μονοβολο φιλε,αυτα γινονται με τα βολια οταν ριχνονται σε αποστασεις που δεν εχουν μελετηθει πιο πριν ενα απο την παρεα εριξε σε γουρουνα με μικρα αδιασε 5 rem στα 30 μετρα κ ουτε ενα δεν κουνηθηκε ουτε ενα ευτηχος καποιος εκοψε 2 μικρα που ειχε μελετησει λιγο κ ευτυχος τα προλαβε σε αλλη μερια
 
αλλη κινητικη ενεργια το μονοβολο φιλε,αυτα γινονται με τα βολια οταν ριχνονται σε αποστασεις που δεν εχουν μελετηθει πιο πριν ενα απο την παρεα εριξε σε γουρουνα με μικρα αδιασε 5 rem στα 30 μετρα κ ουτε ενα δεν κουνηθηκε ουτε ενα ευτηχος καποιος εκοψε 2 μικρα που ειχε μελετησει λιγο κ ευτυχος τα προλαβε σε αλλη μερια
Δεν ήξερα μωρέ....μου είπε ο δικός μου βάλε αυτό πρώτο και μετά δύο μονοβολα
 
Στα 30-35 μετρα αν δεν επεσε πατσαβουρα το πιθανοτερο ειναι να αστόχησες Ηλια.Κρατω μια μικρη επιφυλαξη για τα 9βολα γιατι δεν τα εχω δοκιμασει.Με τα 10βολα παντως σ'αυτες τις αποστασεις δεν κανουν κιχ.Τσοκ εννοειτε φουλ.
 
Στα 30-35 μετρα αν δεν επεσε πατσαβουρα το πιθανοτερο ειναι να αστόχησες Ηλια.Κρατω μια μικρη επιφυλαξη για τα 9βολα γιατι δεν τα εχω δοκιμασει.Με τα 10βολα παντως σ'αυτες τις αποστασεις δεν κανουν κιχ.Τσοκ εννοειτε φουλ.
Δυάρι είναι η δικιά και είχε δύο μπίλιες το ζωντανό στην ράχη του.... Με το μονοβολο δεν έκανε κιχ
 
αλλη κινητικη ενεργια το μονοβολο φιλε,αυτα γινονται με τα βολια οταν ριχνονται σε αποστασεις που δεν εχουν μελετηθει πιο πριν ενα απο την παρεα εριξε σε γουρουνα με μικρα αδιασε 5 rem στα 30 μετρα κ ουτε ενα δεν κουνηθηκε ουτε ενα ευτηχος καποιος εκοψε 2 μικρα που ειχε μελετησει λιγο κ ευτυχος τα προλαβε σε αλλη μερια
Αδειασε την καραμπινα στα 30μ χωρις να παρει κανενα και πιστευεις Νικολα οτι φταινε τα φυσιγγια????
 
Σου εφυγε λιγο η τουφεκια γι αυτο πηρε μονο δυο και μαλλον οχι σε καλο σημειο.
Η αλήθεια είναι πως στην δεύτερη.... ασυναίσθητα κατέβασα λίγο το όπλο....στο ύψος των ποδιών του γιατί όντας κυνηγός πτερωτών....ψιλοντουφεκαει λίγο το οπλο
 
Το μονοβολο το πηρε στο αυτι.Τι κιχ να κανει.Ουτε το μπαμ δεν ακουσε!!
Φυσικα και τα μονοβολα σκοτωνουν.Αλλα και τα δραμια δεν ειναι και εντελως αχρηστα.
Θεωρώ πως καλύτερα μονοβολο και αν αστοχήσεις....αστοχησες....εξαιρετικά λόγια έχω ακούσει για τα 3+1 του καραμανιδη όπως και για ένα παρόμοιο fob!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top