Δράμια - Μονόβολα Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Cheddite πρεπει να ναι (απο οτι φαινεται συνχωνευθηκαν σαν εταιρειες) και βγαζει τετοιους καλυκες με αυτη τη σταμπα .

Color: Clear, Burgundy, Orange or RedTop Edge: SkivedBrass: 16mmPrimer: Cheddite-209Headstamp: "12 RC Italy
Απο τι φαινεται γινεται του καλυκα .sarcastic. , πολλα ιταλικα και οχι μονο (και αμερικανικσ)γεμιζονται με cheddite και το ιδιο γινεται και με τους ισπανικους κάλυκες. Το τυπωμα αλλαζει ,ποτε rc,clever mirage,rm κτλ. Και απο τι βλεπω στις φωτο αυτο του Γιαννη ειναι με καψυλι ns η cheddite? Στην αλλη μαλλον fiocchi?
Καταλαβα Κων/νε......! :D
 
Τι να πω γιαυτα τα φυσιγγια....απο τεκνα και γκρι καλυκα πηγαμε σε sp ασπρο καλυκα κλπ.......Τωρα αυτος ο καλυκας....ποιας εταιρειας ειναι??.think.

Αλεξανδρε για μενα φιλε ο καλυκας ειναι το τελευταιο που θα κοιταγα.... Περισσοτερη σημασια εχει τι
πυριτιδα εχει....και το ολο στησιμο του φυσιγγιου....ξερεις τι εννοω....μιλαμε για 45 γραμμαρια μολυβι φιλε!!!! ;) :)
 
Αλεξανδρε για μενα φιλε ο καλυκας ειναι το τελευταιο που θα κοιταγα.... Περισσοτερη σημασια εχει τι
πυριτιδα εχει....και το ολο στησιμο του φυσιγγιου....ξερεις τι εννοω....μιλαμε για 45 γραμμαρια μολυβι φιλε!!!! ;) :)
Εχεις δικιο Νικο......απο φιλο που τα εριχνε και συζηταγαμε την περασμενη βδομαδα μου λεει οτι ενω πριν με την τεκνα το οπλο του (beretta 390*) τα πηγαινε σφιχτα τωρα με την sp του τα σκορπαει.....με αποτελεσμα να στραφει στα Αμερικανικα παλι.....απλα δεν μπορω να καταλαβω την λογικη των εταιρειων....αφηστε ρε παιδια ενα σταθερο φυσιγγι.....
 
Εχεις δικιο Νικο......απο φιλο που τα εριχνε και συζηταγαμε την περασμενη βδομαδα μου λεει οτι ενω πριν με την τεκνα το οπλο του (beretta 390*) τα πηγαινε σφιχτα τωρα με την sp του τα σκορπαει.....με αποτελεσμα να στραφει στα Αμερικανικα παλι.....απλα δεν μπορω να καταλαβω την λογικη των εταιρειων....αφηστε ρε παιδια ενα σταθερο φυσιγγι.....

Εχεις σφαξει τετοιο φυσεκι ?? Με τενκα που ειναι χαμηλου ογκου πυριτιδα η ογκομετρια με βυσμα και τα
βολια σε δυαδες δεν βγαινει. Τα βολια πρεπει να ειναι σε τριαδες για να βγει η ογκομετρια σε αστεροειδες
κλεισιμο σε 12/76. Ποσο ''σφιχτο'' ηταν ?? Εσυ ησουν ικανοποιημενος ??
 
Με τεκνα αντε να έβγαζε 410m/s τώρα βγάζει 430 με 440 γι αυτό αλαξαν πυρίτιδα. Όταν όλοι μιλάνε για ταχύτητες ακολούθησαν κ αυτή την τάση κ ζήτηση για αυτή


Ναι βρε Γιαννη , δικιο εχεις....αλλα το θεμα ειναι ποσα βολια θα παρει το γουρουνι επανω του στα
40 - 45 μετρα...γι'αυτο ρωταω πως ειναι στημενο το φυσεκι.
 
Ναι βρε Γιαννη , δικιο εχεις....αλλα το θεμα ειναι ποσα βολια θα παρει το γουρουνι επανω του στα
40 - 45 μετρα...γι'αυτο ρωταω πως ειναι στημενο το φυσεκι.
8βολο 12/0. 10βολο 12/0 κ 12βολο 11/0 έχουν όλα το ίδιο συγκετροτηρα-καψιλι
 
Παιδιά θα σφάξω ένα με την πρώτη ευκαιρία για να δούμε αν άλλαξαν εσωτερικά τίποτα. Μπας κ για τον φίλο που λέει για συγγεντρωση είναι το κάτι άλλο.. Ειδικά το 8βολο με 2ρη τσοκ εμένα στα 40 μέτρα δεν το ανοίγει πάνω από 20 πόντους. Φοβερά φυσίγγια
 
Ναι βρε Γιαννη , δικιο εχεις....αλλα το θεμα ειναι ποσα βολια θα παρει το γουρουνι επανω του στα
40 - 45 μετρα...γι'αυτο ρωταω πως ειναι στημενο το φυσεκι.
Τα 9 απο τα 10 .yel. .yel. .yel.
 

Attachments

  • 20200817_124447.jpg
    20200817_124447.jpg
    289,6 KB · Προβολές: 35
8βολο 12/0. 10βολο 12/0 κ 12βολο 11/0 έχουν όλα το ίδιο συγκετροτηρα-καψιλι

Γιαννη αλλο στησιμο κανω στο 8βολο 11/0 σε 12/70 καλυκα με LB6 .Αλλο στησιμο στο 12βολο 11/0 σε 12/76.
Για να βγει η ογκομετρια με συγκεντρωτηρα στο 12βολο σε 12/76 θελει πολυ χαμηλο συγκεντρωτηρα
ΠΧ. Θωδη16 και χαμηλου ογκου πυριτιδα....για αστεροειδες κλεισιμο.
Το 8βολο το κλεινω σε 12/70 με τζαμακι και ρελι....με πολυ καλα αποτελεσματα....τωρα το 12βολο σε 12/76 με
συγκεντρωτηρα δεν το εχω δοκιμασει....το θεμα ειναι οτι ξεκινας με τα βολια σε δυαδες μεσα στο ποτηρι και τελειωνεις σε τριαδες.....δεν ξερω κατα ποσον αυτο ειναι ''καλο''.....δεν διεκδικω το αλαθητο......αλλα αυτο βλεπω.
Θα το δοκιμασω απο περιεργεια.... και θα σου πω φιλε!!!! ;) :)
 
Εχεις δικιο Νικο......απο φιλο που τα εριχνε και συζηταγαμε την περασμενη βδομαδα μου λεει οτι ενω πριν με την τεκνα το οπλο του (beretta 390*) τα πηγαινε σφιχτα τωρα με την sp του τα σκορπαει.....με αποτελεσμα να στραφει στα Αμερικανικα παλι.....απλα δεν μπορω να καταλαβω την λογικη των εταιρειων....αφηστε ρε παιδια ενα σταθερο φυσιγγι.....
Παιδιά τώρα με τον κορονοιο ειδικά στην β.ιταλια υπάρχει μεγάλο πρόβλημα οπότε πιστεύω θα δούμε πολλά τέτοια .
 
Εχεις σφαξει τετοιο φυσεκι ?? Με τενκα που ειναι χαμηλου ογκου πυριτιδα η ογκομετρια με βυσμα και τα
βολια σε δυαδες δεν βγαινει. Τα βολια πρεπει να ειναι σε τριαδες για να βγει η ογκομετρια σε αστεροειδες
κλεισιμο σε 12/76. Ποσο ''σφιχτο'' ηταν ?? Εσυ ησουν ικανοποιημενος ??
Με την τεκνα Νικο σε τουφεκια στα 40μετρα μαζευοταν κοντα στα 50 εκατοστα και τα 10 βολια ....και μου φανηκε μαλακο σαν υο 10βολο το remington
 
Με την τεκνα Νικο σε τουφεκια στα 40μετρα μαζευοταν κοντα στα 50 εκατοστα και τα 10 βολια ....και μου φανηκε μαλακο σαν υο 10βολο το remington


Αλεξανδρε με 50 εκατοστα ανοιγμα σε αυτα τα μετρα ( 40 ) και με 410m/s που λεει ο φιλος ο Γιαννης δεν
ξερω τι διατρηση θα ειχε....το 410 m/s δεν μου ''καθεται'' καλα το θεωρω λιγο φιλε.....χωρις να αμφισβητω αυτο που λεει ο Γιαννης.:)
Ευχαριστω για την απαντηση φιλε!!!;):)
 
Αλεξανδρε με 50 εκατοστα ανοιγμα σε αυτα τα μετρα ( 40 ) και με 410m/s που λεει ο φιλος ο Γιαννης δεν
ξερω τι διατρηση θα ειχε....το 410 m/s δεν μου ''καθεται'' καλα το θεωρω λιγο φιλε.....χωρις να αμφισβητω αυτο που λεει ο Γιαννης.:)
Ευχαριστω για την απαντηση φιλε!!!;):)
Η αληθεια ειναι οτι δεν δοκιμασα διατρηση και 2 κουτακια που ειχα αγορασει τα χαρισα.....τωρα να εισαι εσυ καλα κ βλεπω αλλιως το "εργο".... :D
 
Γιαννη αλλο στησιμο κανω στο 8βολο 11/0 σε 12/70 καλυκα με LB6 .Αλλο στησιμο στο 12βολο 11/0 σε 12/76.
Για να βγει η ογκομετρια με συγκεντρωτηρα στο 12βολο σε 12/76 θελει πολυ χαμηλο συγκεντρωτηρα
ΠΧ. Θωδη16 και χαμηλου ογκου πυριτιδα....για αστεροειδες κλεισιμο.
Το 8βολο το κλεινω σε 12/70 με τζαμακι και ρελι....με πολυ καλα αποτελεσματα....τωρα το 12βολο σε 12/76 με
συγκεντρωτηρα δεν το εχω δοκιμασει....το θεμα ειναι οτι ξεκινας με τα βολια σε δυαδες μεσα στο ποτηρι και τελειωνεις σε τριαδες.....δεν ξερω κατα ποσον αυτο ειναι ''καλο''.....δεν διεκδικω το αλαθητο......αλλα αυτο βλεπω.
Θα το δοκιμασω απο περιεργεια.... και θα σου πω φιλε!!!! ;) :)
Για τα δραμια την nobel αναφερομε. Αν εξερέσεις το ύψος του κάλυκα κ τα 3 έχουν τον ίδιο bior κ το ίδιο καψιλι με 0.10 διαφορά στην πυρίτιδα του 12βολου προς τα κάτω
Το τι κάνουμε σαν ιδιογομοτες ειναι άλλο κεφάλαιο
Λάθος μου που έγραψα συγκεντρωτηρα, έπρεπε να γράψω bior κατευθείαν
 
Last edited:
Με την τεκνα Νικο σε τουφεκια στα 40μετρα μαζευοταν κοντα στα 50 εκατοστα και τα 10 βολια ....και μου φανηκε μαλακο σαν υο 10βολο το remington
Αν έβγαζε 410 το 12/0 ειναι πολυ καλο. Υποθετικό ειναι το 410 γιατι με ένα απλό στισιμο με τεκνα που έκανα τόσο έβγαλα. Τα ρεμι ειναι πολυ πιο αργά κ τα win τα κόκκινα ακόμα πιο αργά
 
Αν έβγαζε 410 το 12/0 ειναι πολυ καλο. Υποθετικό ειναι το 410 γιατι με ένα απλό στισιμο με τεκνα που έκανα τόσο έβγαλα. Τα ρεμι ειναι πολυ πιο αργά κ τα win τα κόκκινα ακόμα πιο αργά
Τα win πιο αργα απο τα remi;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top