"Δισκοπάθεια"

Έχει σημειο στρωμένο,Safe επιλογή,τον σπας και ξεμπερδεψες,αν θες να μειώσει ταχύτητα και τον αφήσεις,αυξάνει το ρίσκο!Σκουπισμα πολύ ευκολα φευγεις μπροστά,θέλει πριν τον περάσεις πάτημα!Βεβαια είναι συνάρτηση της ταχύτητας του όπλου!

εγώ σε όλους τους λαγούς και σε όλα τα σκοπευτήρια δεν έχω δει safe επιλογή.
ακόμα και στο στρωμένο , που θεωρητικά δεν θα πρέπει να πηδήξει , όποτε του έλθει πηδάει ........... και σε "πηδάει" .... ;) ;) ;)

για αυτό εγώ κάνω σκούπισμα , γιατί ακόμα και αν πηδήξει , μπορείς να τον πάρεις στον αέρα πράγμα που μου έχει τύχει αρκετές φορές.
 
εγώ σε όλους τους λαγούς και σε όλα τα σκοπευτήρια δεν έχω δει safe επιλογή.
ακόμα και στο στρωμένο , που θεωρητικά δεν θα πρέπει να πηδήξει , όποτε του έλθει πηδάει ........... και σε "πηδάει" .... ;) ;) ;)

για αυτό εγώ κάνω σκούπισμα , γιατί ακόμα και αν πηδήξει , μπορείς να τον πάρεις στον αέρα πράγμα που μου έχει τύχει αρκετές φορές.
Στην αρχή και εγώ σκούπα τον εσπαγα,το αλλο μου φάνηκε ακομα πιο εύκολο!
 
Γιώργο όλοι λένε πως είναι οφθαλμαπάτη το πίσω,το είχα διαβάσει και σε κείμενο του Λεωνιδα,το εξηγεί πως μας εξαπατά,γιατί βλέπεις τα σκαγια που σκάνε στο χώμα αλλα είναι κάποια κλικ πίσω!δεν μπορώ να στο εξηγήσω σωστά!

ναι έτσι είναι , μου το έχει πει και σε εμένα σε μάθημα , αλλά ποτέ δεν μπόρεσα να το καταλάβω.
εγώ για να είμαι 90% για τον λαγό , πρέπει να κάνω σκούπισμα και μάλιστα με αρκετή προσκόπευση , δυσανάλογη και της ταχύτητας του αλλά και της απόστασης.
Γιατί δεν ξέρω , απλά αν πάω "λίγο" μπροστά και όχι "αρκετά" μπροστά ............ το κλαμπάνισμα πάει σύννεφο.
 
Γ
ναι έτσι είναι , μου το έχει πει και σε εμένα σε μάθημα , αλλά ποτέ δεν μπόρεσα να το καταλάβω.
εγώ για να είμαι 90% για τον λαγό , πρέπει να κάνω σκούπισμα και μάλιστα με αρκετή προσκόπευση , δυσανάλογη και της ταχύτητας του αλλά και της απόστασης.
Γιατί δεν ξέρω , απλά αν πάω "λίγο" μπροστά και όχι "αρκετά" μπροστά ............ το κλαμπάνισμα πάει σύννεφο.
Εχεις δοκιμασει να κλεισεις ματι πριν πατησεις ; εχεις θεμα με τα ματια ;
 
O λαγός σπάει και με 9άρι κοντά αλλά το ορθόν είναι 71/2
Επίσης δεδομένου ότι η πορεία του σχεδόν πάντα είναι κάτω απο την μέση του σκοπευτή είναι ορθό η κάννη ναναι κάτω απο την πορεία .
Επίσης μεταξύ των 2 πιό κάτω σημείων στόχευσης το Β παρέχει περισσότερα πλεονεκτήματα .
Όσο για την τεχνική σκόπευσης ο λαγός χρειάζεται μια ψύχραιμη επώμιση και μια κοφτή κίνηση serial killer o_Oo_O
 
O λαγός σπάει και με 9άρι κοντά αλλά το ορθόν είναι 71/2
Επίσης δεδομένου ότι η πορεία του σχεδόν πάντα είναι κάτω απο την μέση του σκοπευτή είναι ορθό η κάννη ναναι κάτω απο την πορεία .
Επίσης μεταξύ των 2 πιό κάτω σημείων στόχευσης το Β παρέχει περισσότερα πλεονεκτήματα .
Όσο για την τεχνική σκόπευσης ο λαγός χρειάζεται μια ψύχραιμη επώμιση και μια κοφτή κίνηση serial killer o_Oo_O
Αν ειναι εξερχομενος η εισερχομενος ισια , κατι δυσκολο , ουτε τα 7 1/2 δεν τον σπανε , αν δηλαδη ριχνουμε στην περιφερεια του πιατου οριακα το 7 ν τον σπαει , το πιο σκληρο πιατο
 
Εννοω την Α , ριχνουμε πιο μπροστα σχεδον παντα
Οτι δίσκος-πουλί είναι κοντά στο εδαφος φαίνεται να πηγαίνει ποιό γρήγορα αποτι παει.
Ειναι σαν να οδηγας αυτοκινητο σε 4μ στενό δρομο με μαντρα ή δεντρα αριστερα δεξια.Πας με 50χλμ και νομίζεις ότι πάς με 80+.
 
Οτι δίσκος-πουλί είναι κοντά στο εδαφος φαίνεται να πηγαίνει ποιό γρήγορα αποτι παει.
Ειναι σαν να οδηγας αυτοκινητο σε 4μ στενό δρομο με μαντρα ή δεντρα αριστερα δεξια.Πας με 50χλμ και νομίζεις ότι πάς με 80+.
Ετσι ακριβως , οπτικη πλανη το λενε οι ειδικοι
 
Γ
Εχεις δοκιμασει να κλεισεις ματι πριν πατησεις ; εχεις θεμα με τα ματια ;
Μία φορά στον Ασπρόπυργο είχε ένα πιάτο που έβγαινε από δεξιά χαμηλά - αργά - κοντά.
Μιλάμε έσκαγε κυριολεκτικά στα 5-6 μέτρα μπροστά σου . Αν θυμάμαι καλά ήταν και στον αγώνα top gun που είχε γίνει εκεί.
Λοιπόν αυτό το πιάτο μου είχε σπάσει τα νεύρα . 1 στις 5 και αν. Και όχι μόνο σε εμένα , σε ολους σχεδόν τα είχε κάνει κρόσσια.
Τότε ήταν που μου είχε πει ο Λεωνίδας να κλείσω το μάτι.
Προσπάθησα για πρώτη φορά ( και τελευταία ) και κόντεψα να πετύχω τον διπλανό μου ............... χεχεχε
Μιλάμε έχασα τα πάντα στην κυριολεξία , σαν να είχα φάει σφαλιάρα και δεν ήξερα που είναι το πάνω και το κάτω.
Δεν ξέρω ποιούς βολέυει να κλείνουν το μάτι , φαντάζομαι όσους έχουν μάθει έτσι , εμένα πάντως με τίποτα.
Τελικά για την ιστορία , αυτό το πιάτο για να το πάρω έκανα το εξής.
Στηνόμουνα λίγο πριν από εκεί που θα έπεφτε στο έδαφος , δεν κοίταγα όταν έβγαινε αλλά το "περίμενα" ευθεία μπροστά μου και όταν το έβλεπα το μπούκωνα.
 
Ενώ ήμουν σε καρτέρι τσίχλας (μπασίματα) ήρθε έπανω μου λαγός ξεφωλιασμένος από κυνηγούς....μέσα σε σταφίδα είχε στρωθεί κ πήγεχε γ.....ντας με ριγμένα τ'αυτιά...τν σημάδεψα 1m μπροστά τουφεκιά στο έδαφος καρφωτή στα 30m με 30gr No8.......δν κατάλαβε τη του ήρθε.
Πέρα από όλο αυτό αν είσαι πάνω στο λαγό πέφτει κ με Ν8 κ 7,5 κτλ....topic.
Κοντος ψαλμος αλληλουια , για ετοιμασου για πηλινο λαγο να σε δω σε λιγες μερες
 
Μία φορά στον Ασπρόπυργο είχε ένα πιάτο που έβγαινε από δεξιά χαμηλά - αργά - κοντά.
Μιλάμε έσκαγε κυριολεκτικά στα 5-6 μέτρα μπροστά σου . Αν θυμάμαι καλά ήταν και στον αγώνα top gun που είχε γίνει εκεί.
Λοιπόν αυτό το πιάτο μου είχε σπάσει τα νεύρα . 1 στις 5 και αν. Και όχι μόνο σε εμένα , σε ολους σχεδόν τα είχε κάνει κρόσσια.
Τότε ήταν που μου είχε πει ο Λεωνίδας να κλείσω το μάτι.
Προσπάθησα για πρώτη φορά ( και τελευταία ) και κόντεψα να πετύχω τον διπλανό μου ............... χεχεχε
Μιλάμε έχασα τα πάντα στην κυριολεξία , σαν να είχα φάει σφαλιάρα και δεν ήξερα που είναι το πάνω και το κάτω.
Δεν ξέρω ποιούς βολέυει να κλείνουν το μάτι , φαντάζομαι όσους έχουν μάθει έτσι , εμένα πάντως με τίποτα.
Τελικά για την ιστορία , αυτό το πιάτο για να το πάρω έκανα το εξής.
Στηνόμουνα λίγο πριν από εκεί που θα έπεφτε στο έδαφος , δεν κοίταγα όταν έβγαινε αλλά το "περίμενα" ευθεία μπροστά μου και όταν το έβλεπα το μπούκωνα.
Κατι σαν spot shooting ,ολο στα top gun σε βλεπω , με τον Λεο τελικα εχουμε τηλεπαθεια
 
Κατι σαν spot shooting ,ολο στα top gun σε βλεπω , με τον Λεο τελικα εχουμε τηλεπαθεια
Κατι σαν spot shooting...................... έτσι ακριβώς

ολο στα top gun σε βλεπω .................... είμαι πολύ καλός .......... στην προπόνηση .........χεχεχε

με τον Λεο τελικα εχουμε τηλεπαθεια ................. έτσι είναι, τα μεγάλα πνεύματα συναντώνται .....
 
αυτο που κοιταζει τον οριζοντα πριν ριξει σαν να βλεπει κατι να πεταει τι ακριβως ειναι ;
Εστιάζει ποιό μακριά πριν ρίξει ακολουθώντας εικονικά την τροχιά για να καθαρίζει την εικόνα στην πραγματικότητα.
 
Back
Top