Διλήμματα για δικανο

Από Ρέθυμνο Κρήτης..
Να είσαι καλά. Πιστεύω ότι θα σε ζαλίσαμε. Ο καθένας έχει την δική του γνώμη. Βρες ένα όπλο που να σου αρέσει και να σου ταιριάζει και πάρτο χωρις ενδοιασμούς. Και μακάρι να είσαι γερος να το λιώσεις.
 
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να κυνηγήσεις με πλάγιο και ποζε δανικό.Να δεις τι σε χαλάει και που βολεύεσαι πρώτα.Ασε τα γούστα...Και σε εμένα αρέσει η Μπελούτσι αλλά δεν μου κάθεται.
Αυτή χάνει Αλέξη!!!!
 
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να κυνηγήσεις με πλάγιο και ποζε δανικό.Να δεις τι σε χαλάει και που βολεύεσαι πρώτα.Ασε τα γούστα...Και σε εμένα αρέσει η Μπελούτσι αλλά δεν μου κάθεται.
με ποζε κυνηγησα αλλά είχε μακρύ κοντακι για μένα κι όπως καταλαβαίνεις δε με βόλεψε το συγκεκριμένο για να χω άποψη.. θα προσπαθήσω να κυνηγήσω κι ένα πλαγιο κ βλέπουμε..κ η Μπελουτσι κλασική επιλογή κι αρέσει σ όλους αλλά...
 
Έχεις περάσει από τον Μηνά (οπλοεπιλογή);
Συνήθως έχει κάποια μεταχειρισμένα δίκανα στη βιτρίνα μέσα, που μπορείς να επωμίσεις...
πήγα κι είχε μόνο ένα πλαγιοκανο ιταλικό σε κακή κατάσταση..ήταν πολύ όμορφο στα νιάτα του...πολύ εμπροσθοβαρο..και ασήκωτο γενικά...
 
Από Ρέθυμνο Κρήτης..
Μια καί είσαι από την Κρήτη ,εγώ στη θέση σου θα πήγαινα στον Γιαλιτακη στο Ηράκλειο Άρτεμις σπορτ για να δω από κοντά τι έχει σε lanber αφού θα του είχα κάνει τηλέφωνο αν έχει όπλα όπως θα τα ήθελα.
 
Μια καί είσαι από την Κρήτη ,εγώ στη θέση σου θα πήγαινα στον Γιαλιτακη στο Ηράκλειο Άρτεμις σπορτ για να δω από κοντά τι έχει σε lanber αφού θα του είχα κάνει τηλέφωνο αν έχει όπλα όπως θα τα ήθελα.
+100000000 like
 
Μια καί είσαι από την Κρήτη ,εγώ στη θέση σου θα πήγαινα στον Γιαλιτακη στο Ηράκλειο Άρτεμις σπορτ για να δω από κοντά τι έχει σε lanber αφού θα του είχα κάνει τηλέφωνο αν έχει όπλα όπως θα τα ήθελα.
Η lanber δεν έχει κλείσει;
 
Το θέμα είναι ότι ο φίλος με budged γύρω στα 850ε το μόνο lanber που μπορεί να πάρει καινούριο είναι το 2082. Έχει απλούς εξολκείς και σταθερά τσοκ. Σε 66εκ είναι 2*-4* και σε 71εκ 1*-3*. Το 2085 κοντά στα 1000ε είναι ακριβώς ίδιο με το 2082 απλώς έχει αυτόματους εξωλκείς. Αν θέλει με τσοκακια πρέπει να δώσει 1200ε+ πάντα για καινούριο lanber. Είχε στο car κάποια σε αρκετά καλή τιμή. Είχα το 2082 σε 66εκ. Εξαιρετικό τουφέκι με καλό ζύγισμα και ωραίες τουφεκιές αλλά στην πορεία με κέρδισε η καραμπίνα. Εύχομαι ότι πάρει να το ευχαριστηθεί.
 
Το θέμα είναι ότι ο φίλος με budged γύρω στα 850ε το μόνο lanber που μπορεί να πάρει καινούριο είναι το 2082. Έχει απλούς εξολκείς και σταθερά τσοκ. Σε 66εκ είναι 2*-4* και σε 71εκ 1*-3*. Το 2085 κοντά στα 1000ε είναι ακριβώς ίδιο με το 2082 απλώς έχει αυτόματους εξωλκείς. Αν θέλει με τσοκακια πρέπει να δώσει 1200ε+ πάντα για καινούριο lanber. Είχε στο car κάποια σε αρκετά καλή τιμή. Είχα το 2082 σε 66εκ. Εξαιρετικό τουφέκι με καλό ζύγισμα και ωραίες τουφεκιές αλλά στην πορεία με κέρδισε η καραμπίνα. Εύχομαι ότι πάρει να το ευχαριστηθεί.
945 ευρω εχει το 2085
 
Last edited:
Κοντά στα 1000ε έγραψα. Ο φίλος είπε γύρω στα 850ε μπορεί να δώσει. Δεν ξέρω πως βαστάει η τσέπη του καθενός.
Έχοντας στο μυαλό μου τα κριτήρια και το πώς θα αγόραζα όπλο εγώ δηλ. να το κρατήσω για μεγάλο χρονικό διάστημα, τα 100 € δεν είναι κάτι σοβαρό.
 
Έχοντας στο μυαλό μου τα κριτήρια και το πώς θα αγόραζα όπλο εγώ δηλ. να το κρατήσω για μεγάλο χρονικό διάστημα, τα 100 € δεν είναι κάτι σοβαρό.
Συμφωνώ απόλυτα. Απλώς εγώ πήγα με βάση τα λεφτά που ανέφερε ο φίλος. Η απόφαση είναι δική του.
 
Συμφωνώ απόλυτα. Απλώς εγώ πήγα με βάση τα λεφτά που ανέφερε ο φίλος. Η απόφαση είναι δική του.
όντως όταν φτάσεις το χιλιάρικο..100 πάνω 100 κάτω δεν είναι θέμα..θα τα δώσεις να βρεις οπλο στα γούστα σου..θα πάω Ηράκλειο οπωσδήποτε στο Άρτεμις..
αφού έχει κλείσει η lanber από υποστήριξη κι εγγύηση πως; θα ρωτήσω βέβαια και στο τηλ. Κσι βλέπουμε!!να είστε πάντως καλά όλοι για το χρόνο που αφιερώνετε για να απαντήσετε !!
 
όντως όταν φτάσεις το χιλιάρικο..100 πάνω 100 κάτω δεν είναι θέμα..θα τα δώσεις να βρεις οπλο στα γούστα σου..θα πάω Ηράκλειο οπωσδήποτε στο Άρτεμις..
αφού έχει κλείσει η lanber από υποστήριξη κι εγγύηση πως; θα ρωτήσω βέβαια και στο τηλ. Κσι βλέπουμε!!να είστε πάντως καλά όλοι για το χρόνο που αφιερώνετε για να απαντήσετε !!
Το δικό μου το είχα πάρει από τοπικό μαγαζί. Εγγύηση έλεγε 3 χρόνια αν θυμάμαι καλά. Λογικά στο Άρτεμις αν πάθαινε κάτι. Δεν πιστεύω να σου βγάλει βλάβη. Έχουν απλό μηχανισμό και αξιόπιστο. Τώρα αν σπάσει επικρουστήρας, ελατήριο κλπ (αν δεν έχει το Άρτεμις ως επίσημος εισαγωγέας) σε οπλουργό θα βρεις πιστεύω ή θα ταιριάζει από κάποιο άλλο όπλο. Στη χειρότερη μπορεί να σου κατασκευάσει άλλο αν έχει γνώσεις.
 
Χαιρετε συνάδελφοι και καλή χρονιά!!!
σκέφτομαι να αγοράσω δικανο έπειτα απο 13 χρονιά με αυτογεμες.
Επειδή τα οικονομικά μου δεν επιτρέπουν μεγάλες αγορές σκεφτόμουν για πλαγιοκανο zabala 213 καινούριο.
Επίσης βρίσκω ένα ποζε Prince wind μεταχειρισμένο σχεδόν καινούριο σε πολύ δελεαστική τιμή..τι θα μου προτείνατε..;
δεν προτιμώ τα baikal κυρίως λόγω βάρους και ζύγισματος για να σας προλάβω..
Συναδερφε ενα zabala πλαγιο με ενα baikal πλαγιο χωρις magnum θαλαμες σαν βαρος πολυ μικρη διαφορα σαν ζυγισμα στα χερια σου πρεπει να το δεις αφου τα πιασιεις κ τα δυο στα χερια σου κ αναλογα τις τροποιησεις που θες για να σου ταιριαζουν
όντως όταν φτάσεις το χιλιάρικο..100 πάνω 100 κάτω δεν είναι θέμα..θα τα δώσεις να βρεις οπλο στα γούστα σου..θα πάω Ηράκλειο οπωσδήποτε στο Άρτεμις..
αφού έχει κλείσει η lanber από υποστήριξη κι εγγύηση πως; θα ρωτήσω βέβαια και στο τηλ. Κσι βλέπουμε!!να είστε πάντως καλά όλοι για το χρόνο που αφιερώνετε για να απαντήσετε !!
σαν Lanber οτι κ να χρειαστεις απο ανταλακτικα θα βρεις εχουν ιδιους μηχανισμους με αρκετα αλλα s. pose
 
Back
Top