Δημόσια διαβούλευση για το Νέο πλαίσιο για την ευζωία των ζώων συντροφιάς – Πρόγραμμα ‘‘ΆΡΓΟΣ’’

Όλα τα είχαμε, ο φερετζές μας έλειπε. Τόσα σοβαρα προβλήματα αντιμετωπίζει η ελληνική κοινωνία, με τα παπαρια του σκύλου μου ασχολείται η κυβέρνηση. Θα τα πληρώσουμε τα παπάρια του σκύλου μας, εντάξει! Επίδομα αφαίρεσης όρχεων. Ο Ελλάς ηρώων χώρα, τι Μ..... Βγάζεις τώρα!
 
Όλα τα είχαμε, ο φερετζές μας έλειπε. Τόσα σοβαρα προβλήματα αντιμετωπίζει η ελληνική κοινωνία, με τα παπαρια του σκύλου μου ασχολείται η κυβέρνηση. Θα τα πληρώσουμε τα παπάρια του σκύλου μας, εντάξει! Επίδομα αφαίρεσης όρχεων. Ο Ελλάς ηρώων χώρα, τι Μ..... Βγάζεις τώρα!
Κωστη την πατησαμε θα κοψουν και τα δικα μας,γιατι και εμεις ειμαστε δεσποζομενα ζωα αφου ψηφιζουμε αυτους τους κατσαπλιαδες.Το θεμα ειναι ποιος θα παρει το επιδομα
 
Last edited:
Υπάρχει κάτι νεότερο σχετικά με την τράπεζα DNA? Πάλι κάπου διάβασα για πρόστιμα από Σεπτέμβρη σε όποιον δεν έχει εναρμονιστεί με τον νόμο.
Δεν υπάρχει νεότερο.
Μόνο αυτό που λές, ότι θα κόβουν πρόστιμα από τον Σεπτέμβριο και θα αφαιρείται και η άδεια κυνηγίου.
 
Υπάρχει κάτι νεότερο σχετικά με την τράπεζα DNA? Πάλι κάπου διάβασα για πρόστιμα από Σεπτέμβρη σε όποιον δεν έχει εναρμονιστεί με τον νόμο.
Αν δεν λειτουργήσει η τραπεζα dna ,δεν μπορει να εφαρμοστεί ο νόμος άρα δεν μπορει να επιβληθεί πρόστιμο.
Αφου δεν έγινε τίποτα απο Μαρτιο που ηταν το αρχικό πλάνο , μετά είπαν οτι από Σεπτεμβρη θα ειναι όλα έτοιμα και θα εφαρμοστεί.
Καλα κρασιά !
 
Τουλάχιστον προς το παρόν.
Αυτή είναι ενα ακομη δείγμα σοβαρότητας της λειτουργίας του συστήματος στην Ελλάδα. :rolleyes:
Κολοτουμπα έκαναν...αλλά ποιος τα κατάφερε κι έγινε αυτό; Οι εκλογές... κάποιος άλλος... Γιατί η λογική να επικράτησε δύσκολο μου φαίνεται.
 
Κολοτουμπα έκαναν...αλλά ποιος τα κατάφερε κι έγινε αυτό; Οι εκλογές... κάποιος άλλος... Γιατί η λογική να επικράτησε δύσκολο μου φαίνεται.
Οι αντιδράσεις οι δικες μας με τις όποιες περσινές συγκεντρώσεις και οι πολλες χιλιάδες υπογραφές αντίδρασης που έπεσαν στη διαβούλευση ,κατάφεραν να αποφευχθεί η υποχρεωτική στείρωση και ετσι μπήκε στο παιχνίδι η εναλλακτική του δείγματος dna.
Τώρα ειναι σίγουρο οτι το έβαλαν στην άκρη λογω εκλογών μεχρι νεοτέρας. Τα μαθαμε πια ,τοσα χρόνια τα ιδια ζουμε.
Τα κουκιά μάγκες μου ,τα κουκιά. Αν δε φτάνουν να βγει η μερίδα ,ειναι πρόβλημα. ;)
 
Back
Top