Δημόσια διαβούλευση για το Νέο πλαίσιο για την ευζωία των ζώων συντροφιάς – Πρόγραμμα ‘‘ΆΡΓΟΣ’’

Δικιά μου η αμαρτία.
αν θυμάμαι καλά, χρειάζονται μελέτες από το 95 οι οποίες δείχνουν την επάρκεια του κάθε θηράματος για να επιτρέπεται σε εμάς να κυνηγάμε. Αυτο μοιαζει σαν κλειστό κυκλωμα, άβατο για εμας με το τρόπο που ειναι στημενο όσο αφορα την εκλογη των διοικούντων μας...
Το έχουμε ξαναπεί ότι χρειαζόμαστε νεο τροπο εκλογης ηγεσίας, Αυτα του 70 είναι τόσο αναχρονιστικά σχεδόν εμετικά για τις μερες μας.
 
αν θυμάμαι καλά, χρειάζονται μελέτες από το 95 οι οποίες δείχνουν την επάρκεια του κάθε θηράματος για να επιτρέπεται σε εμάς να κυνηγάμε. Αυτο μοιαζει σαν κλειστό κυκλωμα, άβατο για εμας με το τρόπο που ειναι στημενο όσο αφορα την εκλογη των διοικούντων μας...
Το έχουμε ξαναπεί ότι χρειαζόμαστε νεο τροπο εκλογης ηγεσίας, Αυτα του 70 είναι τόσο αναχρονιστικά σχεδόν εμετικά για τις μερες μας.
Μας λείπουν πολλά και το μπαχαλο βολεύει.Ο μονόφθαλμος ηγείται των τυφλών,οι τυφλοί έχουν και έλλειψη παιδείας (γενικής πόσο μάλλον κυνηγετικης).
 
Αυτό που λείπει από αυτόν τον τόπο είναι η συνοχή και η παιδεία και δε λείπει τώρα λείπει από αρχαιοτάτων χρόνων . Δείτε φιλοσοφία παλαιά,δείτε πόλεμο μεταγενέστερα πολεμούσαμε χωριστά τον εχθρό χωρισμένοι στα δύο ,δείτε σήμερα ένα μπουρδέλο και μισό αλλά με ατάκες του πονηριδη νεοέλληνα όπως (ανέβηκε η τιμή της βενζίνης,απάντηση και τι έγινε στα αρχ/μου 20€ έβαζα 20 θα βάζω .Η διαπίστωση του Αϊνστάιν ότι για το σύμπαν δεν είναι σίγουρος αλλά για την βλακεία του ανθρώπου ότι είναι άπειρη απευθυνόταν κατά δω νομίζω σε αυτή τη χώρα του πλιάτσικου ,του αναρμοδιου,του δε γαμιέται,του ξέρεις ποιος είμαι εγώ ,ενολιγοις του έθνους που έδωσε δημοκρατία και κατάντησε επαίτης και καρπαζοεισπρακτορας των υπολοίπων καθαρά λόγο έλλειψης συνοχής,σύμπνοιας και διπροσωπίας των ανθρώπων μεταξύ τους αφού κανείς δεν ψήφισε αν ρωτήσεις και την κάθε κυβέρνηση όλοι βρίζουν και ψήφισαν αυτόν που δε βγήκε.Αρα μη περιμένεις κάποιος να έρθει ο θεός να σώσει κάτι εάν δε θέλεις να σωθείς από μόνος σου .Τόσο απλά.Καλημερα σε όλους .
 
Ο σκύλος που βρήκε τον άτυχο νέο είναι στειρωμένος?Να απαλλαγούμε από την ικανότητα του ώστε στο μέλλον να κάνουμε εγκλήματα με την ησυχία μας.ΟΤΙ δουλεύει σε αυτό το κρατίδιο της μαλακινσης είναι από ιδιωτική πρωτοβουλία και πείσμα.Βλεπε σκύλο... βλέπε ολυμπιονίκες που κάνουν προπονήσεις σε εγκαταλελειμμένα κτήρια και φέρνουν χρυσά μετάλλια.Μετα έρχεται ο κάθε παπάρας να εκμεταλλευτεί την επιτυχία,οι ηλιθιόζωοι τον σκύλο,οι μοσχαροφατσες τους αθλητές.Μακαρι να μπορούσαμε και εμείς οι κυνηγοί μέσω της κεφαλής ΚΣΕ να είχαμε την ικανότητα αυτή και να πατήσουμε πάνω στο θέμα θέτοντας το ως επιχείρημα για το νομοσχέδιο Άργος.

*Ήθελα να ήξερα Αραμπατζή... αυτοί είναι οι πραγματικοί εχθροί του κυνηγιού ή εσύ με την απραξία σου?
 
Ο σκύλος που βρήκε τον άτυχο νέο είναι στειρωμένος?Να απαλλαγούμε από την ικανότητα του ώστε στο μέλλον να κάνουμε εγκλήματα με την ησυχία μας.ΟΤΙ δουλεύει σε αυτό το κρατίδιο της μαλακινσης είναι από ιδιωτική πρωτοβουλία και πείσμα.Βλεπε σκύλο... βλέπε ολυμπιονίκες που κάνουν προπονήσεις σε εγκαταλελειμμένα κτήρια και φέρνουν χρυσά μετάλλια.Μετα έρχεται ο κάθε παπάρας να εκμεταλλευτεί την επιτυχία,οι ηλιθιόζωοι τον σκύλο,οι μοσχαροφατσες τους αθλητές.Μακαρι να μπορούσαμε και εμείς οι κυνηγοί μέσω της κεφαλής ΚΣΕ να είχαμε την ικανότητα αυτή και να πατήσουμε πάνω στο θέμα θέτοντας το ως επιχείρημα για το νομοσχέδιο Άργος.

*Ήθελα να ήξερα Αραμπατζή... αυτοί είναι οι πραγματικοί εχθροί του κυνηγιού ή εσύ με την απραξία σου?
Ωραίος ! Και λιγα είπες .
Και όχι τίποτα άλλο, βγαίνουν τώρα μερικοί απο ΚΣΕ να να καπηλευτούν τις συγκεντρώσεις έκαναν οι κυνηγοί οταν αποφασίστηκε το συγκεκριμένο νομοσχέδιο έκτρωμα και μπήκε σε διαβούλευση.
Εκανε αγωνα η ΚΣΕ . ΡΕ ΟΥΣΤ !
Δυστυχώς είμαστε άξιοι της μοίρας μας .
Το διαπιστώνουμε, το λέμε και ως εκεί.
 
Εδώ στο τζάκι που κάθομαι παρέα με το σκύλο μου τον Άργο ,πίνοντας ένα κρασάκι, του εξηγούσα πώς έχουν τα πράγματα μετά τις 21 Ιανουαρίου σύμφωνα με το νομοσχέδιο έκτρωμα.
Αφού κατάλαβε πως έχουν τα πράγματα, πήρε την ανάλογη θέση και απάντησε στην κυβέρνηση .
 
Last edited by a moderator:
Καλά πάμε καλά εδώ ο λαός πεινάει και αυτοί δώσανε 2,5 εκατομμύρια για εργαστήριο
Είναι ο Άγιος Πέτρος και θέλει να κάνει ανακαίνιση στον παράδεισο.Ψαχνει στα χαρτιά του και βλέπει ότι έχει έναν Γερμανό, έναν Αλβανό και έναν Έλληνα εργολάβο εκεί.
Πάει με τα σχέδια και τους τα δίνει για μελέτη.Τους φωνάζει μετά από μια εβδομαδα για να δώσουν προσφορές.Λεει ο Γερμανός...5.000.000.Πεταγετε ο Αλβανός... λέει 500.000.Γυρίζει ο Έλληνας...10.500.000.Τι λες ρε μάστορα του λέει ο Άγιος Πέτρος... γιατί τόσα?
5.000.000 δικά σου.
5.000.000 δικά μου.
500.000 του Αλβανού που θα κάνει την δουλειά.
 
Είναι ο Άγιος Πέτρος και θέλει να κάνει ανακαίνιση στον παράδεισο.Ψαχνει στα χαρτιά του και βλέπει ότι έχει έναν Γερμανό, έναν Αλβανό και έναν Έλληνα εργολάβο εκεί.
Πάει με τα σχέδια και τους τα δίνει για μελέτη.Τους φωνάζει μετά από μια εβδομαδα για να δώσουν προσφορές.Λεει ο Γερμανός...5.000.000.Πεταγετε ο Αλβανός... λέει 500.000.Γυρίζει ο Έλληνας...10.500.000.Τι λες ρε μάστορα του λέει ο Άγιος Πέτρος... γιατί τόσα?
5.000.000 δικά σου.
5.000.000 δικά μου.
500.000 του Αλβανού που θα κάνει την δουλειά.
τετειεςςςς δουλιες κανης ρε γατακιιιιι .yel. .hair.
 
....Εγώ αυτό που δεν έχω καταλάβει λέει 1000 ευρώ πρόστιμο πως θα ξέρουν ποιοί έχουν σκυλιά και πόσα για να κάνουν ελέγχους?
Μωρε το έχεις καταλάβει. Ξεεεερουν ....ειναι αυτοι με τα σκυλόκουτα και θα τους την φοράνε στα διόδια . Ετσι δεν έκαναν και πριν 10 χρονια με το νομο για το τσίπ ; Απο κει και μετα ο νόμος πήγε στα σκουπίδια.
 
Μωρε το έχεις καταλάβει. Ξεεεερουν ....ειναι αυτοι με τα σκυλόκουτα και θα τους την φοράνε στα διόδια . Ετσι δεν έκαναν και πριν 10 χρονια με το νομο για το τσίπ ; Απο κει και μετα ο νόμος πήγε στα σκουπίδια.
Η αστυνομία ναι σε έλεγχο της θυροφυλακης τι γίνεται όμως?? Προχτές που έπεσα σε έλεγχο της θυροφυλακης ρώτησα και μου είπαν δεν ξέρουμε τπτ ακόμη ότι ήταν και πριν πιστεύουμε λέει ναι ωραία τους λέω για το τσιπ ναι αλλά για την στείρωση τι γίνεται ααα για αυτό λέει δεν ξέρουμε τπτ
 
Back
Top