Δίδυμες κάννες για aya

Έχω ένα aya 107 του 90 με 71 πόντους καννες και τσοκ 1-3. Αναρωτιέμαι αν θα μπορέσω να βρω στο εμπόριο η να κατασκευάσω ένα ζευγάρι δίδυμες καννες με διαφορετική σύσφιξη
Από ιταλια μπορείς να κατασκευάσεις ....αλλά πανάκριβα με ότι αυλούς κονους τσοκ θέλεις
 
Αυθεντικό ζεύγος δεν πιστεύω να υπάρχει. Και να υπάρχει θα είναι πανάκριβο συν ότι θα χρειαστεί να φέρει οπλουργος τις εφαρμογές απ'την αρχή.
Όπως είπε και ο Νίκος υπάρχουν Ιταλία βιοτεχνίες που το αναλαμβάνουν αλλά θα σου στοιχίσει ο κούκος αηδόνι.
Εν τέλει για μενα καλύτερα πάρε νέο όπλο στα γούστα σου και στα μέτρα σου.
Κράτα το αυτό ως έχει μη το πειράξεις.
 
Φιλε Θοδωρή, το να κατασκευασεις καννες για το δικαννο σου, θα σου στοιχισουν 4-5 φορες την αξια του οπλου σου...υπηρχε ο Αραπκουλές απο Τυρναβο νομιζω, που τον ειχα ρωτησει παλαιοτερα, και μου ειχε πει οτι κοβει τις μανισιες καννες (δεν θυμαμαι ακιβως σε ποιο μερος) αφηνει μονο τα κλειδια, και βαζει καινουργιες, και τις τροποποιει οπως θελεις εσυ...νομιζω μου ειχε πει καπου στα 1000-1200 ευρω, πριν χρονια...τωρα δεν ξερω εαν κανει τετοα δουλεια, και την ποιοτητα τις δουλειας του...
Συνηθως αυτοι που κανουν δευτερο ζευγαρι καννες σε δικαννο ειναι οι κατοχοι ακριβών οπλων, με αναλογη τιμη ;)
 
υπηρχε ο Αραπκουλές απο Τυρναβο νομιζω, που τον ειχα ρωτησει παλαιοτερα, και μου ειχε πει οτι κοβει τις μανισιες καννες (δεν θυμαμαι ακιβως σε ποιο μερος) αφηνει μονο τα κλειδια, και βαζει καινουργιες, και τις τροποποιει οπως θελεις εσυ...νομιζω μου ειχε πει καπου στα 1000-1200 ευρω, πριν χρονια...τωρα δεν ξερω εαν κανει τετοα δουλεια, και την ποιοτητα τις δουλειας του.
Ακουσα οτι θα ασχοληθεί και ο Λιάκος με αυτην τν διαδικασία.
 
Έχω ένα aya 107 του 90 με 71 πόντους καννες και τσοκ 1-3. Αναρωτιέμαι αν θα μπορέσω να βρω στο εμπόριο η να κατασκευάσω ένα ζευγάρι δίδυμες καννες με διαφορετική σύσφιξη
Εάν δεν μπορεις να κατασκευασεις κανες στο εργοστασιο αστο όπως είναι το οπλοΕδω στην ελλαδα αποτην στιγμη που δεν εχει επισημη τραπεζα δοκιμων είναι ρισκο να κανεις τοσο βαριες εργασιες
 
Back
Top