Γυαλιά προστασίας.

ρε παιδιά , γιτι δεν βάζετε φακούς επαφής ?
αν κάποιος έχει μόνο μυωπία , εχει άπυρες επιλογές ακόμα και σε ημερήσιους .. ενα σορό προβλήματα σκόπευσης θα λυθούν
στον αστιγματισμό (που έχω και εγώ) ειναι ποιο δύσκολο αλλά και παλι θα βρεις κάτι που θα βολέψει
 
Περσι κι εγω τάπαιξα δυο φορές με κατι ......buy buy.ωραία κόκκινα 32άρια που πήρα να τα δοκιμάσω.
.Τσουζαν τα ματια μου όλη την εβδομάδα απο την πυρίτιδα που εβγαινε άκαφτη και κατέληγε στα ματια μου.
Προπερσι βέβαια έφαγα ντουφεκιά απο 35 μ και ευτυχώς τα σκάγια δεν με βρήκαν στο πρόσωπο αλλά καρφώθηκαν στο πόδι .
Το θέμα ειναι οτι κι εγω δεν τα εχω συνηθίσει και δεν εχω κάνει βήμα για αγορά ,αλλά αρχίζω να το σκέφτομαι.
 
ρε παιδιά , γιτι δεν βάζετε φακούς επαφής ?
αν κάποιος έχει μόνο μυωπία , εχει άπυρες επιλογές ακόμα και σε ημερήσιους .. ενα σορό προβλήματα σκόπευσης θα λυθούν
στον αστιγματισμό (που έχω και εγώ) ειναι ποιο δύσκολο αλλά και παλι θα βρεις κάτι που θα βολέψει
εμενα λογω αστιγματισμου και αλλων θελω 160 στους φακους το εξαμηνο. δεν μπορω να βαλω ημερας. οποτε ειναι ενα εξτρα εξοδο. θελω μηνιαιους
 
εγω τα πορτοκαλί που εχω χρησιμοποιώ συχνά κυρίως στην τσίχλα .. αλλά πιστεύω οτι ενα ανοιχτό καφέ θα ήταν ιδανικό για κυνήγι.
κάτι σαν αυτο. (οικονομικό)
https://www.sunglassesforsport.com/shop/item/chameleon-light-brown/
έκανα μια εικονική παραγγελία και εχει μεταφορικά για ενα ζευγάρι 9,5€ για περισσότερα θα συμφέρει!

 
εμενα λογω αστιγματισμου και αλλων θελω 160 στους φακους το εξαμηνο. δεν μπορω να βαλω ημερας. οποτε ειναι ενα εξτρα εξοδο. θελω μηνιαιους
Φοράωφακούς από το 2002, έπαιρνα 12,50 € το ζευγάρι τους μηνιαίους, τώρα βρηκα μια ακρη και παίρνω 26€, έξη ζευγάρια ακριβώς τους ίδιους!!!!
Δεν μπορώ να πάω με γυαλιά στο κυνήγι.....
 
Κι εγώ έχω αστιγματισμο Αλλά στο κυνήγι πλέον μόνο με φακούς. Εμένα για ένα χρόνο μου βγαίνει περίπου 120 ευρω. Δηλαδή 6 ζευγάρια φακούς που κρατάνε 2 μήνες το κάθε ζευγαρι. Για ψαξτο λίγο Ευριπίδη.
απο που?αυτη ειναι καλη τιμη.εδω χανια οπου και να πηγα μου ειπανε 140-160 το 6μηνο
 
λοιπον οι φακοι οι αστιγματικοι που επαιρνα ηταν της bausch & lomb toric και μου καθιζανε τους 12 φακους 6+6 160 ευρω.τωρα τους βρηκα στο δικτυον 42 ευρω την 6αδα δηλαδη 85 ευρω τους 12 στρογγυλα και παραγγειλα.δεν βρηκα αστιγματικους 2μηνιαιους και 3μηνιαιους
 
απο που?αυτη ειναι καλη τιμη.εδω χανια οπου και να πηγα μου ειπανε 140-160 το 6μηνο

Από ίντερνετ τους είχα βρει αλλά δεν θυμάμαι την σελίδα. Θα ψάξω όμως γιατί και εμένα μου τελειώνουν. Το τελευταίο ζευγάρι φοράω.
 
για οποιον θελει να ριξει συστηματικα σκοποβολή ένα ζευγαρι Πιλλα η Καστελανι είναι μονόδρομος , τα αλλα είναι λεφτα πεταμενα , κρυσταλλα Ζeiss μονο οι δυο αυτές εταιριες εχουν , αν υπαρχει οικονομικη ανεση τα Πιλα είναι επενδυση , τρομερη ευκρινεια παρα πολλλοι φακοι αναλογα το φοντο , δεν είναι τυχαια η επιλογή ολης της παγκοσμιας αφρόκρεμας στην σκοποβολή , τα Καστελανι παρα πολύ καλα γυαλια , πιο οικονομικη αγορα , και αυτά τρομερη ποιοτητα
Δημητρη καλησπερα!μηπως εχεις αποψη για τον clear rose φακο της καστελανι?σκεφτομαι να τα παρω με τους δυο μωβ φακους και τον clear rose για χαμηλο φως αντι τον κιτρινο!επισης μου αρεσει πολυ και το ανοικτο καφε στα ματια μου!τα πορτοκαλοκοκκινα πιο πολυ με ζαληζουν παρα με βοηθουν!θα ηθελα την αποψη σου
 
χθες έγινε ενα τεστ σε σκοπευτικά γυαλιά browning στην Μαλακάσα. οι εναλλασσόμενοι φακοί χορηγία για το τεστ από τον φίλο dion :).shake hands..
απόσταση 15 μέτρα με νούμερο 8 και 28 γρ
αποτέλεσμα .... κανένα σκάγι δεν διαπέρασε τον φακό!
συμπέρασμα μια καλή συνήθεια για το κυνήγι.. κυρίως για τσίχλα που τα τουφέκια ειναι πολλά!!


μετα την τουφεκιά


αν το σκεφτείς τα 15 μέτρα ειναι πολύ κοντά και αυτο που σκέφτηκα ειναι οτι μακάρι να έχουν και τα δικά μου browning μιας που τα φοράω όλο και ποιο συχνά στο κυνήγι..
 
χθες έγινε ενα τεστ σε σκοπευτικά γυαλιά browning στην Μαλακάσα. οι εναλλασσόμενοι φακοί χορηγία για το τεστ από τον φίλο dion :).shake hands..
απόσταση 15 μέτρα με νούμερο 8 και 28 γρ
αποτέλεσμα .... κανένα σκάγι δεν διαπέρασε τον φακό!
συμπέρασμα μια καλή συνήθεια για το κυνήγι.. κυρίως για τσίχλα που τα τουφέκια ειναι πολλά!!


μετα την τουφεκιά


αν το σκεφτείς τα 15 μέτρα ειναι πολύ κοντά και αυτο που σκέφτηκα ειναι οτι μακάρι να έχουν και τα δικά μου browning μιας που τα φοράω όλο και ποιο συχνά στο κυνήγι..
.very shoked.
.shake hands.
 
χθες έγινε ενα τεστ σε σκοπευτικά γυαλιά browning στην Μαλακάσα. οι εναλλασσόμενοι φακοί χορηγία για το τεστ από τον φίλο dion :).shake hands..
απόσταση 15 μέτρα με νούμερο 8 και 28 γρ
αποτέλεσμα .... κανένα σκάγι δεν διαπέρασε τον φακό!
συμπέρασμα μια καλή συνήθεια για το κυνήγι.. κυρίως για τσίχλα που τα τουφέκια ειναι πολλά!!


μετα την τουφεκιά


αν το σκεφτείς τα 15 μέτρα ειναι πολύ κοντά και αυτο που σκέφτηκα ειναι οτι μακάρι να έχουν και τα δικά μου browning μιας που τα φοράω όλο και ποιο συχνά στο κυνήγι..
Πατριώτ μόνο που
δεν μας ειπες με τι όπλο,,αυλό , κώνο , τσοκ ....κλπ .sarcastic.
Ωραίοι για το τεστ που κάνατε. Μπράβο!
 
χθες έγινε ενα τεστ σε σκοπευτικά γυαλιά browning στην Μαλακάσα. οι εναλλασσόμενοι φακοί χορηγία για το τεστ από τον φίλο dion :).shake hands..
απόσταση 15 μέτρα με νούμερο 8 και 28 γρ
αποτέλεσμα .... κανένα σκάγι δεν διαπέρασε τον φακό!
συμπέρασμα μια καλή συνήθεια για το κυνήγι.. κυρίως για τσίχλα που τα τουφέκια ειναι πολλά!!


μετα την τουφεκιά


αν το σκεφτείς τα 15 μέτρα ειναι πολύ κοντά και αυτο που σκέφτηκα ειναι οτι μακάρι να έχουν και τα δικά μου browning μιας που τα φοράω όλο και ποιο συχνά στο κυνήγι..
Χρήστο πολλή καλή κίνηση το τέστ και η παράθεση μπράβο
είναι σίγουρα κάτι που πρέπει να μας γίνει συνείδηση
εγώ τα κουβαλώ στο σακκίδιο αλλά.....δεν τα φορώ..... .xm.
 
χθες έγινε ενα τεστ σε σκοπευτικά γυαλιά browning στην Μαλακάσα. οι εναλλασσόμενοι φακοί χορηγία για το τεστ από τον φίλο dion :).shake hands..
απόσταση 15 μέτρα με νούμερο 8 και 28 γρ
αποτέλεσμα .... κανένα σκάγι δεν διαπέρασε τον φακό!
συμπέρασμα μια καλή συνήθεια για το κυνήγι.. κυρίως για τσίχλα που τα τουφέκια ειναι πολλά!!


μετα την τουφεκιά


αν το σκεφτείς τα 15 μέτρα ειναι πολύ κοντά και αυτο που σκέφτηκα ειναι οτι μακάρι να έχουν και τα δικά μου browning μιας που τα φοράω όλο και ποιο συχνά στο κυνήγι..

Συγχαρητήρια για την δοκιμή. Τα γυαλιά έπρεπε να είναι απαραίτητα Όχι μόνο στο σκοπευτήριο ;)
 
Back
Top