Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Σημερα παρελαβα του Μητσακου τα extra light 28 και τα light 31. Αν δουλεψουν ωραια θα κανω φορτωτικη, γιατι τα lambro classic εσπασαν το φραγμα των 8,50 ευρω... Καποιος που εχει δοκιμασει τα extra light και light ας μας πει τη γνωμη του
 
Καποιος που εχει δοκιμασει τα extra light
Πολλά, πάρα πολλά....όταν η τιμή του ήταν λογική. Ένα 28άρι με κυνηγητική συμπεριφορά που γενικά εμένα προσωπικά μου αρέσουν τέτοια φυσίγγια και στο σκοπευτήριο. Στο κυνήγι δεν είχα προλάβει να τα δοκιμάσω πολύ, μιας και τότε ήταν οι εποχές του καλού euromix, αλλά όσο θυμάμαι, δεν είχα παράπονο. Προσωπικά είχα καταλήξει στο 7,5αρι του, γιατί μου άρεσαν οι ταχύτητες του.
Δεν ξέρω αν τα προοριζεις μόνο για δίκαννο, αλλά βεβαιώσου πριν φορτώσεις ότι τα δουλεύει η καραμπίνα σου...:)
 
Σημερα παρελαβα του Μητσακου τα extra light 28 και τα light 31. Αν δουλεψουν ωραια θα κανω φορτωτικη, γιατι τα lambro classic εσπασαν το φραγμα των 8,50 ευρω... Καποιος που εχει δοκιμασει τα extra light και light ας μας πει τη γνωμη του
πολύ καλό το extra light 28 κι όταν σφίξει ο καιρός γίνεται καλύτερο
το light δεν το έχω καν δοκιμάσει αλλά είναι η επόμενη αγορά αφού έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια απ όσους το δουλεύουν
επίσης θα δοκιμαστούν αργότερα και τα offer που λένε ότι πάνε καλά στην υγρασία
http://www.alectoris-club.gr/club/?p=568 :)
θα εμπιστευτώ τελικά κάποιον Επαγγελματία χρόνια δοκιμασμένο και αξιόπιστο στο χώρο και πάνω απ όλα κυνηγό ;)
 
Πολλά, πάρα πολλά....όταν η τιμή του ήταν λογική. Ένα 28άρι με κυνηγητική συμπεριφορά που γενικά εμένα προσωπικά μου αρέσουν τέτοια φυσίγγια και στο σκοπευτήριο. Στο κυνήγι δεν είχα προλάβει να τα δοκιμάσω πολύ, μιας και τότε ήταν οι εποχές του καλού euromix, αλλά όσο θυμάμαι, δεν είχα παράπονο. Προσωπικά είχα καταλήξει στο 7,5αρι του, γιατί μου άρεσαν οι ταχύτητες του.
Δεν ξέρω αν τα προοριζεις μόνο για δίκαννο, αλλά βεβαιώσου πριν φορτώσεις ότι τα δουλεύει η καραμπίνα σου...:)
Δικιο εχεις, τα προοριζω για το δικαννακι αυτα, παρολα αυτα αν ειναι περπιου σαν το lambro sporting θα τα ριχνει και η xlr.
 
ευχαριστω κωνσταντινε,diana και ιμπεριαλ δεν φερνουν καθολου?
Μπορεί, εγώ δεν έχω δει πάντως πουθενά υπάρχουν πολλά ευρωπαϊκά όπως τα σκοπευτικα της kemen και της clever και πολλά άλλα. Εδώ και μερικά χρόνια κυκλοφορούν και αυτά τα ισπανικά σε πολύ καλές τιμές και από ότι διαβάζω στα σχόλια είναι καλά.

http://www.academy.com/shop/pdp/monarch-light-dove-12-gauge-75-shot-shotshells#repChildCatid=3075364
 
Τα μαυρα aquila τα κιτρινα g3000 τα μπλε mb32. Για πολυ λιγο περυσι στα μπλε εβαλε s4 αλλα παλι ειναι με mb32. Στα παπια φετος με -4 σε 35 μετρα αποσταση σε σγατζουρι (σαρσελι) ειχε 8 σκαγια επανω με 6αρια. Γενικως πολυ δυνατο φυσιγγι. Τα μαυρα ειναι φυσιγγι για ολες τις εποχες αλλα το καλοκαιρι ειναι αρκετα βαρυ ειδικα με δικανο πολυ κλωτσημα ομως φυσιγγι που οταν το συνηθιζεις δυσκολα το αλλαζεις , τα κιτρινα πιο μαλακα αν και 33 γρ.
 
Παρτε ενα τηλ τον Γιωργο (Αγγελοπουλο) κ συζητηστε για τις τιμες αναλογα με την ποσοτητα... ;)
τηλ.2721023530
Οι τιμες για ΕΝΑ κουτι οπως τις συγκρατησα με μια μικρη επιφυλαξη, ειναι τα 31 γρ με aquilla 6 ευρω, 6,50 οι δυο τυποι των 32 γρ που βγαζει με G3000 κ Drago, 7 κ 7,5 τα 33αρια ΜΒ32 κ τα 34αρια Α1 του, 5,5 η δεκαδα τα διασπορας 40 γρ με ΜΒ36, 8,5 ευρω τα 36 γρ με ΜΒ36 και 11 τα 40αρια παλι με ΜΒ36...
Αυτο που μπορω να πω εγω ειναι οτι κανενα δεν υπολειπεται σε ποσοστητα πυριτιδας κ αποδιδουν πολυ καλα με δυσκολους καιρους...
 
Παρτε ενα τηλ τον Γιωργο (Αγγελοπουλο) κ συζητηστε για τις τιμες αναλογα με την ποσοτητα... ;)
τηλ.2721023530
Οι τιμες για ΕΝΑ κουτι οπως τις συγκρατησα με μια μικρη επιφυλαξη, ειναι τα 31 γρ με aquilla 6 ευρω, 6,50 οι δυο τυποι των 32 γρ που βγαζει με G3000 κ Drago, 7 κ 7,5 τα 33αρια ΜΒ32 κ τα 34αρια Α1 του, 5,5 η δεκαδα τα διασπορας 40 γρ με ΜΒ36, 8,5 ευρω τα 36 γρ με ΜΒ36 και 11 τα 40αρια παλι με ΜΒ36...
Αυτο που μπορω να πω εγω ειναι οτι κανενα δεν υπολειπεται σε ποσοστητα πυριτιδας κ αποδιδουν πολυ καλα με δυσκολους καιρους...
Τα 31γρ με 6€ είναι τα Ωμέγα; .xm.
Λογικές τιμές κατά τη γνώμη μου και ίσως ακριβές τιμές για κάποιους άλλους...
 
Τα 31γρ με 6€ είναι τα Ωμέγα; .xm.
Λογικές τιμές για μένα και ίσως ακριβές τιμές για κάποιους άλλους...
Εντάξει είναι λίγο τσιμπημένες, αλλά αν το φυσίγγι γαζώνει τότε είναι λογικές.
Άμα κόβει και κάνα 0,5ε/κουτί στην 20αδα τότε είναι πάρα πολύ καλά!!!
 
Σημερα παρελαβα του Μητσακου τα extra light 28 και τα light 31. Αν δουλεψουν ωραια θα κανω φορτωτικη, γιατι τα lambro classic εσπασαν το φραγμα των 8,50 ευρω... Καποιος που εχει δοκιμασει τα extra light και light ας μας πει τη γνωμη του
Εδω σε εχω..alectoris extra light 28 gr το κιτρινο.
30 μετρα 4 αστρα kicks smoke
Benelli Centro.δυστηχως κυνηγι δεν το εριξα να δω σκοτωματα.

qmkuoTK.jpg
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top