Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Συμφωνω οτι ειναι σοβαρα...
Προστριβες ομως δεν χρειαζονται...
Γι αυτο το διακωμωδω...
Γενικα μιλαω....

Κυριοι προτεινω να λειτουργουμε καλοπροερετα με σεβασμο και σοβαροτητα μεταξυ μας διοτι οι αποψεις που μοιραζομαστε επηρεάζουν ενιοτε τα μελη του φορουμ και σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να οδηγηθουμε σε αστοχια και ιδιαιτερα σε καποιο πιθανο κινδυνο.Η αντιπαλοτητα δεν οδηγει πουθενα απεναντιας η εμπειριστατομενη και σοβαρη προσφορα παντα βοηθαει και δυνει λυσεις.Με αγαπη ειπα την αποψη μου αλλα αν καποιος μπορει να μου δωσει μια γνωμη για το Lambro σειρα 5 28γρ πως αποδιδει αυτο το φυσιγγιο.


Ουτε προστριβες .....ουτε αντιπαλοτητα υπηρξε.....ουτε υπαρχει!!!!

Ειπα την γνωμη μου .....και αυτο που πιστευω οτι ειναι σωστο.....δλδ το πως πρεπει να δινονται και να
γραφονται τα σεταπ.
Η' θα ''βηχουμε''....... η θα δινουμε ολοκληρωμενα σεταπ ωστε να μην κινδυνεψει κανείς!!!! :cool:
 
Ουτε προστριβες .....ουτε αντιπαλοτητα υπηρξε.....ουτε υπαρχει!!!!

Ειπα την γνωμη μου .....και αυτο που πιστευω οτι ειναι σωστο.....δλδ το πως πρεπει να δινονται και να
γραφονται τα σεταπ.
Η' θα ''βηχουμε''....... η θα δινουμε ολοκληρωμενα σεταπ ωστε να μην κινδυνεψει κανείς!!!! :cool:
Δεν προκειται ποτε να γράψω ολοκληρωμένη συνταγή αγαπητέ φίλε, ο λόγος απλός, δεν μπορουν να φτιάξουν όλοι αυτά τα φυσίγγια, κ εσυ ακόμα είσαι πολυ πισω απο αυτα που ξέρω κ φτιάχνω, κ κάτι τελευταίο , ακόμα κ την Τέκνα που δουλευεις από εμένα την έμαθες κ εσυ κ πολλοι άλλοι, κ την Μβ 32 εγώ την ξεκίνησα κ πολλες ακόμα, εχω κανει πολυ κόσμο μάγκα, δεν χρειάζεται να κάνω κ άλλον, καλη συνέχεια σου ευχομαι κ καλες επιτυχίες στο κυνήγι
 
Δεν προκειται ποτε να γράψω ολοκληρωμένη συνταγή αγαπητέ φίλε, ο λόγος απλός, δεν μπορουν να φτιάξουν όλοι αυτά τα φυσίγγια, κ εσυ ακόμα είσαι πολυ πισω απο αυτα που ξέρω κ φτιάχνω, κ κάτι τελευταίο , ακόμα κ την Τέκνα που δουλευεις από εμένα την έμαθες κ εσυ κ πολλοι άλλοι, κ την Μβ 32 εγώ την ξεκίνησα κ πολλες ακόμα, εχω κανει πολυ κόσμο μάγκα, δεν χρειάζεται να κάνω κ άλλον, καλη συνέχεια σου ευχομαι κ καλες επιτυχίες στο κυνή

Μπορεις να χαιδευεις τα αυτια σου....για να νιωθεις σπουδαιος.....Ωστοσο σε εχουν παρει χαμπαρι
και γινεσαι περιγελος οχι μονο εδω.....ακομα στο σκοπευτηριο που πας.....κατεβα απο το ΚΑΛΑΜΙ....σταματα το
ΠΑΡΑΜΥΘΙ....και ΑΝ εχεις ''αντερα'' δωσε ενα απο τα ''προχωρημενα'' σεταπ σου....που δεν μπορουν
να φτιαξουν οι αλλοι!!! Ας ειναι και απο αχταρμα πυριτιδες....
Δωσε μας και μια φωτο τα εργαλεια που εχεις και κλεινεις....οπως και τις δοκιμες απο τα δυσκολα σεταπ ...
ΚΑΙ πηγαινε στην γωνια να δεις εαν ερχομαι...γιατι απο λογια ΧΟΡΤΑΣΑ!!!
Αυτα ολα , φιλικα....και χωρις αντιπαραθεση.....Απλα σου ζηταω να αποδείξεις αυτο που λες οτι εισαι!!!!
Ξερω οτι δεν θα το κανεις.....γιατι απλα δεν εισαι αυτο που λες....
Κοιτα να κανεις μαγκα τον εαυτο σου πρωτα....και μετα τους αλλους φιλε μου!!!

Χρονια σου πολλα αγαπητε Δημητρακη.....και του χρονου με υγεια!!!!

ΥΓ. θα ηθελα να μου πεις.....γιατι ξερω οτι σαν σκοπευτης εισαι καλος....τα φυσιγγια που ριχνεις στο
σκοπευτηριο τα γεμιζεις εσυ ή ειναι απο το εμποριο ???
 
Εχεις δοκιμασει και σειρα 5 και βρηκες ποιο βολικο το 2;
Για κάποιον που ασχολείται ερασιτεχνικά με το σκοπευτήριο ή κάνει την πλάκα του (όπως εγώ) το ζητούμενο είναι το φθηνό ασφαλές φυσίγγι.
Με τα Lambro 2 ρίχνω και εγώ ... δεν έχω παράπονο.
 
Πρώτη επαφή με το lambro super tordo άκρως αρνητικη. Τουφεκιές το πρωι σε γελοίες αποστάσεις και πήγε το μαδημα γονα! Και οι τρεις που έπεσαν τις έτρεχα μέσα στις ελιες!
7,50 €.... Έχω ένα κουτί ακόμη και θα το δώσω αύριο στον ξάδερφο. Ελπίζω να μην φάω πολλά καντηλια!!!
 
Πρώτη επαφή με το lambro super tordo άκρως αρνητικη. Τουφεκιές το πρωι σε γελοίες αποστάσεις και πήγε το μαδημα γονα! Και οι τρεις που έπεσαν τις έτρεχα μέσα στις ελιες!
7,50 €.... Έχω ένα κουτί ακόμη και θα το δώσω αύριο στον ξάδερφο. Ελπίζω να μην φάω πολλά καντηλια!!!
Να σφίξεις τσοκ κ να ξανά δοκιμάσεις θα έλεγα.
 
Δεν υπαρχει περίπτωση Κωστη. Όσο μου άρεσε το Α132 τόσο σιχάθηκα αυτα.
Ότι εμπορικά φυσίγγια έχω δοκιμάσει με sipe (2-3 κουτιά) μου δώσανε φτερά και τρεχάλα.
Δεν ξέρω βρε παιδιά ... τυχαίο ;;; Νορμάλ καιρός ....
Αυτό είναι Δημήτρη ;

1635365175766.png

Κάποια από αυτά ήταν ... δεν θυμάμαι ακριβώς

1635365438414.png1635365591974.png1635365694658.png
 
Λοιπόν δοκιμή super tordo και με το Baikal του ξαδέρφου. Το έριξε το κουτί που του έδωσα και πήρε 6-7 πουλιά. Τα 2 τα κυνηγαγε μέσα στις ελιες. Τα άλλα έπεσαν ξερά και από μεγάλο υψος. Ίσως δεν τα πάει το όπλο μου η δεν ταιριάζουν σε εμενα.
 
Λοιπόν δοκιμή super tordo και με το Baikal του ξαδέρφου. Το έριξε το κουτί που του έδωσα και πήρε 6-7 πουλιά. Τα 2 τα κυνηγαγε μέσα στις ελιες. Τα άλλα έπεσαν ξερά και από μεγάλο υψος. Ίσως δεν τα πάει το όπλο μου η δεν ταιριάζουν σε εμενα.
Aυτά τα φυσίγγια χάνουν σε απόδοση όταν φυσά βόρειος . Σε συνθήκες νηνεμίας -υγρασίας είναι S400
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top