Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Nαι μου δωσαν ένα κουτάκι πέρυσι και έπαιξα 1 και τα υπόλοιπα τα χάρισα δε μου άρεσε καθόλου το βρήκα πάρα πολύ δυνατό ένα μπλε φυσιγγι ήταν νομίζω το 35. Αφού είναι πιο μαλακό και συγκεντρωτικο το 34 είναι πιο πολύ στα γούστα μου ένα 34 αρι βγάζει?
τo condor που ριχνεις ειναι μαλακο?
 
Βγαζει κι αλλα γραφει στο σαιτ αλλα καλυτερα παρε τηλ να συννενοηθεις, γραφει και με Α1 και mb36 αλλα δεν ξερω αν ισχυουν...το 35 ηταν αυτο το μπλε που εριξες, ειναι δυνατο γιατι ειναι στημενο για πολυ κρυο, αλλα το 34αρι με csb1 ειναι μαλακο και πολυ φονικο.
Απο συγκεντρωση παλι οτι καλυτερο εχω ριξει, στα 41 μετρα σε νο6 225 σκαγια στον κυκλο και στα 51 μετρα 170 στον κυκλο, για φασσα το ριχνω σε νο6 και πηρα φετος και μερικα 5αρια και ενα κουτι νο3 για λαγο
Φίλε Alex 76 μπορείς να βάλεις μια φωτογραφία από το 34αρι που λες με csb1 να δω ποιο είναι; Όσο και αν έψαξα δεν βρήκα 34αρι του με csb1. Ευχαριστώ.
 
Φίλε Alex 76 μπορείς να βάλεις μια φωτογραφία από το 34αρι που λες με csb1 να δω ποιο είναι; Όσο και αν έψαξα δεν βρήκα 34αρι του με csb1. Ευχαριστώ.
το κουτι γραφει psb1 αλλα εδω και 3 χρονια βαζει csb1 του εχουνε μεινει τα κουτια απο μεγαλη παραγγελια ,μολις του τελειωσουν θα το αλλαξει.οντως πολυ καλο φυσιγγι με πολυ καλη κατανομη.
 
Το 5 το χρήσιμοποιο πολύ το 4 είναι το όριο μου προs τα κάτω για το χειμώνα από τα 5 μέχρι τα 40 με 45 είμαι πολύ ευχαριστημένος με αυτό.Αλλο ένα πολύ καλό είναι το καινούργιο nsi και πολύ πιο σφικτο και από το Condor δοκίμασε το αν ψάχνειs οριακεs τουφεκιεs. Εγώ θα τα δοκιμάσω και τα 2 που λεs να υποθέσω ότι λεs το 33 το formula.
Νικο πολυ καλο φυσιγγι επισης ειναι το super caccia με αναμοικτα σκαγια το 5/3 αλλα δεν ειναι για δικανο, ειχα δωσει περυσι στον αδερφο μου μισο κουτι και το ριχνουν πλεον και τα τρια ατομα της παρεας με πολυ καλα αποτελεσματα!!
 
το κουτι γραφει psb1 αλλα εδω και 3 χρονια βαζει csb1 του εχουνε μεινει τα κουτια απο μεγαλη παραγγελια ,μολις του τελειωσουν θα το αλλαξει.οντως πολυ καλο φυσιγγι με πολυ καλη κατανομη.
Σας ευχαριστώ και σένα φίλε outlander και τον Alex 76.
 
αυτο οντως?τα εριξε και εγινε αυτο?
Επειδή χρησιμοποιώ και Εγώ αρκετά τον ελικοειδή διασπορεα θωδη το έχω πάθει μόνο σε καλυκες fiem αλλά όχι σε αυτό το επίπεδο, απλα φαίνονταν φαγομενοι στα χείλη.... σε cheditte και Nobel δεν το έχω πάθει ούτε μια φορα....
 
Φίλε Alex 76 μπορείς να βάλεις μια φωτογραφία από το 34αρι που λες με csb1 να δω ποιο είναι; Όσο και αν έψαξα δεν βρήκα 34αρι του με csb1. Ευχαριστώ.

Πολυ ευκολα φιλαρακι
View attachment 3570
Υπάρχουν και παρτίδες με πράσινο κάλυκα, νομιζω περσινά!
 
Νικο πολυ καλο φυσιγγι επισης ειναι το super caccia με αναμοικτα σκαγια το 5/3 αλλα δεν ειναι για δικανο, ειχα δωσει περυσι στον αδερφο μου μισο κουτι και το ριχνουν πλεον και τα τρια ατομα της παρεας με πολυ καλα αποτελεσματα!!
Δεν το εχω ριξει αλλα θα μου πεφτει βαρυ θελω να πεσω ακομα πιο κατο και απο τα 36 που ειναι το Condor ενα 34 θα ειναι το τελειο θα δοκιμασω αυτο που μου ειπεs στην πρωτη ευκαιρια σημερα ειδη εξεπλαγην με το Fantom feltro
 
Καλησπέρα έχει δοκίμασει καποιος τα OLYMPUS του Κουτομανου τα 36 και 40 γραμμαρια γτ σκέφτομαι για την αγορά τους?
Τα 40γρ το ονομάζω φυσίγγι κατεδαφισεων. Για πολύ αντίξοες συνθήκες κρύου και υγρασίας. Μην κάνεις το λάθος να τα ρίξεις σε νορμάλ καιρό. Για βάλτο να υποθέσω τα θες?
 
Τα 40γρ το ονομάζω φυσίγγι κατεδαφισεων. Για πολύ αντίξοες συνθήκες κρύου και υγρασίας. Μην κάνεις το λάθος να τα ρίξεις σε νορμάλ καιρό. Για βάλτο να υποθέσω τα θες?
Οχι για βάλτο μου έλεγε κάποιος χτες αυτα περνει για φασσα και περδικα και λεω τι διαολο 40gr για περδικες του είπα πολυ δυνατό για περδικες και η απάντηση του ηταν δεν με νοιάζει είναι εργαλειο το φυσιγγι οπου γυρίσω θα πέσει
 
Οχι για βάλτο μου έλεγε κάποιος χτες αυτα περνει για φασσα και περδικα και λεω τι διαολο 40gr για περδικες του είπα πολυ δυνατό για περδικες και η απάντηση του ηταν δεν με νοιάζει είναι εργαλειο το φυσιγγι οπου γυρίσω θα πέσει
Για πέρδικα σίγουρα όχι. Τώρα για φασσα σε περιοχές όπως τα Γρεβενά ας πούμε με θερμοκρασίες υπό του μηδενός να το δεχτώ. Στον Έβρο μαθαίνω δουλεύει αρκετά χειμώνα όμως.
 
Για πέρδικα σίγουρα όχι. Τώρα για φασσα σε περιοχές όπως τα Γρεβενά ας πούμε με θερμοκρασίες υπό του μηδενός να το δεχτώ. Στον Έβρο μαθαίνω δουλεύει αρκετά χειμώνα όμως.
Μια χρονια ενας φιλος εριχνε κατι διασπορας 40γρ στη μπεκατσα δεν θυμαμαι ομως ποιος τα εφτιαχνε...κοκκινο διασπορεα ειχαν και διαφανο καλυκα
 
Μια χρονια ενας φιλος εριχνε κατι διασπορας 40γρ στη μπεκατσα δεν θυμαμαι ομως ποιος τα εφτιαχνε...κοκκινο διασπορεα ειχαν και διαφανο καλυκα
40gr απο τι ειδα βγάζει και αυτος ο κουτομανος πολυ δεν είναι και για μπεκατσα υπερβολικο
 
40gr απο τι ειδα βγάζει και αυτος ο κουτομανος πολυ δεν είναι και για μπεκατσα υπερβολικο
Αυτά φίλε μου προορίζονται για υδρόβια ..... Δεν ξέρω κανέναν που να έριξε σε μπεκάτσα 40γρ μέχρι 36 ναι και εγώ που έτυχε να πάω όταν είχε πολύ κρύο έβαζα 36
 
Αυτά φίλε μου προορίζονται για υδρόβια ..... Δεν ξέρω κανέναν που να έριξε σε μπεκάτσα 40γρ μέχρι 36 ναι και εγώ που έτυχε να πάω όταν είχε πολύ κρύο έβαζα 36
Ναι μέχρι 36 λογικό αλλα όχι 40 και μου είπε και αλλος σειμερα 40gr για περδικες
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top