Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δυστηχως η ζυγαρια μου λειπει Στελιο για πιο ολοκληρωμενη παρουσιαση..ολο να παρω κ το αμελω..

Εφεραν κ εδω τα eley σε 32,34 κ 36γρ..
Πηρα πριν λιγο ενα κουτακι 32γρ ν8 στα 7,50€..
Aνοιγοντας το κουτι ειναι απο τα φυσιγγια που σε κανουν να τα θαυμασεις...και το εσωτερικο του κοτιου "στολισμενο" κ με χρησιμες πληροφοριες ασφαλειας που καλο ειναι παντα να αναγραφoνται...

View attachment 3370

Ο καλυκας φυσικα maxam οσο κ τα υπολοιπα υλικα..συγκεντρωτηρας Α-18 και πυριτιδα csb..λιγα σκαγια που μετρησα ηταν 2,2mm..
Oσο κ ωραια να δειχνουν ομως τον πρωτο λογο τον εχει το πεδιο βολης που δεν ειναι αλλο απο τον κυνηγοτοπο...ο οκτωμβρης δεν αργει...

View attachment 3371
Το 1ο κουτάκι ELEY άστο για τη συλλογή.... .yelling.
 
Θα μπορουσαμε "το ονομα" να το πληρωναμε κ πολυ ακριβοτερα ..αν συγκριθουν με αλλα εισαγωμενα η και Ελληνικα οι τιμες δεν ειναι κ τοσο υψηλες..
Αν συγκρίνεις τα εξής φυσίγγια της Maxam RIO & ELEY που στην ουσία έχουν ίδια υλικά και βύσματα τα νέα Eley έρχονται ένα "κλικ" (φθηνά) παρόλο το ΟΝΟΜΑ τους....τουλάχιστο για φέτος που επανακυκλοφορούν....δηλαδή:

Rio20 32gr 7,20€/ Eley AlphaMax 32gr 7,40€
Rio50 34gr 8,20€/ Eley -//- -//- 34gr 8,80€
Rio 100 36gr 9,80€/ Eley -//- -//- 36gr 9,90€

Από του χρόνου σίγουρα θα πάρουν την ανιούσα τα Eley λόγο ονόματος....Χωρίς λόγο όμως... :confused:
 
Rottweil special 36..η πυριτιδα παρομοια (σε εμφανιση τουλαχιστον)με το waidmannseil αλλα με λιιιγο μικροτερα φυλλιδια..βυσμα το ιδιο..σαφως αρκετα φθηνοτερο το special 36..σαν αποδοση δεν ξερω γιατι δεν εχω ριξει αν κ τα εχω κατι χρονια..

View attachment 3369
Είσαι πρώτος φίλε μου
 
View attachment 3391

Club 36 δεν είδα τι πυρίτιδα είναι. Όποιος βρει έστω στην φώτο ένα 3αρι σφαιρικό να μου το πει κερνάω ρετσινες
Πυριτιδα Psb2 και βυσμα gualandi..
Τα σκαγια οντως εχουν τα μαυρα τους τα χαλια.. .sarcastic. αλλα παρολα αυτα δοκιμασε τα....ξερεις ποσες επιτυχιες μπορει να ειχαμε με φυσιγγια γεμισμενα με παρομοια η κ χειροτερα σκαγια..εδω καταφεραν ευθυβολια με σκαγια ζαρια..
 
View attachment 3392

Εδώ τα mb dual power σε 25αδα πάλι σε 7+4 και 3+6 σε διάφανο κάλυκα και Gordon άσπρο σαν τα winter. Τα χοντρα πάνω τα νικελ ψηλά κάτω σε αντίθεση με το πακετάκι της 10αδας που απ όσο θυμάμαι ήταν μιξ μεσα
Αυτο φαινεται πολυ ωραιο φιλαρακι
 
Παλια ηταν πολυ καλο κ ειχε "πιασει" στην αγορα σε σχεση με το club 32 που ουτε φωνη ουτε ακροαση....τα εριξες προσφατα Μαριε?
Πέρσι σε νο 6 που έτυχε εν κουτί στα χέρια μου. Λίγα ερηξα και δε μπορώ να πω κάτι ιδιαίτερο πέραν του ότι μου άρεσαν και τα υλικά ήταν καλή δουλειά. Ακριβό πάντως και στον συγκεκριμένο επαγγελματία μετά από αυτά δεν...
Ενα που έριχνα πολύ παλιά και μου είχε αρέσει ήταν το ντεμι του στα παπια
 
Μβ36 η τιμή όμως 14, 90...
:eek::eek: .12,50€ εδώ κάτω.
Πέρσι σε νο 6 που έτυχε εν κουτί στα χέρια μου. Λίγα ερηξα και δε μπορώ να πω κάτι ιδιαίτερο πέραν του ότι μου άρεσαν και τα υλικά ήταν καλή δουλειά. Ακριβό πάντως και στον συγκεκριμένο επαγγελματία μετά από αυτά δεν...
Ενα που έριχνα πολύ παλιά και μου είχε αρέσει ήταν το ντεμι του στα παπια
Το Demi το γεμίζει ακόμη σε ασημί κάλυκα με 25mm μέταλλο;;;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top