Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
View attachment 3392

Εδώ τα mb dual power σε 25αδα πάλι σε 7+4 και 3+6 σε διάφανο κάλυκα και Gordon άσπρο σαν τα winter. Τα χοντρα πάνω τα νικελ ψηλά κάτω σε αντίθεση με το πακετάκι της 10αδας που απ όσο θυμάμαι ήταν μιξ μεσα
Πολυ ωραιο φυσιγγι φαινεται! Ο συγκεντρωτηρας ειναι με προκομμενα πτερυγια?
 
Δεν ακοιγω
View attachment 3391

Club 36 δεν είδα τι πυρίτιδα είναι. Όποιος βρει έστω στην φώτο ένα 3αρι σφαιρικό να μου το πει κερνάω ρετσινες
Πυριτιδα Psb2 και βυσμα gualandi..
Τα σκαγια οντως εχουν τα μαυρα τους τα χαλια.. .sarcastic. αλλα παρολα αυτα δοκιμασε τα....ξερεις ποσες επιτυχιες μπορει να ειχαμε με φυσιγγια γεμισμενα με παρομοια η κ χειροτερα σκαγια..εδω καταφεραν ευθυβολια με σκαγια ζαρια..
Ναι αλλά αν σκοτώνουν κι αυτά καλά κερνάς ρετσινες
 
Μάριε είναι άλλος και ο συγκεντρωτηρας ε φίλε; Τα προηγούμενα πρέπει να ήταν με τον απλό με τις ενώσεις αυτός αν δε κάνω λάθος είναι ποτήρι και έχει μέχρι τη μέση χαραγμένα τα πτερύγια...
Ναι έτσι είναι Γιώργο τώρα το είδα καλυτερα
 
View attachment 3392

Εδώ τα mb dual power σε 25αδα πάλι σε 7+4 και 3+6 σε διάφανο κάλυκα και Gordon άσπρο σαν τα winter. Τα χοντρα πάνω τα νικελ ψηλά κάτω σε αντίθεση με το πακετάκι της 10αδας που απ όσο θυμάμαι ήταν μιξ μεσα
View attachment 3392

Εδώ τα mb dual power σε 25αδα πάλι σε 7+4 και 3+6 σε διάφανο κάλυκα και Gordon άσπρο σαν τα winter. Τα χοντρα πάνω τα νικελ ψηλά κάτω σε αντίθεση με το πακετάκι της 10αδας που απ όσο θυμάμαι ήταν μιξ μεσα
Καλό φυσιγγι πολύ καλό αλλα θέλει στενό τσοκαρισμα για να δεις την δύναμή του. Μάριος και στο 10αρι κουτι τα σκάγια είναι σε διάταξη
 
Καλό φυσιγγι πολύ καλό αλλα θέλει στενό τσοκαρισμα για να δεις την δύναμή του. Μάριος και στο 10αρι κουτι τα σκάγια είναι σε διάταξη
Δεν το θυμόμουν. Το 7-4 έπαιρνα σε 10αδα σε πράσινο Gordon. Απ όσο φαίνεται πάνε τη σειρά σε 25αδα και έχουν αλλάξει υλικά τουλαχιστον
 
Το μοναδικό 32άρι του,που σκίζει.
Είχα πολλές επανελλημένες μακρινές τουφεκιές σε μπασίματα τσίχλας σε Νο:9 με την SX1....Και ακόμα πάει καλά το nova club.
Περι 2004-6 εσκιζε κυριολεκτικά μετά επεσε καπως
 
Παλιότερα ναι!!! Ήταν ακόμη καλύτερο....Στο Cheddite κάλυκα που γεμιζόταν.....Έπειτα που το έβαλε σε κάλυκα fiocchi 616 απέκτησε λάκτισμα....
Ναι και κάτι άλλο αυτά τα στόματα που μεναν ανοιχτά με κάθε τουφέκια αρχισανε να λένε γιατιιιιιι? ειμουν καθημερινος χρήστης και ξέρω τι λέω πολλυ τσιχλα ο εβρος παντος είναι πολυ κακό πραγμα να κανει τετια βουτια ένα προιον ειδεικα φυσιγγι δλδ αυτοί ρε φιλέ πως σκεφτοντε σαν επαγγελματιες δεν μπωρω να τους πιασω
 
Ναι και κάτι άλλο αυτά τα στόματα που μεναν ανοιχτά με κάθε τουφέκια αρχισανε να λένε γιατιιιιιι? ειμουν καθημερινος χρήστης και ξέρω τι λέω πολλυ τσιχλα ο εβρος παντος είναι πολυ κακό πραγμα να κανει τετια βουτια ένα προιον ειδεικα φυσιγγι δλδ αυτοί ρε φιλέ πως σκεφτοντε σαν επαγγελματιες δεν μπωρω να τους πιασω
Απλά κάποιοι βιοτέχνες είναι......Ότι πάρει η 1η...
 
Απλά κάποιοι βιοτέχνες είναι......Ότι πάρει η 1η...
Ασε φιλέ τώρα σε ρωτάει ο άλλος σε τουφέκια που αναβασες τ νο σκαγια είναι και δε ξερεις τι να πεις λες εσφαξα ένα αλλά το δειπλα ήταν όντως το ίδιο ασε μονο ιδιογωμοση για σηγουρια και βαριεμεεεε ασε που δεν συμφέρει και στην τιμη
 
Ασε φιλέ τώρα σε ρωτάει ο άλλος σε τουφέκια που αναβασες τ νο σκαγια είναι και δε ξερεις τι να πεις λες εσφαξα ένα αλλά το δειπλα ήταν όντως το ίδιο ασε μονο ιδιογωμοση για σηγουρια και βαριεμεεεε ασε που δεν συμφέρει και στην τιμη
Αφού βαριέσαι......πολύ απλά δν ασχολείσαι.
 
Αν συγκρίνεις τα εξής φυσίγγια της Maxam RIO & ELEY που στην ουσία έχουν ίδια υλικά και βύσματα τα νέα Eley έρχονται ένα "κλικ" (φθηνά) παρόλο το ΟΝΟΜΑ τους....τουλάχιστο για φέτος που επανακυκλοφορούν....δηλαδή:

Rio20 32gr 7,20€/ Eley AlphaMax 32gr 7,40€
Rio50 34gr 8,20€/ Eley -//- -//- 34gr 8,80€
Rio 100 36gr 9,80€/ Eley -//- -//- 36gr 9,90€

Από του χρόνου σίγουρα θα πάρουν την ανιούσα τα Eley λόγο ονόματος....Χωρίς λόγο όμως... :confused:
ELEY υποτηθετε εγγλεζηκο φυσιγγιο ,που δεν ειναι , γιατι εχει ισπανικα υλικα , που αμφηβαλω να γεμηζετε στην Αγγλια , αλλα και να γεμηζωνταν , αυτο δεν λεει τιποτα , το μονο , οτι θα το δοκημαζαν στο κλιμα της αγγλιας , που ειναι ιδιο με πολλα Ελληνικα νησια , που εχουν υγρασια , τοτες για εμενα ειναι αλλο φυσιγγιο και δεν υπαρχει καθολου , ειναι μια λεξη συνονημη με τα παλια καλα εγλεζηκα
 
Καλησπέρα!!!. Κατ΄ αρχάς να σας κάνω γνωστό ότι είμαι νέο μέλος στο φόρουμ και θα ήθελα, αφού πρώτα σας χαιρετίσω, να μου πείτε, εάν φυσικά γνωρίζεται, για τα φυσίγγια Clever της ιταλικής εταιρίας mirage, στα 30.5 γραμ. και στα 32.0 γραμ, τα φυσίγγια τα φέρνει ο Αλαμάνος στην Αθήνα!. Τα έχει ρίξει κάποιος? Σε τηλ επικοινωνία που είχα μαζί του δεν γνώριζε να μου πεί τι μπαρούτι έχουν μέσα γιατί λέει μπορεί ανά παρτίδα το εργοστάσιο να την αλλάξει!, ωστόσο οι πιέσεις (450) και η ταχύτητα 350v μου είπε δεν αλλάζουν!. Ενδιαφέρομαι να πάρω κανά 6άρι κούτες για τσιχλοκότσυφα και ψάχνομαι!. Βέβαια στην αρχή θα πάρω λίγα για δοκιμή, αλλά σας ρωτάω εάν αξίζει να ασχοληθώ!. Σας ευχαριστώ!.
 
Καλησπέρα!!!. Κατ΄ αρχάς να σας κάνω γνωστό ότι είμαι νέο μέλος στο φόρουμ και θα ήθελα, αφού πρώτα σας χαιρετίσω, να μου πείτε, εάν φυσικά γνωρίζεται, για τα φυσίγγια Clever της ιταλικής εταιρίας mirage, στα 30.5 γραμ. και στα 32.0 γραμ, τα φυσίγγια τα φέρνει ο Αλαμάνος στην Αθήνα!. Τα έχει ρίξει κάποιος? Σε τηλ επικοινωνία που είχα μαζί του δεν γνώριζε να μου πεί τι μπαρούτι έχουν μέσα γιατί λέει μπορεί ανά παρτίδα το εργοστάσιο να την αλλάξει!, ωστόσο οι πιέσεις (450) και η ταχύτητα 350v μου είπε δεν αλλάζουν!. Ενδιαφέρομαι να πάρω κανά 6άρι κούτες για τσιχλοκότσυφα και ψάχνομαι!. Βέβαια στην αρχή θα πάρω λίγα για δοκιμή, αλλά σας ρωτάω εάν αξίζει να ασχοληθώ!. Σας ευχαριστώ!.
Φιλαράκο αφού εκεί στην Πάτρα υπάρχει και ο Ρουμελιώτης που κάνει φυσιγγγάρες για όλα τα γούστα.... :cool: και με πολύ πολύ καλές τιμές.
Με τα ίδια ισπανικά υλικά έχουν περίπου....
 
Φιλαράκο αφού εκεί στην Πάτρα υπάρχει και ο Ρουμελιώτης που κάνει φυσιγγγάρες για όλα τα γούστα.... :cool: και με πολύ πολύ καλές τιμές.
Με τα ίδια ισπανικά υλικά έχουν περίπου....
Καλημέρα, φίλε μου τον Πατέρα του τον γνωρίζω από όταν ήταν μικρό παιδάκι και όλα μου τα όπλα, και αυτά που έχω τώρα αλλά και αυτά που έχουν περάσει από τα χέρια μου ήταν από εκεί, καθότι είμαστε φίλοι! Όμως είπα να δοκιμάσω και κάτι άλλο!!!.
 
Καλησπέρα!!!. Κατ΄ αρχάς να σας κάνω γνωστό ότι είμαι νέο μέλος στο φόρουμ και θα ήθελα, αφού πρώτα σας χαιρετίσω, να μου πείτε, εάν φυσικά γνωρίζεται, για τα φυσίγγια Clever της ιταλικής εταιρίας mirage, στα 30.5 γραμ. και στα 32.0 γραμ, τα φυσίγγια τα φέρνει ο Αλαμάνος στην Αθήνα!. Τα έχει ρίξει κάποιος? Σε τηλ επικοινωνία που είχα μαζί του δεν γνώριζε να μου πεί τι μπαρούτι έχουν μέσα γιατί λέει μπορεί ανά παρτίδα το εργοστάσιο να την αλλάξει!, ωστόσο οι πιέσεις (450) και η ταχύτητα 350v μου είπε δεν αλλάζουν!. Ενδιαφέρομαι να πάρω κανά 6άρι κούτες για τσιχλοκότσυφα και ψάχνομαι!. Βέβαια στην αρχή θα πάρω λίγα για δοκιμή, αλλά σας ρωτάω εάν αξίζει να ασχοληθώ!. Σας ευχαριστώ!.
ολυ καλα για τα λεφτα τους και σφιχτά αλλά δεν κάνουν για πολλυ υγρασία η παρτιδα που δουλεψα ήτανε με csb
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top