Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Αυτο που εχω προσεξει σε σενα....Δεν εχεις αφησει κουτι για κουτι και μαρκα για μαρκα στο ραφι !!!
Τα εχεις δοκιμασμενα ολα ...και εχεις αποψη....και ειλικρινα σου βγαζω το καπελο και σε παραδεχομαι !!!.RESPECT.
Εγώ δουλεύω τα σούπερ τορντο 32.
 
Εγώ δουλεύω τα σούπερ τορντο 32.

Μου το ξανα ειπες...Δεν καταλαβαινω ...γιατι επιμενεις να το λες...ΟΚ...Καλα κανεις...περι ορεξεως
κολοκυθοπιτα...
Εγω ριχνω δικα μου....και οταν δεν πεφτει το θηραμα...ξερω 1ον οτι αστοχησα ...και 2ον ποιον θα μουτζωσω..
Ο καθε ενας μας με τα γουστα του !!
 
Αν κρίνω από αυτά που λέει ο Βασίλης μάλλον η benelli τους κάνει συνεδρίες με αλκοόλ...........
Αυτοανακηρύχθηκες σου λέω ... αποκλείεται να μην έχεις μετρήσει σκάγια εσύ.

Εδώ έβαλα την μιά μέρα την χειρότερη τουφεκιά και την επόμενη πήγες και το έριξες για να με κεράσεις τσάι.
Ρίξε τώρα ένα 90% με ένα #6 percorso (10% πάνω από την σωλήνα) για να παραδεχθώ την optima (συνήθως έχουν σωστά σκάγια αυτά).
(Μην μου χαρίσεις μέτρο ... θα το χρειαστείς)

Μην πάρεις μόνο ένα φυσίγγι μαζί .. πάρε καμιά 10αριά ... μπορεί καμιά τουφεκιά να βγει καλή και να με περάσεις. :p

0,88 η σύσφιξη πάλι ...

NSI Percorso 6 Briley Full.jpg
 
Αυτοανακηρύχθηκες σου λέω ... αποκλείεται να μην έχεις μετρήσει σκάγια εσύ.

Εδώ έβαλα την μιά μέρα την χειρότερη τουφεκιά και την επόμενη πήγες και το έριξες για να με κεράσεις τσάι.
Ρίξε τώρα ένα 90% με ένα #6 percorso (10% πάνω από την σωλήνα) για να παραδεχθώ την optima (συνήθως έχουν σωστά σκάγια αυτά).
(Μην μου χαρίσεις μέτρο ... θα το χρειαστείς)

Μην πάρεις μόνο ένα φυσίγγι μαζί .. πάρε καμιά 10αριά ... μπορεί καμιά τουφεκιά να βγει καλή και να με περάσεις. :p

0,88 η σύσφιξη πάλι ...

View attachment 69618
Με tecna είναι ;
 
Αυτοανακηρύχθηκες σου λέω ... αποκλείεται να μην έχεις μετρήσει σκάγια εσύ.

Εδώ έβαλα την μιά μέρα την χειρότερη τουφεκιά και την επόμενη πήγες και το έριξες για να με κεράσεις τσάι.
Ρίξε τώρα ένα 90% με ένα #6 percorso (10% πάνω από την σωλήνα) για να παραδεχθώ την optima (συνήθως έχουν σωστά σκάγια αυτά).
(Μην μου χαρίσεις μέτρο ... θα το χρειαστείς)

Μην πάρεις μόνο ένα φυσίγγι μαζί .. πάρε καμιά 10αριά ... μπορεί καμιά τουφεκιά να βγει καλή και να με περάσεις. :p

0,88 η σύσφιξη πάλι ...

View attachment 69618
Θα το ρίξω μόλις το ρίξεις με φουλ μαμά........
Εγώ δεν έχω φουλ briley η ακόμη καλύτερα θα το ρίξω με μπενελι με φουλ μαμά και μετά με την δικιά μου 391
 
Αυτοανακηρύχθηκες σου λέω ... αποκλείεται να μην έχεις μετρήσει σκάγια εσύ.

Εδώ έβαλα την μιά μέρα την χειρότερη τουφεκιά και την επόμενη πήγες και το έριξες για να με κεράσεις τσάι.
Ρίξε τώρα ένα 90% με ένα #6 percorso (10% πάνω από την σωλήνα) για να παραδεχθώ την optima (συνήθως έχουν σωστά σκάγια αυτά).
(Μην μου χαρίσεις μέτρο ... θα το χρειαστείς)

Μην πάρεις μόνο ένα φυσίγγι μαζί .. πάρε καμιά 10αριά ... μπορεί καμιά τουφεκιά να βγει καλή και να με περάσεις. :p

0,88 η σύσφιξη πάλι ...

View attachment 69618
Πες μου αλήθεια πιστεύεις ότι υπάρχει φυσίγγι που θα μπει στα δύο όπλα και θα έχεις μεγαλύτερη συγκέντρωση με το μπενελι??????
 
Με στενοχωρεσες , μου έχουν μείνει μόνο 8 φυσίγγια .
Μπορεί με Α0 να είναι καλύτερα ...
Τα έχεις δοκιμάσει ?

Θα το ρίξω μόλις το ρίξεις με φουλ μαμά........
Εγώ δεν έχω φουλ briley η ακόμη καλύτερα θα το ρίξω με μπενελι με φουλ μαμά και μετά με την δικιά μου 391
Δεν σου κάνω πλάκα για τα 10 φυσίγγια ... δεν είναι σταθερό φυσίγγι το Percorso.
Ρίξε καλύτερα με ένα οποιοδήποτε Αμερικάνικο.
 
Μεγαλη αποκλιση απο φυσιγγιο σε φυσιγγιο...αυτα με την Τεκνα...Μπορει αυτο με την ΑΟ να ειναι
καλυτερο...Εχει δικιο ο Βασιλης !!
Το χρησιμοποιούσα χρόνια στις φασσες σε ν6 . Το είχα συνηθίσει. Μπορεί να είχε αποκλίσεις , δεν ξέρω. Από σας το βλέπω και τις χρήσιμες δοκιμές σας. Με Α0 θα πάρω τον Οκτ. Σκέφτομαι να δοκιμάσω και το special palombe που είναι με tecna.
 
Το χρησιμοποιούσα χρόνια στις φασσες σε ν6 . Το είχα συνηθίσει. Μπορεί να είχε αποκλίσεις , δεν ξέρω. Από σας το βλέπω και τις χρήσιμες δοκιμές σας. Με Α0 θα πάρω τον Οκτ. Σκέφτομαι να δοκιμάσω και το special palombe που είναι με tecna.
Τον Οκτώβριο, αν έχει μαλακό καιρό, υπάρχουν πολλές επιλογές. Μια καλή επιλογή είναι το Nobel speed 34gr v6 με c7. Είναι συγκεντρωτικό όμως.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top