Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Τέτοια γράφεις και μας έχουν πάρει αμπάριζα 🤣

Δημήτρη αυτά τι λένε ?
Τα θέλω για extreme κοντινές αποστάσεις ... αντί απόχης ένα πράμα.
View attachment 69534

View attachment 69535

@Χομπίστας... μας βρήκα φυσίγγι αν δώσει το οκ ο Δημήτρης.
Μέχρι 20-22 μέτρα δεν υπάρχει περίπτωση να βρεις κάτι πιο ανοιχτό... Έχω ρίξει πολλά σε μπεκάτσες, μου αρέσει πολύ... Το εμπορικό με τη γρηγορότερη διασπορά είναι με διαφορά...
 
Κατσε βρεϊ.Εχω πατέντα σε εξέλιξη...View attachment 69549View attachment 69551
Έχω κάτι υπερηχητικά πυραυλακια να σου δώσω να βάλεις μέσα στο φυσίγγι τέτοιου μεγέθους που έχουν θερμικό ανιχνευτή και θα κυνηγάμε το πουλί μέχρι να το πετύχουν.
 
Μέχρι 20-22 μέτρα δεν υπάρχει περίπτωση να βρεις κάτι πιο ανοιχτό... Έχω ρίξει πολλά σε μπεκάτσες, μου αρέσει πολύ... Το εμπορικό με τη γρηγορότερη διασπορά είναι με διαφορά...
Δουλεύει σ όλα τα τσοκ, κ δεν χρειάζεται bar για να λειτουργήσει! Είναι ο μόνος διασπορεάς που χρησιμοποιώ από την εποχή του maxD. Τώρα κ σε ιδιογομωση....
 
αντί απόχης ένα πράμα.

Βασιλη...να σου στειλω μερικα τετοια ?? 12 ΜΕΤΡΑ με κυλινδρο ειναι... ο στοχος 165χ125,,,,
Δεν φερνω ομως την ευθυνη....για τον συγκινηγο ή τον σκυλο σου ....!!! ;) :D

Εσβησα τις φωτο...χαλαω το θεμα...και ζητω συγνωμη...
 
Last edited:
Τέτοια γράφεις και μας έχουν πάρει αμπάριζα 🤣

Δημήτρη αυτά τι λένε ?
Τα θέλω για extreme κοντινές αποστάσεις ... αντί απόχης ένα πράμα.
View attachment 69534

View attachment 69535

@Χομπίστας... μας βρήκα φυσίγγι αν δώσει το οκ ο Δημήτρης.
Βασίλη για κοντινές αποστάσεις δεν χαλάμε τώρα πια φυσίγγια. Σου βάζω στιγμιότυπο από το θερινό σεμινάριο της Benelli που παρακολούθησα και προτείνω ανεπιφύλακτα. Οι υποψήφιοι μπενελακιδες δηλώσετε ΤΏΡΑ συμμετοχή, θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.
 
Βασίλη για κοντινές αποστάσεις δεν χαλάμε τώρα πια φυσίγγια. Σου βάζω στιγμιότυπο από το θερινό σεμινάριο της Benelli που παρακολούθησα και προτείνω ανεπιφύλακτα. Οι υποψήφιοι μπενελακιδες δηλώσετε ΤΏΡΑ συμμετοχή, θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.
Έτσι κι αλλιώς κοντινών αποστάσεων είναι τα beneli......... Για οδομαχίες και εκκαθάριση κτιρίων ότι πρέπει.........
Τώρα με χρήση ξιφολόγχης λύνεται το πρόβλημα με τα κοφτερά..........
.

.
 
Βασίλη για κοντινές αποστάσεις δεν χαλάμε τώρα πια φυσίγγια. Σου βάζω στιγμιότυπο από το θερινό σεμινάριο της Benelli που παρακολούθησα και προτείνω ανεπιφύλακτα. Οι υποψήφιοι μπενελακιδες δηλώσετε ΤΏΡΑ συμμετοχή, θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.
Πραγματικά ωραία ταινία!! Αλλά για τους ενδιαφερόμενους, υπάρχει και ο κανονισμός "ασκήσεις πυκνής τάξεως και λογχομαχία" οπότε διαβάζοντας τον κανονισμό και παρακολουθώντας το σεμινάριο, γλιτώνουν τα φυσίγγια διασποράς!!😉🤣🤣
 
Έτσι κι αλλιώς κοντινών αποστάσεων είναι τα beneli......... Για οδομαχίες και εκκαθάριση κτιρίων ότι πρέπει.........
Τώρα με χρήση ξιφολόγχης λύνεται το πρόβλημα με τα κοφτερά..........
Σκάγια μέτρησες ή αυτοανακηρύχθηκες νικητής ?
Κάτσε δεν έχω προλάβει να δω τις αλχημείες που έχεις κάνει 🤣
Πάντως είδα μερικές τουφεκιές με ιδιογόμωση και δεν έφταναν το 85% που βγάζει η optima με απλά εμπορικά .yel.
 
Παρακολούθησε το θέμα ως το βραδυ και θα καταλάβεις....🔥🔥

Υ.Γ. Καλοπροαίρετα το ειπα το "ωωωχχχχ"...

Oπως και να το πεις.....κολοπροαιρετα ή μη....παραμενει το ωχ ωχ ωωωχχχχ!!!! :D

Πλακα κανω,,,δεν τα ξερω τα φυσιγγια !!! :)
 
Ειδικά στα τσιχλοφυσιγγα του εμπορίου είναι πολύ συνηθισμένο το ωχ ωχ ωωωωωωχχχχχχ!!!!

Να εισαι καλα βρε φιλε....Ωχ ειπα....την εγραψα την ''παπατζα'' μου....
Τι θελω και μιλαω ( ? ) εφοσον εχω αγνοια απο εμπορικα....καμια φορα ''παρασυρομαι'' απο την μαρκα !!! :D
 
Να εισαι καλα βρε φιλε....Ωχ ειπα....την εγραψα την ''παπατζα'' μου....
Τι θελω και μιλαω ( ? ) εφοσον εχω αγνοια απο εμπορικα....καμια φορα ''παρασυρομαι'' απο την μαρκα !!! :D
Όταν μας τύχει κάποια "καλή" παρτίδα, το ωχ είναι επιφώνημα θαυμασμού. Όταν όμως δεν τραβάει,το ωωωωχχχ τα λέει όλα!!!😁
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top