Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Αν η χρονιά είναι σαν και τη φετινή πας για παπιά και κάνεις ένα μήνα να τουφεκισεις, βάλε βγάλε τα φυσίγγια έχουν ξεβαψει και τα νούμερα από το μέσα έξω, και σηκώσεις όπλο μετά από ένα μήνα φταίνε όλα τα υπόλοιπα μόνο το χέρι μας που χει να ρίξει κάνα μήνα.Μερικες φορές ειμαστε για κλάματα και πρώτος ο ομιλών
 
Η γνωμη μου με τα φυσίγγια είναι να μένεις σταθερός σε αυτά που ρίχνεις συνήθως και να μην πηδάς από δω και εκεί γιατί κάνει 1€ ποιο κάτω η γιατί μας είπε ο φίλος η γνωστός ,το φυσίγγι έχει πολλές παραμέτρους είναι σαν το σωβρακο αυτό με κόβει εκείνο με στενεύει το άλλο λαμπαδιασαν τα φρύδια μου ,φοράς αυτό που στα παρέχει όλα.Και εμπειρικά σας λέω πως μην ρίχνετε φυσίγγια πάνω από 36-38γρ δεν προσφέρουν τίποτα παραπάνω , κάποτε έριχνα 40αρια συνέχεια σε πουλιά απαιτητικά όπως η φάσσα η το παπί, αυτό που κατάλαβα ήταν πονοκέφαλος τίποτα αλλο
 
Φυσιγγαρα και το 32 και το 34 ακόμη ποιο πολύ ,τα πηγαίνει η Beretta , μαρούλι.Μου είχε πάρει ένα φίλος από το Big- hunter στο Περιστέρι πέρυσι και μου μείναν λόγω απαγόρευσης ,και τα ρίχνω στη φάσσα μέχρι Δεκέμβριο μέχρι που έμεινα, τωρα αν θα ξαναπάει θα του πω να πάρει γιατί δεν έχει η επαρχια.Και για παπί κάνουν που εριξα
Ευχαριστώ φίλε Κώστα,θα τα δοκιμάσω.
 
Σίγουρα και το Όσκαρ 32 7.20€ το είδα αλλά θα δοκιμάσω τα eley γιατί θεωρώ σοβαρότατη την κατασκευάστρια εταιρία και διασταυρωνω ψάχνοντας ότι τα φυσίγγια έχουν μεγάλη σταθερότητα από χρόνο σε χρόνο .Αν μου κάνει το κέφι που θα το μάθω το σκ στη πράξη θα καταλήξω σε αυτά και θα μένει σε ποιο 28 Άρι θα καταλήξω θέλω να ρίξω του Καλδάρα και του τσιπούρα θα φτάσει και γι'αυτα η ώρα τους.
 
Τα eley 32gr θα πάρω και εγώ για δοκιμή τα έχει ο παρδαλακης 7.20€ .Αύριο θα τον επισκεφτώ τα εισάγει η bereta hellas μου είπε .
Τα εριξα πρόπερσι σε περπατητο, καλά ήταν...
Αλλά νομίζω πως ετούτη την εποχή κ ιδιαιτερα για τις συνθήκες που μας περιγραφεις ότι κυνηγάς θα σε αφήσουν.......
Ισπανικά υλικά*(δες στην σελ. 215)..

* Μας το λέει κ στον πατο του κουτιου..
Μade in European Union, και από κάτω την διευθυνση της maxam.....
Αυτό το λέω για να μην ακουμε περι...Αγγλιας.....
Κάποτε ναι..........
 
Σίγουρα και το Όσκαρ 32 7.20€ το είδα αλλά θα δοκιμάσω τα eley γιατί θεωρώ σοβαρότατη την κατασκευάστρια εταιρία και διασταυρωνω ψάχνοντας ότι τα φυσίγγια έχουν μεγάλη σταθερότητα από χρόνο σε χρόνο .Αν μου κάνει το κέφι που θα το μάθω το σκ στη πράξη θα καταλήξω σε αυτά και θα μένει σε ποιο 28 Άρι θα καταλήξω θέλω να ρίξω του Καλδάρα και του τσιπούρα θα φτάσει και γι'αυτα η ώρα τους.
Ρουμελιώτης 28γρ πίστον σκιτ!!!
 
Ρουμελιώτης 28γρ πίστον σκιτ!!!
Είναι τα μόνα 28 άρια που δεν έχω ρίξει με το δικανακι με την ςς δεν ήταν καλά καλύτερα πήγαιναν του Θεοδωρίδη ριγμένα και σε πίνακα και σε τσίχλες στα μπασιματα .
 
Σημερα αγόρασα Oscar διασπορας 33γρ no8 για να τα δοκιμάσω σε καρτερι τσίχλας με αποστάσεις περίπου στα 15 μέτρα.
Επειδη δεν εχω ξαναρίξει διασποράς με τη montefeltro, τι τσοκ θα προτείνατε να βάλω;
Τα δούλεψα 3 χρόνια.. Ήταν πολύ καλά. Φέτος δεν μου άρεσαν καθόλου. Έχει μείνει ένα κουτί θα πάει για την ανάσταση
 
View attachment 42114αυτο το φυσίγγι είναι το πιο σοβαρό συγκεντρωτικο κατά τη γνώμη μου. Ξέρει κανείς σεταπ?
Θες σεταπ από την δεκάδα;;;; γιατί πέρσι τα 5 είχαν άλλη μπαρούτι από τα άλλα 5.hair.εχω βίντεο την ώρα που τα έκοψα, αλλά δεν το δείχνω για ευνόητους λόγους...
 
Τα φυσίγγια αυτά για να μην παρεξηγηθω με κανέναν,δεν αναγράφεται τι μπαρούτι έχουν, συνήθως είναι με ΜΒ36 αλλά το βύσμα της δεν υπάρχει στο εμπόριο,είναι σαν τους τασκοφ παρόμοιο,δεν έπεται ότι τα 5 είχαν διαφορετική μπαρούτι και κάτι έγινε,είναι φυσίγγι του 1.00€+ το κάθε ένα και για λαγοκυνηγούς είναι στην λίστα το νούμερο 1!!!!!!
 
Αλεξ δεν νομιζω εχουν ενα σορο δικες τους πυριτηδες εγω καποια μαγκνουμ που ανοιξα ειχαν ball powder δικες τους
Για τα magnum 52 δεν ξέρω....

Αλλα στα semi, Waidmansheil, special 36f
έχουν βρεθεί πυριτιδες b&p oπως κ συγκεντρωτηρες z2m σε παλαιοτερες παρτιδες του Waidmansheil...

και δεν είναι καθόλου νέο το ότι χρησιμοποιεί ιταλικά υλικά............

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Γνώμες-φυσιγγίων.1142/page-213#post-416215

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Γνώμες-φυσιγγίων.1142/page-215#post-417855
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top