Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλησπέρα. Ε λοιπόν, ούτε εγώ είχα κάνει λάθος, ούτε ο δαίμων του πληκτρολογίου είχε πειράξει τις σημειώσεις μου !!! .sarcastic.
Πράγματι ... 1,45 x 32 με 686 και GT-24, Nobelsport !!!!
Να σημειώσω ότι τα φυσίγγια του Τάσου παραπάνω, παρότι κι αυτά με 8 χιλ. πάφυλα, δεν είναι ίδια παρτίδα με τα δικά μου. Βλέπω διαφορές στο τύπωμα πάνω στον κάλυκα, γράφουν στο πλάι κάτι παραπάνω (MARCA DEPOSITATA ???) που τα δικά μου δεν το έχουν !!! :oops:

View attachment 12755
View attachment 12756
View attachment 12757
View attachment 12758
Τα σκάγια είναι σωστό ιταλικό 8άρι, με σχεδόν 14 σκάγια ανά γραμμάριο (450 / 32,2) με διάμετρο 2,3 mm.
Αλλά η πυρίτιδα ρε παιδιά ... SIPE στα 1,45 γρ. ???? Δεν έχω πολυασχοληθεί με τις διβασικές και δεν μπορώ να τις ξεχωρίσω οπτικά, αλλά όσο πάει ενισχύεται η υποψία μου ότι στη συγκεκριμένη παρτίδα είχαν βάλει S4 !!! Οι μασκαράδες !!! :eek::mad:
Και ύστερα γκρινιάζουμε με τους Έλληνες κατασκευαστές, ότι αλλάζουν συχνά πυρίτιδες χωρίς να ενημερώνουν !!! .hair.
Παλιό καλό sipe που στα νούμερα 9 και 10 απλά γελαγες με τις τουφεκιές σου.με τα καινούργια απλά κλαις μ αυτά που βλέπεις.κριμα πολύ κρίμα γι αυτό το φυσιγγι
 
Παλιό καλό sipe που στα νούμερα 9 και 10 απλά γελαγες με τις τουφεκιές σου.με τα καινούργια απλά κλαις μ αυτά που βλέπεις.κριμα πολύ κρίμα γι αυτό το φυσιγγι

Άρα επιβεβαιώνει και άλλος φίλος αυτό που έλεγα.....φαρμάκι τα παλαιότερα...το ξέρω καλά γιατί αυτά χρησιμοποιούσα αποκλειστικά για τσίχλα...το ήξερα το φυσίγγι ....και κάποια στιγμή όταν άνοιξα ένα κουτί ήταν σαν να έριχνα τελείως διαφορετικό φυσίγγι....προς το χειρότερο βέβαια
 
Άρα επιβεβαιώνει και άλλος φίλος αυτό που έλεγα.....φαρμάκι τα παλαιότερα...το ξέρω καλά γιατί αυτά χρησιμοποιούσα αποκλειστικά για τσίχλα...το ήξερα το φυσίγγι ....και κάποια στιγμή όταν άνοιξα ένα κουτί ήταν σαν να έριχνα τελείως διαφορετικό φυσίγγι....προς το χειρότερο βέβαια
Εγω ρε παιδια δεν μπορω να καταλαβω.....οχι με την συγκεκριμενη μονο εταιρεια αλλα και με αλλες....οταν αλλαζουν τα φυσιγγια τους προς το χειροτερο δεν το καταλαβαινουν? Δεν θελουν να το καταλαβουν? Ειναι τεχνικα αδυνατο να κρατανε ενα καλο φυσιγγιο σταθερο?
 
Άρα επιβεβαιώνει και άλλος φίλος αυτό που έλεγα.....φαρμάκι τα παλαιότερα...το ξέρω καλά γιατί αυτά χρησιμοποιούσα αποκλειστικά για τσίχλα...το ήξερα το φυσίγγι ....και κάποια στιγμή όταν άνοιξα ένα κουτί ήταν σαν να έριχνα τελείως διαφορετικό φυσίγγι....προς το χειρότερο βέβαια
Κωστα με 1.40 πυριτιδα τι περιμενεις ; αυτες οι συνταγες ουτε για γαμους δεν κανουν
 
Άρα επιβεβαιώνει και άλλος φίλος αυτό που έλεγα.....φαρμάκι τα παλαιότερα...το ξέρω καλά γιατί αυτά χρησιμοποιούσα αποκλειστικά για τσίχλα...το ήξερα το φυσίγγι ....και κάποια στιγμή όταν άνοιξα ένα κουτί ήταν σαν να έριχνα τελείως διαφορετικό φυσίγγι....προς το χειρότερο βέβαια


Κωστα δεν ξερω για τα τωρινα εμπορικα φυσιγγια τι δοσολογιες εχουν....Θα παρω ενα κουτι και θα σφαξω για να
δω απο περιεργεια τι στο καλο εχουν μεσα....δεν αμφισβητω τα οσα λετε και εσυ και οι αλλοι συναδελφοι....αλλα
μπορω να σε διαβεβαιωσω οτι η SIPE - LOT -17 σε σφραγισμενη συσκευασια της NOBEL SPORT δουλευει στις
παλιες δοσολογιες δλδ 1,40Χ30 και 1,50Χ32 - 1,60Χ33.........και γαζωνει σε φυσιγγια ιδιογομωσης!!!
 
Καλησπερα σας.
Έχει κανείς γνώμη για τα Rio 30 gr??? Γενικά είμαι πολυ ευχαριστημένος με τα Rio 28 sporting και τα 32 gr και βρήκα σε καλή τιμή τα 30 και θα ήθελα μια γνώμη πριν παρω. Ευχαριστώ..
 
Καλησπερα σας.
Έχει κανείς γνώμη για τα Rio 30 gr??? Γενικά είμαι πολυ ευχαριστημένος με τα Rio 28 sporting και τα 32 gr και βρήκα σε καλή τιμή τα 30 και θα ήθελα μια γνώμη πριν παρω. Ευχαριστώ..
Τα πράσινα?αν είναι τα πράσινα και τα θες για τσίχλες πάρτα σε νο 10.σφαζουνε
 
Καλησπερα σας.
Έχει κανείς γνώμη για τα Rio 30 gr??? Γενικά είμαι πολυ ευχαριστημένος με τα Rio 28 sporting και τα 32 gr και βρήκα σε καλή τιμή τα 30 και θα ήθελα μια γνώμη πριν παρω. Ευχαριστώ..
Άμα τα βρήκες καλή τιμή πάρτα είναι το ίδιο εξαιρετικά Με τα 28 και 32 , και για τρυγόνια είναι πολύ καλά.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top