Γιλέκο εντοπισμού σκύλων

Είμαι σε αναζήτηση ενός γιλέκου για τη Βίνα, καθώτη σκουρόχρωμη και δεν φενεται μέσα στο πυκνό, ειδικά κάτω από τα πουρνάρια.
Έχω σταμπάρει τα παρακάτω, που είναι και σε καλή τιμή.
Screenshot_2023-10-27-19-19-58-286_com.android.chrome.jpgScreenshot_2023-10-27-19-19-16-917_com.android.chrome.jpg
 
Πιο πολλή μου κάνει μάτι του Τραζερα.
Επίσης προσπαθώ να σκεφτώ καμιά πατέντα να βάζω εκεί το gps, να μην έχει το βάρος στο λαιμό η σκυλίτσα.
Άμα πιάνουν τα χέρια σου μπορείς να του ράψεις θυλάκια (όπως στα παντελόνια) και με μια ζώνη να το εφαρμόσεις στο σώμα. Ιδέα πετάω δεν ξέρω αν γίνεται με το gps και τη ζώνη. Του τραζέρα και μένα μ'αρέσει πιό πολύ.
 
Πιο πολλή μου κάνει μάτι του Τραζερα.
Επίσης προσπαθώ να σκεφτώ καμιά πατέντα να βάζω εκεί το gps, να μην έχει το βάρος στο λαιμό η σκυλίτσα.
Γιατί το θέλεις? Δεν θα μπορεί το σκυλί να κινηθεί στα πυκνά, τζάμπα θα το πάρεις.
 
Γιατί το θέλεις? Δεν θα μπορεί το σκυλί να κινηθεί στα πυκνά, τζάμπα θα το πάρεις.
Δε φενεται στα πυκνά, είναι μαυρουλα και μέσα στα πουρνάρια χάνεται..... το πολλή πολλή άμα δε το μπορεί η σκυλίτσα θα το κατάργησω , δεν είναι δα και μεγάλο έξοδο.
 
Πιο πολλή μου κάνει μάτι του Τραζερα.
Επίσης προσπαθώ να σκεφτώ καμιά πατέντα να βάζω εκεί το gps, να μην έχει το βάρος στο λαιμό η σκυλίτσα.
Πάρε από το πρακτικερ ή το Leroy ή από αξεσουάρ αυτοκινήτων ένα πορτοκάλι γιλέκο που έχουν για περίπτωση ανάγκης......αν πιάνουν τα χέρια σου δοκίμασε να το εφαρμόσεις όσο μπορείς καλύτερα στη σκύλα. Αλλά επειδή είπες ότι έχετε πολλά πυκνά θεωρώ ότι θα σκίζεται ή θα σκαλωνει και θα εκνευρίζει το ζώο. Έχεις δίκιο ότι δεν φαίνεται καλά σε καταλαβαίνω....κι ο δικός μου ο μεγάλος ο σεττερ έτσι σκούρος είναι και είναι δύσκολο πολλές φορές να τον δω. Περισσότερο φυσικά θέλω να βλέπω που δείχνει -κοιτάει ώστε να πάρω ανάλογη θέση...... φίλος παλιότερα είχε φτιάξει ένα φαρδύ κολάρο από κομμένο κώνο οδοσημανσης...... έκοψε ένα δαχτυλίδι και το περνούσε από το κεφάλι. Ίσως κάτι τέτοιο που να το περνάς στην μέση του ζώου.....
 
Είμαι σε αναζήτηση ενός γιλέκου για τη Βίνα, καθώτη σκουρόχρωμη και δεν φενεται μέσα στο πυκνό, ειδικά κάτω από τα πουρνάρια.
Έχω σταμπάρει τα παρακάτω, που είναι και σε καλή τιμή.
View attachment 81474View attachment 81475
Ειχα βάλει στη Gordon ρε Γιαννο...το ειχα βρει 15€ απο το καταστημα "Αγάπιος Κυνήγι"...ειναι σκληρο πανι, αλλα προς το τελος σχεδον της χρονιας με μια χτυκιαρα μπεκατσα στα απατητα, το εκανε φέτες στις ραφές η αρκουδιάρα μου...χα χα χα....
Αποψη μου, για αρχη, παρε 2 τμχ. γιατι δε ξερεις την ποιοτητα του...εξαλλου φθηνα ειναι.

20211225_103523.jpg
 
Από 3 Νοεμβρίου έχω παραγγείλει το γιλέκο από Τραζερα και ακόμα έρχεται..... αφού τους ενόχλησα δύο φορές μου είπαν ότι ήταν σε έλλειψη, δεκτό.......από 20 Νοεμβρίου φενεται να έχει σταλεί...... ακόμα τίποτα.....εγώ φταίω που δεν παραγγείλα από Δέκαθλον σκεπτόμενος να υποστηρίξω την Ελληνική αγορά.......θα περιμένω μέχρι Δεύτερα και μετά άντε γειά,....
 
Από 3 Νοεμβρίου έχω παραγγείλει το γιλέκο από Τραζερα και ακόμα έρχεται..... αφού τους ενόχλησα δύο φορές μου είπαν ότι ήταν σε έλλειψη, δεκτό.......από 20 Νοεμβρίου φενεται να έχει σταλεί...... ακόμα τίποτα.....εγώ φταίω που δεν παραγγείλα από Δέκαθλον σκεπτόμενος να υποστηρίξω την Ελληνική αγορά.......θα περιμένω μέχρι Δεύτερα και μετά άντε γειά,....
Αν είναι φίλε μου σαν ένα παντελόνι pinewood που παρειγγειλα πριν 2 χρόνια και ακόμα έρχεται θα περιμένεις πολύ ακόμη
 
Γιάννη ξανασκέψου το δεν είναι βολικό αυτό το πράγμα για τον σκύλο και επικίνδυνο κατά την γνώμη μου

Θα πιάνετε παντού θα της κόβει την φορά και ίσως μπλέξει και πουθενά. Ενα απλό πορτοκαλί λουρί να έχεις και το GPS
 
Γιάννη ξανασκέψου το δεν είναι βολικό αυτό το πράγμα για τον σκύλο και επικίνδυνο κατά την γνώμη μου

Θα πιάνετε παντού θα της κόβει την φορά και ίσως μπλέξει και πουθενά. Ενα απλό πορτοκαλί λουρί να έχεις και το GPS
Νίκο μου θα το δοκιμάσω άμεσα, αν τη δυσκολεύει δεν θα της το φορέσω και θα σκεφτώ για κάτι άλλο. .
 
Back
Top