Γαλότσες

Ναι για λάσπη το θελω.
Αν μπω σε κάνα όργωμα με το αρβυλακι, στο επόμενο βήμα το πόδι ζυγίζει +4 κιλα, συν ότι είναι κρίμα να χαλάνε τα μποτάκια.
Απλά είμαι σε δίλημμα.
Μήπως χωρίς νεοπρεν ξυλιασει το ποδι.
 
Ναι για λάσπη το θελω.
Αν μπω σε κάνα όργωμα με το αρβυλακι, στο επόμενο βήμα το πόδι ζυγίζει +4 κιλα, συν ότι είναι κρίμα να χαλάνε τα μποτάκια.
Απλά είμαι σε δίλημμα.
Μήπως χωρίς νεοπρεν ξυλιασει το ποδι.
Που κυνηγάς φίλε μου
 
Ναι για λάσπη το θελω.
Αν μπω σε κάνα όργωμα με το αρβυλακι, στο επόμενο βήμα το πόδι ζυγίζει +4 κιλα, συν ότι είναι κρίμα να χαλάνε τα μποτάκια.
Απλά είμαι σε δίλημμα.
Μήπως χωρίς νεοπρεν ξυλιασει το ποδι.
Με νεοπρεν μόνο φίλε
 
Στερεά και Πελοπόννησο.
Επειδή εκεί η συνθήκες είναι πιο νορμάλ πάρε χωρίς νεοπρεν και πάρε και μια κάλτσα apline την καλή έχει ένα 20 αρικο να την φοράς στα κρύα και γενικά ότι περνεις να κοιτάς να μπορείς να το συνδυάσεις η Αμερικάνοι χαζοί είναι που παίζουν στα ρούχα με στρωματοποιηση κτλπ ??.think. .sarcastic.
 
έχω τις aigle parcours χωρίς επένδυση νεοπρεν για περπατητό σε λασπουριά αλλά δεν είναι για καρτέρι το πόδι ξυλιάζει

την λύση μου έδωσε ο Χριστόδουλος @tallas 22 με επένδυση κάλτσας τις lemigo ,,,με ένα ζευγάρι κάλτσες merino wool δεν καταλαβαίνω τίποτα πλέον στο καρτέρι και αν θέλω να συνεχίσω το ημερήσιο κυνήγι με περπατητό βγαίνει πάρα πολύ ευκολα η επένδυση
 
Επειδή εκεί η συνθήκες είναι πιο νορμάλ πάρε χωρίς νεοπρεν και πάρε και μια κάλτσα apline την καλή έχει ένα 20 αρικο να την φοράς στα κρύα και γενικά ότι περνεις να κοιτάς να μπορείς να το συνδυάσεις η Αμερικάνοι χαζοί είναι που παίζουν στα ρούχα με στρωματοποιηση κτλπ ??.think. .sarcastic.
Δεν ζεσταίνει το πόδι η γαλοτσα η νεοπρεν φίλε. Ακόμα κ σε περπατητο κυνήγι δεν καταλαβαίνω τπτ. Σε κρύο ακόμα κ με καλή κάλτσα την ακούς μετά από κάποια ώρα. Θέλει μόνωση το πόδι σε κρύο
 
Δεν ζεσταίνει το πόδι η γαλοτσα η νεοπρεν φίλε. Ακόμα κ σε περπατητο κυνήγι δεν καταλαβαίνω τπτ. Σε κρύο ακόμα κ με καλή κάλτσα την ακούς μετά από κάποια ώρα. Θέλει μόνωση το πόδι σε κρύο
Φίλε Δημήτρη είχα τις aigke parcours iso με 4μμ νεοπρεν σε θερμοκρασίες 5 βαθμών και πάνω ιδρωνε το πόδι μου ακόμα και με λεπτή κάλτσα .......για αυτό του λέω ας πάρει μια απλή και με μια καλή κάλτσα στα κρύα θα είναι καλυμμένος εκτός αν πρόκειται για στάσιμο πολύωρο καρτέρι εκεί πάει όντως σε νεοπρεν
 
έχω τις aigle parcours χωρίς επένδυση νεοπρεν για περπατητό σε λασπουριά αλλά δεν είναι για καρτέρι το πόδι ξυλιάζει

την λύση μου έδωσε ο Χριστόδουλος @tallas 22 με επένδυση κάλτσας τις lemigo ,,,με ένα ζευγάρι κάλτσες merino wool δεν καταλαβαίνω τίποτα πλέον στο καρτέρι και αν θέλω να συνεχίσω το ημερήσιο κυνήγι με περπατητό βγαίνει πάρα πολύ ευκολα η επένδυση
Παύλο σωστός η στρωματοποιηση που έλεγα είναι το βασικότερο σε είδη ένδυσης αλλά και στην υπόδηση
 
Φίλε Δημήτρη είχα τις aigke parcours iso με 4μμ νεοπρεν σε θερμοκρασίες 5 βαθμών και πάνω ιδρωνε το πόδι μου ακόμα και με λεπτή κάλτσα .......για αυτό του λέω ας πάρει μια απλή και με μια καλή κάλτσα στα κρύα θα είναι καλυμμένος εκτός αν πρόκειται για στάσιμο πολύωρο καρτέρι εκεί πάει όντως σε νεοπρεν
Έχω πάρει πριν 4 χρόνια με 50 ε γαλοτσα νεοπρεν 5χιλ με φερμουάρ στο πλάι. Πουθενά δεν έχω ιδρώσει
 
Οι γαλότσες για μένα είναι καλές μόνο όταν έχει λάσπη δεν είναι για περπάτημα ,μόνο άρβυλα

Αργύρη οταν εχει λάσπη και κανεις περπατητό δε μπορείς με άρβυλά. Κατι χρονιές στη Βοιωτία βουλιαζαμε κυριολεκτικά. Το ίδιο και στο Μόδι.
Γι αυτο αν περπατάς πολύ προσπαθείς να εχεις οσο γινεται καλύτερη γαλότσα για να ανταπεξέλθει σ αυτή κατάσταση.
Σιγουρα το άρβυλο είνα καλύτερο αλλά όπου και όταν το επιτρέπουν οι συνθήκες.
 
Ειμαι αναμεσα σ αυτες τις δυο. Εχει κανεις αποψη? Δεν εχω αποφσσισει ακομα αν θα παρω με ή χωρις επενδυση. Περπατητο κανω.
 

Attachments

  • Screenshot_20191109-140340_Google.jpg
    Screenshot_20191109-140340_Google.jpg
    190,3 KB · Προβολές: 53
  • Screenshot_20191109-140200_Chrome.jpg
    Screenshot_20191109-140200_Chrome.jpg
    75 KB · Προβολές: 52
Ειμαι αναμεσα σ αυτες τις δυο. Εχει κανεις αποψη? Δεν εχω αποφσσισει ακομα αν θα παρω με ή χωρις επενδυση. Περπατητο κανω.
Αν είσαι τυχερός και φοράς 42, αν δεν το είδες ήδη, απίστευτη ευκαιρία
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Αγορές-μέσω-internet.108/post-438631
Η Νο1 γαλότσα για περπατητό (φτάνει να μπορείς να τη βγάζεις :) )
 
έχω τις aigle parcours χωρίς επένδυση νεοπρεν για περπατητό σε λασπουριά αλλά δεν είναι για καρτέρι το πόδι ξυλιάζει

την λύση μου έδωσε ο Χριστόδουλος @tallas 22 με επένδυση κάλτσας τις lemigo ,,,με ένα ζευγάρι κάλτσες merino wool δεν καταλαβαίνω τίποτα πλέον στο καρτέρι και αν θέλω να συνεχίσω το ημερήσιο κυνήγι με περπατητό βγαίνει πάρα πολύ ευκολα η επένδυση
Παυλο αυτες τις lemigo που τις βρήκες αν επιτρέπεται???
 
Αν είσαι τυχερός και φοράς 42, αν δεν το είδες ήδη, απίστευτη ευκαιρία
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Αγορές-μέσω-internet.108/post-438631
Η Νο1 γαλότσα για περπατητό (φτάνει να μπορείς να τη βγάζεις :) )
Οχιιι μεχρι να κανω λογαριασμο μου εβγαλε thia product is now out of stock. Κλαιω. Τι μου το δειξες?!
 
Οχιιι μεχρι να κανω λογαριασμο μου εβγαλε thia product is now out of stock. Κλαιω. Τι μου το δειξες?!
Από εχθές βράδυ είχε τελειώσει όταν πήγε να την πάρει ένας φίλος μου το ίδιο ακριβώς του έβγαλε χαχα
 
Back
Top