Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Η καλητερη κανη μαμα που εχω ειναι απο ενα τουρκικο recta kitharonas ,αντηγραφη απο ρεμη 1100 το κατι αλλο με κοστος 100 ευρο και τσοκακια τα invector 3,7 cm και η μπερετα οπτιμα δεν μπωρει να τη πλησιασει τη βαζω σηνηθος στη 1100 γιατι το οπλο ειναι για τα πανηγιρια στα 5 φυσιγγια 1 εμπλοκη ενω η 1100 στα 30 περηπου μια εμπλοκη αλλα δεν με ενοχλει

2.5 ποντους κώνο εχει αυτό με 18.45 αυλό νομιζω.
 
Λαθος κανεις ο κονος ειναι περιπου 6 εκ και ο αυλος 18,5 μετρημενο και αχρωμιοτο
Εχεις δικιο,δεν ειναι 2.5 εκ. , μπερδεύτηκα, αλλα και πάλι τον βγαζω 4.1 εκ. Μήπως τους εβγαλαν σε μηκος αναλογα με την ορεξη τους οι Τουρκοι;
 
Πες ομως Τασσο οταν πας να καθαρισεις το xlr ότι ειναι σαν καμιναδα απο τζακι
Να τα λεμε κ αυτα..
Βλητικά οκ..
Το έχω γράψει ότι τρώει χρόνο στο καθάρισμα. Έχει μαυρίλα. Σ' αυτό ναι η benelli είναι πολύ μπροστά. Αν γνώμονας είναι αυτό αγοράζεις benelli. Ο καθένας αγοράζει με βάση τι επιθυμεί να απολαμβάνει. Όπλο που τα κάνει όλα τέλεια δεν υπάρχει!
 
Προσωπικά έχουν περάσει απ' τα χέρια μου πολλά όπλα,πότε όμως δεν είχα πρόβλημα βλητικα με κανένα από αυτά,αν ήμουν επάνω στο θήραμα αυτό έπεφτε,κατά τ αλλά η benelli ήταν είναι και θα είναι το πιο αξιόπιστο και καθαρό σύστημα σε αυτογεμες και για μένα είναι μπροστα!!
Αξιόπιστο ναι καθαρό ναι σε μενα δεν έκανε τις ίδιες καταβολές με αυτά που ανέφερα πιο πάνω, πιο απαιτητική στο ψάξιμο φυσιγγιων και πιο μεγάλη ανακρουση. Σε μια από τις καινούριες που έχουν τα Κοντάκια comfort και τον πιο μεγάλο κώνο δε θα λεγα όχι. Αλλά είναι πανάκριβες...
 
Εχθές είδα από κοντά και επώμησα την Ethos Sport!
Πολύ ωραίο όπλο και πολύ καλή αίσθηση στα χέρια αλλά και όταν την επωμήζεις.
Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν, όταν με πληροφόρησαν ότι είναι με 18,6 αυλό...ισχύει αυτό;
 
Αξιόπιστο ναι καθαρό ναι σε μενα δεν έκανε τις ίδιες καταβολές με αυτά που ανέφερα πιο πάνω, πιο απαιτητική στο ψάξιμο φυσιγγιων και πιο μεγάλη ανακρουση. Σε μια από τις καινούριες που έχουν τα Κοντάκια comfort και τον πιο μεγάλο κώνο δε θα λεγα όχι. Αλλά είναι πανάκριβες...
Στο μόνο που θα συμφωνήσω μαζί σου,μεγαλύτερη ανάκρουση και λογικό είναι,αδράνεια.Με ένα καλό πέλμα και σωστά μέτρα μειώνεται κατά πολυ!!!
 
Εχθές είδα από κοντά και επώμησα την Ethos Sport!
Πολύ ωραίο όπλο και πολύ καλή αίσθηση στα χέρια αλλά και όταν την επωμήζεις.
Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν, όταν με πληροφόρησαν ότι είναι με 18,6 αυλό...ισχύει αυτό;
Δεν το νομίζω,έτσι έλεγαν και για την power bore πράγμα που δεν ισχυει!!
 
Ηλία δεν υπάρχει περίπτωση,η benelli δεν....!!!!
Θα μου κάνει και εμενα έκπληξη άμα ισχύει αυτό...αν και powerbore άμα είναι με 3,5 εκ κώνο και κοντα στο 18,4 και πάλι θα είναι βελτιωμένη βλητικα σε σχέση με την crio που είχα!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top