Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ναι θα ρωτησω και θα μαθω
φωτό υπάρχει και αν μπορείς να την ανεβάσεις;;;;;
μήπως είχε βάλει άλλη κάννη στην supersport;;;;; οπότε έχει άλλο σπείρωμα και δεν κάνει στην m2 κοίταξε το καλά
αλλιώς είναι εξωτερικού σε <<βελτιωμένη>> κάννη της supersport :)
ναι θα ρωτησω λεπτομερειες μην γινει καποια γκαφα...σε ευχαριστω!
 
Χμ..καταλαβα...θα
Γιωργο,το θεμα ειναι να ταιριαζει στο σπειρωμα της κανης σου!
Ο αυλος,με βάση την εταιρία,δεν παιζει ρολο....
Οι συσφιξεις(η διαμετρος στομιου του τσοκ) ειναι ιδιες,ανεξαρτητα απο το μοντελο οπλου,αυλο κλπ.
Χμ...καταλαβα. θα τον ρωτησω δη εχει κρατισει και το κουτακι του τσοκ εαν γραφειbenelli crio beretta optima plus....νομιζω πως αυτο το anacoda χρειαζομαι και τιποτα αλλο.
 
Γιωργο,το θεμα ειναι να ταιριαζει στο σπειρωμα της κανης σου!
Ο αυλος,με βάση την εταιρία,δεν παιζει ρολο....
Οι συσφιξεις(η διαμετρος στομιου του τσοκ) ειναι ιδιες,ανεξαρτητα απο το μοντελο οπλου,αυλο κλπ.

Γιαννη
Βάση της Gemin παίζει σημασία ο αυλός του όπλου, γ’ αυτό και αναγράφουν στα στοκ Max bore 18.4
Αφορμή το δικό μου όπλο benelli crio με αυλό 18,5 και κατόπιν ερωτήσεις με παράκαμψαν στα τσοκ τις beretta optima 18.6. γιατί διαφέρουν και η είσοδος και η έξοδος του τσοκ, και τους ζήτησα τον πίνακα με την τελική συσφίξει στομίου για να επιλέξω βάση τον τσοκ που έχω.
 
Γιαννη
Βάση της Gemin παίζει σημασία ο αυλός του όπλου, γ’ αυτό και αναγράφουν στα στοκ Max bore 18.4
Αφορμή το δικό μου όπλο benelli crio με αυλό 18,5 και κατόπιν ερωτήσεις με παράκαμψαν στα τσοκ τις beretta optima 18.6. γιατί διαφέρουν και η είσοδος και η έξοδος του τσοκ, και τους ζήτησα τον πίνακα με την τελική συσφίξει στομίου για να επιλέξω βάση τον τσοκ που έχω.
Μιλησα ξανα με τον ανθρωπο που το πουλαει. Το κουτακι γραφει...benelli crio beretta optima plus anacoda parrernmaster long range. Τι λετε προχωραω στην αγωρα?
 
Γιαννη
Βάση της Gemin παίζει σημασία ο αυλός του όπλου, γ’ αυτό και αναγράφουν στα στοκ Max bore 18.4
Αφορμή το δικό μου όπλο benelli crio με αυλό 18,5 και κατόπιν ερωτήσεις με παράκαμψαν στα τσοκ τις beretta optima 18.6. γιατί διαφέρουν και η είσοδος και η έξοδος του τσοκ, και τους ζήτησα τον πίνακα με την τελική συσφίξει στομίου για να επιλέξω βάση τον τσοκ που έχω.
Τασο οπως προειπε ο Κωνσταντίνος, τα ανακοντα βγαινουν τα ιδια για οπτιμα πλας και crio (plus) ασχέτως αυλού.
 
Μιλησα ξανα με τον ανθρωπο που το πουλαει. Το κουτακι γραφει...benelli crio beretta optima plus anacoda parrernmaster long range. Τι λετε προχωραω στην αγωρα?
Προχωράς κανονικά. Αν όμως θέλεις, πριν προχωρήσεις βγάλε μια φωτό να μας δείξεις από τα δικά σου μαμα, έτσι για σιγουριά... :)

Λαι μια τελευταια ερωτηση και ποιο βασικη...το long της anacoda δεχετε ατσαλινα? Σας τρελανα!.terror..sarcastic.
Ρίχνεις άφοβα!
Από το site της Patternmaster "This tube is safe and effective with steel or other non-toxic shot as well as lead shot. "
 
Προχωράς κανονικά. Αν όμως θέλεις, πριν προχωρήσεις βγάλε μια φωτό να μας δείξεις από τα δικά σου μαμα, έτσι για σιγουριά... :)


Ρίχνεις άφοβα!
Από το site της Patternmaster "This tube is safe and effective with steel or other non-toxic shot as well as lead shot. "
Εισαι λεβεντια...εαν ηξερα τον τροπο να περναω φωτο στο φορουμ τοτε θα ειχα ξεπερασει και τον αρη τον καλαματιανο στις φωτο...οχι με θυραματα φυσικα γιατι δεν ειμαι και τοσο καλος...αλλα με ρεφενεδες και πιοτο μασα με τα φιλαρακια μου! bbq2.sarcastic. καθε βοηθεια και σε αυτο δεκτη!
 
Εισαι λεβεντια...εαν ηξερα τον τροπο να περναω φωτο στο φορουμ τοτε θα ειχα ξεπερασει και τον αρη τον καλαματιανο στις φωτο...οχι με θυραματα φυσικα γιατι δεν ειμαι και τοσο καλος...αλλα με ρεφενεδες και πιοτο μασα με τα φιλαρακια μου! bbq2.sarcastic. καθε βοηθεια και σε αυτο δεκτη!

Αυτό είναι το τσοκ στο οποίο αναφέρεσαι και μπορείς να το συγκρίνεις με το δικό σου μαμα.
5498.png

https://www.patternmaster.com/products/1010_12ga_Benelli_Crio_Beretta_Optima_Plus_Anaconda
 
Αυτό είναι το τσοκ στο οποίο αναφέρεσαι και μπορείς να το συγκρίνεις με το δικό σου μαμα.
5498.png

https://www.patternmaster.com/products/1010_12ga_Benelli_Crio_Beretta_Optima_Plus_Anaconda
Το anaconda ευθασε σημερα. Μεγαλων αποστασεων μεταχειρισμενο σε αριστη κατασταση 70 ευρουλακια με τα μεταφορικα. Ελπιζω μην παθω κανενα πατατρακ με τα ατσαλινα σκαγια.....μια δοκιμη που εκανα στα 40 μετρα σημερα σε ενα πουλακι στα 40 μετρα με ν.9 31gr το τσακισε.για να δουμε τι κανει στα 50+ σε παπια με μαγνουμ.
 
Last edited:
Το anaconda ευθασε σημερα. Μεγαλων αποστασεων μεταχειρισμενο σε αριστη κατασταση 70 ευρουλακια με τα μεταφορικα. Ελπιζω μην παθω κανενα πατατρακ με τα ατσαλινα σκαγια.....μια δοκιμη που εκανα στα 40 μετρα σημερα σε ενα πουλακι στα 40 μετρα με ν.9 31gr το τσακισε.για να δουμε τι κανει στα 50+ σε παπια με μαγνουμ.
Ριχνει ατσαλινα κανονικα το Anaconda σε ολες τις συσφιξεις, μην ανησυχεις...
 
Το anaconda ευθασε σημερα. Μεγαλων αποστασεων μεταχειρισμενο σε αριστη κατασταση 70 ευρουλακια με τα μεταφορικα. Ελπιζω μην παθω κανενα πατατρακ με τα ατσαλινα σκαγια.....μια δοκιμη που εκανα στα 40 μετρα σημερα σε ενα πουλακι στα 40 μετρα με ν.9 31gr το τσακισε.για να δουμε τι κανει στα 50+ σε παπια με μαγνουμ.
Καλοριζικο, καλες και αποδοτικες τουφεκιες να εχεις.
 
Το anaconda ευθασε σημερα. Μεγαλων αποστασεων μεταχειρισμενο σε αριστη κατασταση 70 ευρουλακια με τα μεταφορικα. Ελπιζω μην παθω κανενα πατατρακ με τα ατσαλινα σκαγια.....μια δοκιμη που εκανα στα 40 μετρα σημερα σε ενα πουλακι στα 40 μετρα με ν.9 31gr το τσακισε.για να δουμε τι κανει στα 50+ σε παπια με μαγνουμ.
Καλοτούφεκο!
 
Το anaconda ευθασε σημερα. Μεγαλων αποστασεων μεταχειρισμενο σε αριστη κατασταση 70 ευρουλακια με τα μεταφορικα. Ελπιζω μην παθω κανενα πατατρακ με τα ατσαλινα σκαγια.....μια δοκιμη που εκανα στα 40 μετρα σημερα σε ενα πουλακι στα 40 μετρα με ν.9 31gr το τσακισε.για να δουμε τι κανει στα 50+ σε παπια με μαγνουμ.
Γιώργο ποια μπενελα έχεις?
 
Το anaconda ευθασε σημερα. Μεγαλων αποστασεων μεταχειρισμενο σε αριστη κατασταση 70 ευρουλακια με τα μεταφορικα. Ελπιζω μην παθω κανενα πατατρακ με τα ατσαλινα σκαγια.....μια δοκιμη που εκανα στα 40 μετρα σημερα σε ενα πουλακι στα 40 μετρα με ν.9 31gr το τσακισε.για να δουμε τι κανει στα 50+ σε παπια με μαγνουμ.
καλόριχτο να είναι :)
 
Τι λέει ο Μαύρος Αετός?
Μεγαλη εμπειρια δεν εχω πανω στο οπλο εαν σκεφτεις οτι π χρονος μου ειναι αρκετα περιορισμενος φετος λογο εργασιας και μικρου αριθμου θυραματων. Για το μειζον θεμα με το επανω και αριστερα. Μετα απο καποιες βολες που εκανα σε πινακα ξεκινωντας απο τα 20 μετρα και καταληγοντας στα 40 μετρα θεωρω οτι το προβλημα που εχει αναφερθει σε φορουμ του εξωτερικου εμπεριεχει για καποιο περιεργο λογο μια δοση υπερβολης. Ναι μεν υπαρχει μια υποψια για το επανω...αλλα με το αριστερα δεν εβγαλα ακρη εαν υπαρχει προβλημα. Εαν δεν ειχα διαβασει σε φορουμ για το θεμα και δεν εβλεπα βιντεο ισως και να μην ειχα καταλαβει κατι διοτι θα ελεγα μου εφυγε το οπλο κατα την σκοπευση μιση μοιρα....τωρα ο καθενας βγαζει τα δικα του συμπερασματα. Τα υπολοιπα σε οτι αφορα το οπλο απλα ειναι ενα οπλο που αγγιζει τα 2.000 χιλιαρικα και πολλες φορες με φερνει σε σκεψη σε τι κινηγη να το παρω μαζι μου.για γουρουνια παντως με τπτ...υδροβιο ναι.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top