Βοήθεια

Καλημέρα στην ομάδα, χρειάζομαι τις πολύτιμες απόψεις σας. Θα αγοράσω gps (κυνηγάω αγριογούρουνο) είμαι ανάμεσα σε alpha 100 (μεταχειρισμένο) και alpha 50 καινούργιο. Σε τι να καταλήξω?
 
Καλημέρα στην ομάδα, χρειάζομαι τις πολύτιμες απόψεις σας. Θα αγοράσω gps (κυνηγάω αγριογούρουνο) είμαι ανάμεσα σε alpha 100 (μεταχειρισμένο) και alpha 50 καινούργιο. Σε τι να καταλήξω?
Καλημέρα συνάδελφε κσι χρόνια πολλά. Οι συνάδελφοι με εμπειρία σίγουρα θα μπορέσουν να σε διαφωτισουν και να σε συμβουλεύουν. Στο μεσοδιάστημα, πέρνα από τη σχετική ενότητα να μας συστηθείς και να σε γνωρίσουμε καλυτερα.

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/to-know-us-better-Γνωριμία.17/page-494
 
Καλημέρα στην ομάδα, χρειάζομαι τις πολύτιμες απόψεις σας. Θα αγοράσω gps (κυνηγάω αγριογούρουνο) είμαι ανάμεσα σε alpha 100 (μεταχειρισμένο) και alpha 50 καινούργιο. Σε τι να καταλήξω? Και να με συγχωρείτε αν αυτό το μήνυμα το εχω ξαναγράψει, είμαι καινούργιος εδώ.
 
Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Η διαφορά μεταξύ των δύο είναι ότι το Α-100 συνεργάζεται με κολάρα με ρεύμα ενώ το Α-50 όχι. Από εκεί και πέρα δεν έχουν ουσιαστική διαφορά. Το Α-100 έχει οθόνη αφής ενώ το Α-50 πλήκτρα.Το Α-100 έχει επαναφορτιζομενη μπαταρία ενώ το Α-50 όχι. Αλλά αυτό λύνεται με ένα φορτιστή και επαναφορτιζόμενες μπαταρίες. Πάντως για το κυνήγι του λαγού και του αγριογούρουνου που χρειάζεται να κόψεις τα σκυλιά από αλεπού και ζαρκάδι το ρεύμα είναι χρήσιμο. Καλή συνέχεια εύχομαι
 
Last edited:
Καλημέρα στην ομάδα, χρειάζομαι τις πολύτιμες απόψεις σας. Θα αγοράσω gps (κυνηγάω αγριογούρουνο) είμαι ανάμεσα σε alpha 100 (μεταχειρισμένο) και alpha 50 καινούργιο. Σε τι να καταλήξω?
Μόνος σου, με παρέα, οι άλλοι στην παρέα τι μηχανήματα και κολάρα έχουν κτλ.
Θα υπάρχει ένα μηχάνημα στην ομάδα ή πολλά δώσε πληροφορίες.

Πάντως θα σου πρότεινα καινούργιο ότι και να πάρεις.
 
Μόνος σου, με παρέα, οι άλλοι στην παρέα τι μηχανήματα και κολάρα έχουν κτλ.
Θα υπάρχει ένα μηχάνημα στην ομάδα ή πολλά δώσε πληροφορίες.

Πάντως θα σου πρότεινα καινούργιο ότι και να πάρεις.
Καλησπέρα και χρόνια πολλά.
Είναι το πρώτο μηχάνημα και για αρκετό καιρό θα έχουμε μόνο αυτό. Εμείς επειδή είχαμε κοντινά σκυλιά κυνηγούσαμε "παραδοσιακά". Όμως τώρα τα σκυλιά έχουν δίωξη οπότε χρειαζόμαστε gps. Ευχαριστώ
 
η καλες διαφορες του Α100 με Α50
1το Α100 ειναι επαναφορτιζομενο ενω το αλλο οχι
2το Α100 περνει ρευμα ενω το αλλο οχι
3 εαν εχετε ποιο πολα Α100 μπορεις να δεις εση που βρησκοντε οι συγγηνηγησου
δεν ξερω εαν μπορεις να το δεις αυτο με το Α50.
θα πηγενα σε Α100 οπου το εχουν και αρκετοι οπου κηνηγαμαι μαζι
βεβεα ολλα τα κγαρμιν εχουν καποια θεματα με το συμα και συχνα χανει τα κολαρα..
ενω ετο δικομου τις ντοκγ δεν το εχω χασει ακομα βεβεα σα λειτουργιες εχει πολυ ποιο ληγες αλλα για αυτο που το πειρα δηλαδη να βλεπω που ειναι τα σκυλια μου και οταν φερμαρουν να με προιδοποιει το κανει και με το παραπανω
 
Back
Top