Βλητικές δοκιμές Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Πως είναι δυνατόν 2 κάνες που βγάζουν παρόμοιες κατανομές και συγκεντρώσεις με το ίδιο φυσίγγι και τσοκ η μια να έχει μεγαλύτερες μένουσες από την άλλη στο κέντρο και σε ίδιες αποστάσεις από το κέντρο.
Οι αρχικές ταχύτητες ήταν ίδιες;
 
Ε Βασίλη; Λες;🤣🤣🤣
Το έριξες το gamebore δάσκαλε ?

Μόνο τα νούμερα πιστεύω ... και πίστεψέ με υπάρχει λόγος για αυτό.
Θα εξαρτηθεί από την απάντησή τους.
Πάντως αν δεν σεβόμουν την γνώμη σας δεν θα έχανα δευτερόλεπτο από τον χρόνο μου να δοκιμάζω φυσίγγια που χρησιμοποιώ στην χάση και στην φέξη.
 
Οι τελικές τι διαφορά είχαν;
Δεν ξέρω ... η ερώτηση είναι αυτή.

Έχω 10 πανομοιότυπα φυσίγγια που ρίχνονται με 2 διαφορετικές κάνες (5+5 με την κάθε κάνη) με την ίδια σύσφιξη με κλασικά τσοκ.
Βλέπουμε ίδιες περίπου κατανομές και μετράμε ίδιες περίπου συγκεντρώσεις στον πίνακα.

Οι διαφορές των αρχικών είναι οι συνήθεις μεταξύ ίδιων φυσιγγίων που ρίχνονται με διαφορετικές κάνες.
Εσύ μπορείς να κάνεις μια εκτίμηση πόση μπορεί να είναι αυτή διαφορά.

Αν είχα τοποθετήσει τζελ στο κέντρο, σε 20cm από το κέντρο, σε 40cm από το κέντρο κοκ θα είχα διαφορές στην διάτρηση και για ποιόν λόγο θα είχα ?
 
Το έριξες το gamebore δάσκαλε ?

Μόνο τα νούμερα πιστεύω ... και πίστεψέ με υπάρχει λόγος για αυτό.
Θα εξαρτηθεί από την απάντησή τους.
Πάντως αν δεν σεβόμουν την γνώμη σας δεν θα έχανα δευτερόλεπτο από τον χρόνο μου να δοκιμάζω φυσίγγια που χρησιμοποιώ στην χάση και στην φέξη.
Όχι ακόμα. Πηγαινοφερνω το όπλο μαζί μου στο σκοπευτήριο αλλά δεν έχω βρει χρόνο ακόμα. Θα γίνει κι αυτό. Υπομονή.
 
Γιατί εκεί που κυνηγάς δεν φυτρώνει τίποτα, μόνο χόρτα ; Με αυτές τις συμβουλές που δίνουν κάποιοι αρθρογράφοι, όπως, < στο βουνό πρέπει να έχουμε πάντα μαζί για ώρα ανάγκης, το άλφα, το βήτα, το γαμα,...... > αφού εξαντλησουν όλα τα γράμματα της αλφαβήτου, πιάνουν και το λατινικό, και αν τα κάνεις σούμα όλα αυτά που συνιστούν βγαίνουν καμιά 15αρια κιλά, και αντε μετά να πας στα βουνά για πέρδικα.
Σημασία πρέπει να δώσεις στο "γαμα".Τι γαϊδουρ' να πάρεις να τα κουβαλάει ολ'αυτα....
 
Είναι ρίσκο αυτό.Το έκανα κι εγώ.Δεν ξαναπάτησε στις ελιές...

Εγώ σκέψου δεν είχα φάει τούμπα η κάτι τέτοιο. Απλά πέρασα από ένα δύσκολο σημείο και μπήκε χώμα χωρίς να το καταλάβω. Με έσωσε το γεγονός ότι είχα πάνω τσοκ με πορτινγκ και το είδα απ' τις τρύπες. Να άλλος ένας λόγος το τσοκ να έχει πορτινγκ 🤣
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top