Βλητικές Δοκιμές

Περιοχή
Ελευθερούπολη Καβάλας
Όνομα
Τέλης
Θα περιμένω τις δοκιμές σου, μην με ξεχάσεις...
Εννοείται σου λέω θα πάω να ξανά ρίξω αλλά το gemini απο ότι είδα κάνει ωραία πράγματα έριξα και κοντά γιατί έβαλα την C κατέβηκα σχετικά καλά το αριστερα παραμένει τώρα έκανα μια πατέντα και μπορεί ίσως και αύριο να ξανά ρίξω

Περιοχή
Ελευθερούπολη Καβάλας
Όνομα
Τέλης
Ωραιος.. Ελπίζω να το βρεις και να τελειώσει η ταλαιπωρία σου.
Σε ευχαριστώ αν δεν το βρω μόνος θα πάω Σαλόνικα σε κάποιον που ανέφεραν τα παιδιά να μου το φέρει αυτός χεχε .sarcastic.

Περιοχή
Αθήνα -Τζουμέρκα
Όνομα
Δημήτρης
Αυτό ψάχνω να βρω το κάτι καλύτερο για να μπορώ να ρίχνω μέχρι τα 50μ με αξιώσεις από πλευράς κατανομων (50%χοντρικά)
Αν και ειμαι μανιακός με τα percorso ,και κατα κύριο λόγο αυτά δουλευω ,παρε μια δοκιμή αναλογη αυτού που ψάχνεις .
Την έχω απο περυσι και την εχω ξαναβάλει .

Gorilla 34gr , κυκλος 76εκ ,300/194σκάγια ,ποσοστό συγκέντρωσης περίπου 60%
Τσοκ carlson ported F ,αλλά πραγματικής σύσφιξης ΙΜ

4817

Όνομα
Κωστας
Αν και ειμαι μανιακός με τα percorso ,και κατα κύριο λόγο αυτά δουλευω ,παρε μια δοκιμή αναλογη αυτού που ψάχνεις .
Την έχω απο περυσι και την εχω ξαναβάλει .

Gorilla 34gr , κυκλος 76εκ ,300/194σκάγια ,ποσοστό συγκέντρωσης περίπου 60%
Τσοκ carlson ported F ,αλλά πραγματικής σύσφιξης ΙΜ

View attachment 4817
Αν είναι στα 50 μετρα απλά είναι κορυφή!!! Για δώσε λεπτομέρειες: Αποσταση, μέγεθος κύκλου κτλ. Το περκορσο στα ίδια μέτρα με αυτό το τσοκ τι συγκέντρωση σου βγάζει? Αντικατοπτριζεται αυτή η εικόνα του χαρτιού και στο κυνήγι? Και εμένα το αγαπημένο μου φασσοφυσιγγο το περκορσο είναι.

Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Κώστας
Αντικατοπτριζεται αυτή η εικόνα του χαρτιού και στο κυνήγι?
Ναι το κανει....το κυνηγησα περυσι απο 15 Σεπτέμβρη μεχρι 28 φλεβαρη.....οπου τραβηξε το percorso τραβηξε και αυτο....τα υπολοιπα θα στα αναλυσει ο Δημητρης που ζητας :)
Αν δεν ειχα πιαστει να γεμισω μονος μου παλι τα ιδια θα εριχνα ..... οχι γιατι ειναι απο εδω Γιαννιωτης ο κατασκευαστης....σκοτωνει πολυ καλα το φυσιγγι αυτο! Απο τιμη όλο και τα τσιμπαει :mad:

Περιοχή
Αθήνα -Τζουμέρκα
Όνομα
Δημήτρης
Αν είναι στα 50 μετρα απλά είναι κορυφή!!! Για δώσε λεπτομέρειες: Αποσταση, μέγεθος κύκλου κτλ. Το περκορσο στα ίδια μέτρα με αυτό το τσοκ τι συγκέντρωση σου βγάζει? Αντικατοπτριζεται αυτή η εικόνα του χαρτιού και στο κυνήγι? Και εμένα το αγαπημένο μου φασσοφυσιγγο το περκορσο είναι.
Συγνώμη που δεν το έγραψα ,ειναι ακριβώς στα 47μ. γιατι δεν μπορούσα να πάω άλλο πίσω ώστε να τα στρογγυλέψω.

Όνομα
Κωστας
Σημερινή πρόχειρη δοκιμή,η τουφέκια είναι σε τοίχο από απόσταση 35 μεγάλα βήματα. Φυσίγγι oscar gold red fire 32gr no.9 και τσοκ gemini ported im. 66 εκατοστά κάννη View attachment 4838
Μπράβο φίλε πολύ ωραίες αποτυπώσεις (έστω και σε τοιχο .sarcastic.). Την επόμενη φορά όμως πάρε μια μεζούρα και μέτρα την απόσταση γτ μόνο έτσι βγαίνουν ασφαλή συμπέρασματα. Υποθέτω πως είναι 30-35 μέτρα. 5-10 μέτρα τα έχει ακόμα το gemini ported im με πιο χοντρό νο σκαγιων. Τι λένε σαν τσοκ τα συγκεκριμένα???

Όνομα
Λευτερης
Τα κόκκινα του oscar ήταν η επιλογή μου για πάρα πολλά χρόνια ,ένα φυσιγγι πάντως καιρού που όμως στην ζέστη ήταν σκληρό φυσιγγι ,λογικό βέβαια βάση σετ απ' του φυσιγγίου ,απλά πλέον πάω σε πιο μαλακές και οικονομικές επιλογές βέβαια μέσα στον χρόνο σίγουρα θα τα τιμήσω κάποιες φορές

Όνομα
Γιώργος
Μπράβο φίλε πολύ ωραίες αποτυπώσεις (έστω και σε τοιχο .sarcastic.). Την επόμενη φορά όμως πάρε μια μεζούρα και μέτρα την απόσταση γτ μόνο έτσι βγαίνουν ασφαλή συμπέρασματα. Υποθέτω πως είναι 30-35 μέτρα. 5-10 μέτρα τα έχει ακόμα το gemini ported im με πιο χοντρό νο σκαγιων. Τι λένε σαν τσοκ τα συγκεκριμένα???
Έχεις δίκιο απλά δεν είχα σκοπό να κάνω δοκιμή, προέκυψε! Το im που το είχα δοκιμάσει σε μεγαλύτερη απόσταση 10 βήματα με gorilla 34gr no.7 ήταν εξαιρετικό. Σαν τσοκ είναι τίμια,σε καλή τιμή. Δεν είχε το όπλο το ic και το im μαμά μαζί για να συγκρίνω. Το ic είναι σε νίκελ φάση και μαυρίζει μετά από μερικές τουφεκιές. Το im είναι από τα καινούργια τα μαύρα και δεν έχει θέμα.

Όνομα
Γιώργος
Τα κόκκινα του oscar ήταν η επιλογή μου για πάρα πολλά χρόνια ,ένα φυσιγγι πάντως καιρού που όμως στην ζέστη ήταν σκληρό φυσιγγι ,λογικό βέβαια βάση σετ απ' του φυσιγγίου ,απλά πλέον πάω σε πιο μαλακές και οικονομικές επιλογές βέβαια μέσα στον χρόνο σίγουρα θα τα τιμήσω κάποιες φορές
Στις ζεστές δούλεψα τα double mix 8/9 30gr με καλά αποτελέσματα στα αγριοπερίστερα. Είναι πιο φτηνό και μαλακό

Όνομα
Κωστας
Μερικές χθεσινές στα 50 μετρα που κρίνονται ανεπαρκής!!! Με τον όρο 'ανεπαρκης' εννοώ πως πρέπει να συντελεσει και ο παράγοντας τύχη για να πάρεις το πουλί καθώς η κατανομή σε αυτά τα μέτρα είναι αρκετά φτωχή για σίγουρη καταβολή. Μέχρι τα 45 μετρα παντως (με τον συγκεκριμένο συνδυασμό τσοκ/φυσιγγιου) έχω 50-52% συγκέντρωση49064907 και το πουλί μπαίνει στον τουρβα στα σίγουρα αν αυτός που βρίσκεται πίσω από το κοντάκι κάνει σωστά την δουλειά του.

Περιοχή
Λαμία
Όνομα
Κώστας
Μερικές χθεσινές στα 50 μετρα που κρίνονται ανεπαρκής!!! Με τον όρο 'ανεπαρκης' εννοώ πως πρέπει να συντελεσει και ο παράγοντας τύχη για να πάρεις το πουλί καθώς η κατανομή σε αυτά τα μέτρα είναι αρκετά φτωχή για σίγουρη καταβολή. Μέχρι τα 45 μετρα παντως (με τον συγκεκριμένο συνδυασμό τσοκ/φυσιγγιου) έχω 50-52% συγκέντρωσηView attachment 4906View attachment 4907 και το πουλί μπαίνει στον τουρβα στα σίγουρα αν αυτός που βρίσκεται πίσω από το κοντάκι κάνει σωστά την δουλειά του.
Κώστα , για να μην ξαναλέμε τα ίδια, αφού στα 45 μέτρα έχεις 50-52% (και φυσικά θα το κρίνεις "επαρκές" νομίζω), στα 50 μέτρα οι δοκιμές που έβαλες για μένα είναι ΟΚ....και αν μάλιστα έριχνες 6άρια θα είχες και καλύτερο ποσοστό και κατανομή.
Εκτός και νομίζεις ότι στα 50 μέτρα η φάσσα δεν πέφτει με 6άρια και θέλει 5άρια.....

Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτης
Όνομα
Μυρος
Μερικές χθεσινές στα 50 μετρα που κρίνονται ανεπαρκής!!! Με τον όρο 'ανεπαρκης' εννοώ πως πρέπει να συντελεσει και ο παράγοντας τύχη για να πάρεις το πουλί καθώς η κατανομή σε αυτά τα μέτρα είναι αρκετά φτωχή για σίγουρη καταβολή. Μέχρι τα 45 μετρα παντως (με τον συγκεκριμένο συνδυασμό τσοκ/φυσιγγιου) έχω 50-52% συγκέντρωσηView attachment 4906View attachment 4907 και το πουλί μπαίνει στον τουρβα στα σίγουρα αν αυτός που βρίσκεται πίσω από το κοντάκι κάνει σωστά την δουλειά του.
Τι αυλό έχει το όπλο σου;