Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Έμεινα μαλ@κας ... δεν κατάλαβα τίποτα ...


Κάνε μετάφραση τώρα για να μάθεις να γράφεις στην γλώσσα των κλίνγκον :)
Μόφ'γαν τα ματσούλια.
μωρε αυτά που γραφω έχουν περάσει από τα κλιγκονεζικα στη νέα Ελληνική

φουσεκ χαι περφορμανς στηλ για ιγι* γκιουζελ τσιφτε: εμ ζόρι 1320 μπαρς ,εμ βούλα τριφυλ φραντσεζ, εμ σουφρα τσοκ μαραφετ γιοκ πιο παρθεν από 3*

φυσίγγι χαι περφορμανς στηλ για καλό όμορφο λειόκαννο: και με πιεσεις 1320 μπαρς και με βούλα (σφραγίδα) γαλλικό τριφύλλι και με στόμιο εναλλασόμενης σύσφιξης πιο στενό από 3*

*** καλά όλα, μα να μην καταλάβης το εμ σουφρα τσοκ μαραφετ γιοκ πιο παρθεν από 3*;;;;;;
.yelling. .yelling. .yelling. .yelling.
 
μωρε αυτά που γραφω έχουν περάσει από τα κλιγκονεζικα στη νέα Ελληνική

φουσεκ χαι περφορμανς στηλ για ιγι* γκιουζελ τσιφτε: εμ ζόρι 1320 μπαρς ,εμ βούλα τριφυλ φραντσεζ, εμ σουφρα τσοκ μαραφετ γιοκ πιο παρθεν από 3*

φυσίγγι χαι περφορμανς στηλ για καλό όμορφο λειόκαννο: και με πιεσεις 1320 μπαρς και με βούλα (σφραγίδα) γαλλικό τριφύλλι και με στόμιο εναλλασόμενης σύσφιξης πιο στενό από 3*

*** καλά όλα, μα να μην καταλάβης το εμ σουφρα τσοκ μαραφετ γιοκ πιο παρθεν από 3*;;;;;;
.yelling. .yelling. .yelling. .yelling.
τα ερωτηματικα, τα κομματα και τα αστερακια τα καταλαβα..τα αλλα οχι ρε Μαριε
 
μωρε αυτά που γραφω έχουν περάσει από τα κλιγκονεζικα στη νέα Ελληνική

φουσεκ χαι περφορμανς στηλ για ιγι* γκιουζελ τσιφτε: εμ ζόρι 1320 μπαρς ,εμ βούλα τριφυλ φραντσεζ, εμ σουφρα τσοκ μαραφετ γιοκ πιο παρθεν από 3*

φυσίγγι χαι περφορμανς στηλ για καλό όμορφο λειόκαννο: και με πιεσεις 1320 μπαρς και με βούλα (σφραγίδα) γαλλικό τριφύλλι και με στόμιο εναλλασόμενης σύσφιξης πιο στενό από 3*

*** καλά όλα, μα να μην καταλάβης το εμ σουφρα τσοκ μαραφετ γιοκ πιο παρθεν από 3*;;;;;;
.yelling. .yelling. .yelling. .yelling.
Καμε μια ανεβλοκαρα και αλαξε καρικη .very funny.
 
Καμε μια ανεβλοκαρα και αλαξε καρικη .very funny.
Ανεβλοκάρα δεν κατεχω ιντα 'ναι (στροφή;)

μα για να αλλάξω καρίκι, έχω ταμεντε μου να ξετελέψω πρώτα τουτονα το καρίκι, απού 'χουν βλαστοσύρει οι παντέρμες οι κουρμούδες

fgr2
 
Ανεβλοκάρα δεν κατεχω ιντα 'ναι (στροφή;)

μα για να αλλάξω καρίκι, έχω ταμεντε μου να ξετελέψω πρώτα τουτονα το καρίκι, απού 'χουν βλαστοσύρει οι παντέρμες οι κουρμούδες

fgr2
Αψογος σε ολα.δεν πεζεσε σωστος
 
το χειροτερο ειναι το MB
Όσο περισσότερο ασχολούμαι Κώστα με αυτά βλέπω ότι το καλύτερο και το χειρότερο είναι σχετικό.
Σε κάποια όντως κάνει μπαμ η διαφορά συγκέντρωσης.
Αλλά λάβε υπόψη και αυτό που είχα στείλει κάποια στιγμή σε έναν φίλο.

Untitled 1.jpg

Αυτό που εννοώ είναι ότι το +10% δεν πρόκειται να σε κάνει να χτυπάς περισσότερα ή λιγότερα πουλιά.
Το όποιο πλεονέκτημα του +20% (γιατί έχει και μειονεκτήματα) χάνεται μετά από 5-10μ.
Στην καλύτερη περίπτωση και υπό προϋποθέσεις να σου δώσει βαριά 10μ παραπάνω.
Στις κοντινές σχετικά αποστάσεις είναι μειονέκτημα η υπερσυγκέντρωση.

Γι αυτό λέω μην αλλάζετε φυσίγγι όταν είστε ευχαριστημένοι, ούτε με πιο συγκεντρωτικό ούτε με αποκεντρωτικό.
 
Last edited:
Πολύ μεγαλύτερη σημασία για εμένα έχει η σταθερότητα του φυσιγγίου σε βάθος χρόνου και η ικανότητά του να βγάζει τις ίδιες αρχικές ανεξάρτητα από την θερμοκρασία παρά η συγκέντρωση αυτή καθαυτή.
 
Κάποια στιγμή στο Σχιστό ένας δοκίμαζε ένα νέο όπλο στον πίνακα.
Μου λέει σε κάποια φάση ότι το όπλο αυτό έχει μεγαλύτερες μένουσες από το παλιό του γιατί τα σκάγια στον πίνακα άφηναν μαύρα σημάδια και όχι άσπρα :)
Αυτό που έχω δει εγώ είναι το ανάποδο.
Σκάγια σκληρά με μεγαλύτερη ταχύτητα φτάνουν μέχρι την λαμαρίνα (τρυπώντας την ώχρα) και σκάνε αφήνοντας άσπρο (μεταλλικού χρώματος) σημάδι, ... μερικές φορές με "βουναλάκι" μολυβιού στο κέντρο τους.
Γνώμες περί αυτού ;;;

Δείτε Rem nitro #2 full 36.5m, χρώμα κεντρικών και περιφερειακών.
Nitro 2 full.jpg
 
Last edited:
Όσο περισσότερο ασχολούμαι Κώστα με αυτά βλέπω ότι το καλύτερο και το χειρότερο είναι σχετικό.
Σε κάποια όντως κάνει μπαμ η διαφορά συγκέντρωσης.
Αλλά λάβε υπόψη και αυτό που είχα στείλει κάποια στιγμή σε έναν φίλο.

View attachment 50903

Αυτό που εννοώ είναι ότι το +10% δεν πρόκειται να σε κάνει να χτυπάς περισσότερα ή λιγότερα πουλιά.
Το όποιο πλεονέκτημα του +20% (γιατί έχει και μειονεκτήματα) χάνεται μετά από 5-10μ.
Στην καλύτερη περίπτωση και υπό προϋποθέσεις να σου δώσει βαριά 10μ παραπάνω.
Στις κοντινές σχετικά αποστάσεις είναι μειονέκτημα η υπερσυγκέντρωση.

Γι αυτό λέω μην αλλάζετε φυσίγγι όταν είστε ευχαριστημένοι, ούτε με πιο συγκεντρωτικό ούτε με αποκεντρωτικό.
πρεπει να ξερεις και τι αποστασεις κυνηγας και να μην ειναι σκορποχωρι τελειως η τουφεκια ,αμα ειναι κοντα η αποσταση δεν εχεις προβλημα αλλα αμα ειναι ισοροπημενη η τουφεκια χωρις πολλα κενα ειναι οτι καλυτερο.
 
Κάποια στιγμή στο Σχιστό ένας δοκίμαζε ένα νέο όπλο στον πίνακα.
Μου λέει σε κάποια φάση ότι το όπλο αυτό έχει μεγαλύτερες μένουσες από το παλιό του γιατί τα σκάγια στον πίνακα άφηναν μαύρα σημάδια και όχι άσπρα :)
Αυτό που έχω δει εγώ είναι το ανάποδο.
Σκάγια σκληρά με μεγαλύτερη ταχύτητα φτάνουν μέχρι την λαμαρίνα (τρυπώντας την ώχρα) και σκάνε αφήνοντας άσπρο (μεταλλικού χρώματος) σημάδι, ... μερικές φορές με "βουναλάκι" μολυβιού στο κέντρο τους.
Γνώμες περί αυτού ;;;

Δείτε Rem nitro #2 full 36.5m
View attachment 50904
Πωωωωω τι έπαθε ο άνθρωπος ‼️άντε τώρα να του πεις ότι την πάτησε αγριως‼️οτι πούλησε μια κίλερ κ πήρε οικολογα‼️
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top