Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Το παραπανω δινει στα 430+ ταχυτητα.
Μην κανει καποιος το λαθος κ το γεμισει οπως εγω σε φιοκι καλυκα( ειχα μετρησει λαθος ογκομετρια) θα ψαχνει τη μασελα του στα χορτα
Ποιό 430 ρε....ρε μάλλινο Sipex34 με 460m/s στο V 1.5 λέμε...και με 10°C...άχνισε ο κορμός από το ευκάλιπτο που ήταν απέναντη.... .big smile.
Φύγανε στυλό,χαρτιά από το τραπέζι που ήταν ο ταχογράφος..sarcastic.
 
Ποιό 430 ρε....ρε μάλλινο Sipex34 με 460m/s στο V 1.5 λέμε...και με 10°C...άχνισε ο κορμός από το ευκάλιπτο που ήταν απέναντη.... .big smile.
Φύγανε στυλό,χαρτιά από το τραπέζι που ήταν ο ταχογράφος..sarcastic.
Ποσο την πηγες ρε θηριο κανα 1.80;;;
 
Μηπως υπαρχει καποια δοκιμη απο φιλο ή συναδελφο ιδιογομωτη....με LB6 -FLY - στα 60 - 70 -80
μετρα....???
Δεν χρειαζεται να γραψει σεταπ....εαν θελει ας γραψει μετρα τσοκ ποσοστα συγκεντρωσης και Νο σκαγιων!!!!
Νικολα ειχα στησει πριν 3 χρονια κ εδιναν συγκεντρωσεις αλλα δεν ειχαν σταθερη αποδοση.
Μερικα πηγαιναν μονοβολο κ δεν ανακατευτηκα ξανα με lb6 μεχρι που εριξα το σεταπ του Λάμπη.
Δεν ξερω για το στησιμο με τον ελληνικο lb6 κ την τρυπα στη μεση της φουστας ισως αυτο να ειναι πιο σταθερο.
 
Νικολα ειχα στησει πριν 3 χρονια κ εδιναν συγκεντρωσεις αλλα δεν ειχαν σταθερη αποδοση.
Μερικα πηγαιναν μονοβολο κ δεν ανακατευτηκα ξανα με lb6 μεχρι που εριξα το σεταπ του Λάμπη.
Δεν ξερω για το στησιμο με τον ελληνικο lb6 κ την τρυπα στη μεση της φουστας ισως αυτο να ειναι πιο σταθερο.

Βρε Στελαρα μηπως μιλας για αλλο ''πραγμα'' ??? Ο LB6 - FLY εχει τρυπα στην φουστα.....ασχετα εαν
ειναι ο Ιταλικος ή ο Ελληνικος.
Ο Ελληνικος δεν ''δουλεψε'' σε μενα θελει αλλη πατεντα.....
Με τι Νο σκαγια το εκλεινες ???
 
Βρε Στελαρα μηπως μιλας για αλλο ''πραγμα'' ??? Ο LB6 - FLY εχει τρυπα στην φουστα.....ασχετα εαν
ειναι ο Ιταλικος ή ο Ελληνικος.
Ο Ελληνικος δεν ''δουλεψε'' σε μενα θελει αλλη πατεντα.....
Με τι Νο σκαγια το εκλεινες ???
Νικολα μαλλον εχεις δικιο. Τα ειχα στησει με ιταλικο lb6 κ του ειχα κανει 3 ανοιγματα (πορτες) για να φευγει ο αερας. Ειχα δει αυτη την πατεντα στο youtube
 
Νικολα μαλλον εχεις δικιο. Τα ειχα στησει με ιταλικο lb6 κ του ειχα κανει 3 ανοιγματα (πορτες) για να φευγει ο αερας. Ειχα δει αυτη την πατεντα στο youtube

ΟΚ....Καμια σχεση αυτο το στησιμο με FLY του LB6 Στελαρα....Το FLY ειναι για 70 - 80+ μετρα φιλε!!!
 
Ενα 34αρι που ειναι πασπαρτου πολλα χρονια τωρα το φθινοπωρο κ το χειμωνα κ δεν εχει πει ποτε και πουθενα οχι... Απο μουχλες και υγρασιες μεχρι παγους...

ΜΒ32- 616-1.75-34-Ζ2Μ21-57,5 n6 35 μετρα 3 αστρα τσοκ... Αρχικη 420 m/s

Κέντημα η τουφεκιά ,φίλος μου γεμίζει με mb πολλά χρόνια και μου δίνει φυσίγγια ,πάντα μου άρεσαν τα φυσίγγια του για αυτό και γουστάρω πολύ αυτή την πυρίτιδα ,όπως και σκοπευτικά φυσίγγια με τον συγκεκριμένο συγκεντρωτηρα πάντα μου έβγαζαν όμορφες γλυκές τουφεκιές πχ του Κένταυρου.
 
Το σεταπ και το στησιμο του LB6 -FLY Ειναι Ελληνικη πατεντα απο καποιον Κ. Κωστα απο την
Ευβοια.....
Το ειχε ανεβασει πριν πολλα χρονια ο Καββαδιας στο σαιτ του....
Το εβγαλε γιατι φοβηθηκε μην γινει ''ζημια'' απο καποιον ιδιογομωτη.....χωρις εμπειρια....
Ειναι σεταπ και το στησιμο για 70+ μετρα.....αλλα για εμπειρους ιδιογομωτες.
Αυτα για τον LB6 - FLY .

ΥΓ, Οπως πολυ σωστα εγραψε ποιο πανω ο ΤΕΟ εχει τρυπα στην φουστα του!!!! :)

ΥΓ2. Τωρα ποιος θα βρει στοχο στα 70+ μετρα.....ειναι αλλου παπα ευαγγελιο....;)
 
Τα 32 γραμμαρια σε Ν3 σκαγια η γομωση εχει 153 σκαγια....
Στα 36 γραμμαρια Ν3 εχει 173....
Επειδη οι τουφεκιες ειναι για πολλα μετρα και ιδανικες για μεγαλα φτερωτα ΠΧ χηνες....θεωρω οτι
τα 36 γραμμαρια ειναι οτι καλυτερο σε αυτη την διαμετρο των σκαγιων!!!
Τωρα βεβαια.....περι ορεξεως κολοκυθοπιτα....

Πολυ σωστα τα λες ΤΕΟ.....!!!!!! :)
 
Τα 32 γραμμαρια σε Ν3 σκαγια η γομωση εχει 153 σκαγια....
Στα 36 γραμμαρια Ν3 εχει 173....
Επειδη οι τουφεκιες ειναι για πολλα μετρα και ιδανικες για μεγαλα φτερωτα ΠΧ χηνες....θεωρω οτι
τα 36 γραμμαρια ειναι οτι καλυτερο σε αυτη την διαμετρο των σκαγιων!!!
Τωρα βεβαια.....περι ορεξεως κολοκυθοπιτα....

Πολυ σωστα τα λες ΤΕΟ.....!!!!!! :)
Θα δοκιμάσω σε 32άρια 71/2 αν βγαίνει η ογκομετρία σε 70άρι κάλυκα με αμορτισέρ sg12 πράσινο .
Σκάγια 5% αντιμόνιο o_O
Η τρύπα στον LB6 πόσα χιλ είναι κ.κ Νίκο κ Θεόδωρε ;
 
Θα δοκιμάσω σε 32άρια 71/2 αν βγαίνει η ογκομετρία σε 70άρι κάλυκα με αμορτισέρ sg12 πράσινο .
Σκάγια 5% αντιμόνιο o_O
Η τρύπα στον LB6 πόσα χιλ είναι κ.κ Νίκο κ Θεόδωρε ;
Λάμπη βάζω ένα link.
Δεν ξέρω αν μιλάτε για αυτό ..

ps
Ποιός είναι αυτός ;;;

 
Last edited:
Δεν ειναι αυτο. Ο Νικος μου ειπε οτι δεν βαζουμε τπτ για αντιβαρο μεσα στον lb6.
Να λεμε την αληθεια αχρειαστο ειναι αλλα ετσι για το πείραμα κ την εμπειρια... Ισως να κανει κατι σε καρτερι υδροβια.
Σε δοκιμες μου με lb6 πατενταρισμενο δεν ειδα σταθερη αποδοση οτι κ αν εκανα.
 
Θα δοκιμάσω σε 32άρια 71/2 αν βγαίνει η ογκομετρία σε 70άρι κάλυκα με αμορτισέρ sg12 πράσινο .
Σκάγια 5% αντιμόνιο o_O
Η τρύπα στον LB6 πόσα χιλ είναι κ.κ Νίκο κ Θεόδωρε ;


Λαμπη μου καμια σχεση αυτο που θελεις να φτιαξεις με τον LB6 -FLY....O FLY εχει 12 χιλιοστα τρυπα στον
πατο του....
Το βιντεο δεν το ειδα ολο....σταματησα στην ανοξειδωτη ροδελα....''ημαρτον κυριε'''.....
Το καλυτερο αντιβαρο και ακινδυνο για τους LB6 ειναι τα ψιλα σκαγια...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top