Βαφή Καραμπίνας.. Πού πας κακόμοιρε!

Status
Not open for further replies.
Συμφωνώ απλώς λέω δεν θέλω να μου πει γτ δεν έκοψες απόδειξη κύριε αλλά γτ δεν ενημέρωσες εξαρχής για το συνολικό κόστος χωρίς κουβέντες τύπου δεν είπαμε για απόδειξη κλπ.
.shake hands.
 
@PANOS-BEN Φίλε μου γεια σου. Σε καμία περίπτωση δεν δυσφημώ τον επαγγελματία. Όταν ο επαγγελματίας είχε την καραμπίνα μου μπροστά του και αποφάσισε να μου την στείλει πίσω με ασφάλεια που δεν δούλευε και το αποτέλεσμα των φωτογραφιών συν ότι άλλο ανέφερα, πιστεύω ότι ανέλαβε να το κάνει ο ίδιος για τον εαυτό του. Εγώ απλά μετέφερα γραπτώς τα γεγονότα ΑΚΡΙΒΩΣ όπως έγιναν. Από την άλλη χαίρομαι για σένα που έτυχες σωστής εξυπηρέτησης. Καλό θα ήταν όμως οι επαγγελματίες να είναι επαγγελματίες με όλους τους τους πελάτες. Και για να σχολιάσω την περίπτωσή σου, απλά παρέλαβε ένα όπλο απο την αντιπροσωπία και το έστειλε σε σένα. Δύσκολο να πάει κάτι στραβά.

@Manos Συμφωνώ με όλα όσα λες και θα ήθελα και εγώ να δω τι μπορεί να πει ο επαγγελματίας ως αντίλογο. Επίσης να σου πω ότι πήρα τιμές απο 2 ή 3 επαγγελματίες πριν προχωρήσω με τον συγκεκριμένο. Όλοι μου είπαν τελική τιμή γιατί όπως ανέφεραν και πιο πάνω αυτό είναι το λογικό. Αν έκανε και εκείνος το ίδιο η τιμή που θα μου έδινε θα πήγαινε στα 400 περίπου... Δεν νομίζω να ξέχασε να μου το πει..
 
Last edited by a moderator:
Βασιλη δεν προσπαθω να τον υπερασπιστω. απο ποτι ειδες απο την αρχη και εγω σαν καταναλωτης ειμαι μαζι σου. θα ηθελα να απαντησει ο ιδιος να δουμε τι εχει να πει. συμφωνω επισης στα λεγομενα σου οτι ο επαγγελματιας πρεπει να ειναι το ιδιο με ολους. οσο για αυτο που λες οτι παρελαβε ενα οπλο απο την αντιπροσωπια και το εδωσε και δεν μπορει να παει κατι ασχημα ασε να εχω τις ενστασεις μου. πριν λιγες μερες ενας φιλος πηρε καινουργια breda 930 με σημαδια στο κλειστρο εμφανη που τα ειδε μετα την αγορα. μπορεις να το δεις το περιστατικο στο αναλογο θεμα. επετρεψε μου να πιστευω πως το οπλο μου το ελενξε και το καθαρισε κατι που δεν το εκανε κανενας αλλος οπλοπωλης που συνεργαστηκα στο παρελθον.
 
Last edited by a moderator:
Πόσοι θυμούνται το χουνέρι που έπαθε ο Στέλιος απο πολύ γνωστό οπλουργό της Αθήνας όταν σε παρέμβαση που εκανε στο pose του κόλλησε τις κάνες ,αλλάζοντας την μεταξύ τους απόσταση οπότε άλλαξε και η σύγκλιση.Αποτέλεσμα ; αλλού κοιτάω και αλλού βαράω.
Οχι .Αυτά δεν είναι λάθη και μάλιστα από ανθρώπους που θέλουν να λέγονται επαγγελματίες.Είναι προχειρότητα .
Να τελειώνω να τα παρω για να παίρνουν σειρά και οι άλλοι.Έτσι ωμά ορθά και κοφτά !
 
Βασιλη και διαχειριση γενικα. Νομιζω οτι εχουμε γενικα νομικο θεμα στο φορουμ. Δεν ειναι δυνατον καθε λιγο ο καθε επιχειρηματιας που προσφερει ενα ασχημο σερβις, η ελαττωματικο προιον να μας απειλει με δικηγορους και εμεις να μαζευουμαι την ουρα. Ποσο μαλλον σε ενα φορουμ σαν το δικο μας που ο καθενας μπορει να εκφραστει και οι επαγγελματιες μπορουν ακομη και να διαφημιζονται. Τα μελη αποθαρυνονται να κανουν κριτικη και τα στραβαδια της αγορας εχουν πετυχει το σκοπο τους. Ακομη και αν καποιος κανει μια ασχημη κριτικη σε επιχειρηματια, υπαρχουν αρκετα μελη στη παρεα μας και θα υπαρχει και αντιλογος. Ειναι μεγαλο κριμα να μην γραφουν μελη επειδη μας απειλουν, ποσο μαλλον οταν το δικιο ειναι με το μερος τους. Οποιος θιγεται ας ριξει μια ματια σε ξενα φορουμ που πεφτει τοσο ξεσκισμα σε επιχειρηματιες και δεν τρεχει μια. Ειλικρινα φοβαμαι οτι αν συνεχισουμε ετσι η αγορα θα μας αποστομωσει και η ποιοτητα των συζητησεων μας θα πεσει σε επιπεδο κουτσομπολιου. Ας βοηθησουμε ολοι να βαλουμε ασπιδες προστατευοντας αυτο που αγαπαμε. Αν το θεμα καλυτερης νομικης καλυψης ειναι οικονομικο, νομιζω οτι θα μπορεσουμε να βρουμε λυσεις απο μελη που θα ηταν προθυμα να συνεισφερουν καποιο ποσο. Η ελευθερια του λογου ειναι αδιαπραγματευτη και πρεπει πασει θυσια να την προστατευσουμε. Φιλικα Παυλος
 
Βασιλη και διαχειριση γενικα. Νομιζω οτι εχουμε γενικα νομικο θεμα στο φορουμ. Δεν ειναι δυνατον καθε λιγο ο καθε επιχειρηματιας που προσφερει ενα ασχημο σερβις, η ελαττωματικο προιον να μας απειλει με δικηγορους και εμεις να μαζευουμαι την ουρα. Ποσο μαλλον σε ενα φορουμ σαν το δικο μας που ο καθενας μπορει να εκφραστει και οι επαγγελματιες μπορουν ακομη και να διαφημιζονται. Τα μελη αποθαρυνονται να κανουν κριτικη και τα στραβαδια της αγορας εχουν πετυχει το σκοπο τους. Ακομη και αν καποιος κανει μια ασχημη κριτικη σε επιχειρηματια, υπαρχουν αρκετα μελη στη παρεα μας και θα υπαρχει και αντιλογος. Ειναι μεγαλο κριμα να μην γραφουν μελη επειδη μας απειλουν, ποσο μαλλον οταν το δικιο ειναι με το μερος τους. Οποιος θιγεται ας ριξει μια ματια σε ξενα φορουμ που πεφτει τοσο ξεσκισμα σε επιχειρηματιες και δεν τρεχει μια. Ειλικρινα φοβαμαι οτι αν συνεχισουμε ετσι η αγορα θα μας αποστομωσει και η ποιοτητα των συζητησεων μας θα πεσει σε επιπεδο κουτσομπολιου. Ας βοηθησουμε ολοι να βαλουμε ασπιδες προστατευοντας αυτο που αγαπαμε. Αν το θεμα καλυτερης νομικης καλυψης ειναι οικονομικο, νομιζω οτι θα μπορεσουμε να βρουμε λυσεις απο μελη που θα ηταν προθυμα να συνεισφερουν καποιο ποσο. Η ελευθερια του λογου ειναι αδιαπραγματευτη και πρεπει πασει θυσια να την προστατευσουμε. Φιλικα Παυλος
Παύλο συμφωνώ μαζί σου φίλε. Μια ερώτηση μόνο, ας πούμε ότι επικοινωνήσει μαζί σου αύριο ο δικηγόρος του Ναυπλιώτη πχ επειδή τον έβριζες και σου πει πως αν δεν σβήσεις αυτά τα μνμ θα σου κάνω μήνυση για συκοφαντική δυσφήμιση. Τι θα έκανες? Ειλικρινά σε ρωτάω και σε καμία περίπτωση δεν σε ειρωνεύομαι. Και εγώ θέλω ελέυθερα να μπορώ να κατακρίνω τους άχρηστους επαγγελματίες και να επαινώ τους καλούς! Και εμένα μου την έχει σπάσει το συγκεκριμένο θέμα.
 
Αν έχουν τα παπάρια οι παπατζιδες επαγγελματίες ας μπουν και να εκφράσουν την άποψη τους αν νομίζουν ότι τους δυσφημίζουμε έτσι ώστε να ακούσουμε και την άλλη άποψη και να γίνει σωστή κουβέντα. Αλλά τα λαμόγια μόνο να απειλούν ξέρουν όπως π.χ. είχε γίνε με εμένα με έναν του κλάδου
 
Βασιλη και διαχειριση γενικα. Νομιζω οτι εχουμε γενικα νομικο θεμα στο φορουμ. Δεν ειναι δυνατον καθε λιγο ο καθε επιχειρηματιας που προσφερει ενα ασχημο σερβις, η ελαττωματικο προιον να μας απειλει με δικηγορους και εμεις να μαζευουμαι την ουρα. Ποσο μαλλον σε ενα φορουμ σαν το δικο μας που ο καθενας μπορει να εκφραστει και οι επαγγελματιες μπορουν ακομη και να διαφημιζονται. Τα μελη αποθαρυνονται να κανουν κριτικη και τα στραβαδια της αγορας εχουν πετυχει το σκοπο τους. Ακομη και αν καποιος κανει μια ασχημη κριτικη σε επιχειρηματια, υπαρχουν αρκετα μελη στη παρεα μας και θα υπαρχει και αντιλογος. Ειναι μεγαλο κριμα να μην γραφουν μελη επειδη μας απειλουν, ποσο μαλλον οταν το δικιο ειναι με το μερος τους. Οποιος θιγεται ας ριξει μια ματια σε ξενα φορουμ που πεφτει τοσο ξεσκισμα σε επιχειρηματιες και δεν τρεχει μια. Ειλικρινα φοβαμαι οτι αν συνεχισουμε ετσι η αγορα θα μας αποστομωσει και η ποιοτητα των συζητησεων μας θα πεσει σε επιπεδο κουτσομπολιου. Ας βοηθησουμε ολοι να βαλουμε ασπιδες προστατευοντας αυτο που αγαπαμε. Αν το θεμα καλυτερης νομικης καλυψης ειναι οικονομικο, νομιζω οτι θα μπορεσουμε να βρουμε λυσεις απο μελη που θα ηταν προθυμα να συνεισφερουν καποιο ποσο. Η ελευθερια του λογου ειναι αδιαπραγματευτη και πρεπει πασει θυσια να την προστατευσουμε. Φιλικα Παυλος

ακριβως
 
Παύλο συμφωνώ μαζί σου φίλε. Μια ερώτηση μόνο, ας πούμε ότι επικοινωνήσει μαζί σου αύριο ο δικηγόρος του Ναυπλιώτη πχ επειδή τον έβριζες και σου πει πως αν δεν σβήσεις αυτά τα μνμ θα σου κάνω μήνυση για συκοφαντική δυσφήμιση. Τι θα έκανες? Ειλικρινά σε ρωτάω και σε καμία περίπτωση δεν σε ειρωνεύομαι. Και εγώ θέλω ελέυθερα να μπορώ να κατακρίνω τους άχρηστους επαγγελματίες και να επαινώ τους καλούς! Και εμένα μου την έχει σπάσει το συγκεκριμένο θέμα.
Βασίλη αν είναι με μια απειλή να σβήνουμε τα σχόλια μας και να σιωπουμε...τότε κλείστε το forum και πάμε για ψάρεμα. να κάνει μήνυση γιατί.... Που λέμε την αλήθεια...δλδ αν του κανουμε εμείς που μας πουλάνε σκάρτα πράγματα κ φίλες τι θα γίνει;
 
Παύλο συμφωνώ μαζί σου φίλε. Μια ερώτηση μόνο, ας πούμε ότι επικοινωνήσει μαζί σου αύριο ο δικηγόρος του Ναυπλιώτη πχ επειδή τον έβριζες και σου πει πως αν δεν σβήσεις αυτά τα μνμ θα σου κάνω μήνυση για συκοφαντική δυσφήμιση. Τι θα έκανες? Ειλικρινά σε ρωτάω και σε καμία περίπτωση δεν σε ειρωνεύομαι. Και εγώ θέλω ελέυθερα να μπορώ να κατακρίνω τους άχρηστους επαγγελματίες και να επαινώ τους καλούς! Και εμένα μου την έχει σπάσει το συγκεκριμένο θέμα.
Ο Βασίλης ο οποίος ανοιξε το θέμα ήταν ευγενέστατος απέναντι στον :επαγγελματία κο κανένα.Ουτε τον έβρισε ούτε τον χαρακτήρισε.Απλά παράθεσε τα γεγονότα.Σ αυτή τη βαση μιλάμε Βασίλη.Δεν εννοούμε να ανοιξω ενα θεμα και να τα χώνω σε καποιον που δεν μου εκανε καλή δουλειά η μου πήρε πολλά ,με χαρακτηρισμούς και ύβρεις.Μην χανουμε την ώρα μας με τα αυτονόητα.
 
Έτσι όπως τα έβαλες μαζί τα μνμ και εγώ θα μπερδευόμουν. Στην πραγματική περίπτωση όπου ο Βασίλης ήταν καθόλα ευγενικός αναφερόμουν εγώ. Το νόημα όμως το πιάσατε. Μάγκες και εγώ σκέψεις κάνω σας το ξαναλέω. Όπως είπα και πριν πρέπει να βρούμε έναν τρόπο να προσταυτεύουμε τα μέλη και το φόρουμ. Για εμένα το πιο εύκολο είναι να πω στον κάθε επαγγελματία "Μπες και γράψε τι έγινε και μη μας απειλείς".
Σε αυτο ακριβως αναφερομουν κι εγω Βασιλη οταν μιλησα για καλυτερη νομικη καλυψη. Επειδη εχουμε μεγαλωσει αρκετα σαν φορουμ ισως χρειαζομαστε καποιον δικηγορο να διαχειριζεται κατευθειαν τετοιες απειλες χωρις πολυ κοπο και χωρις να πρεπει να κοβουμε ολοκληρες τεχνικες συζητησεις επειδη καποιου δεν αρεσει αυτα που λεμε
 
Κράτος δικαίου σου λένε μετά ... Φωνάζει ο κλέφτης για να φύγει ο νοικοκύρης ... Αντί να απολογείται ίδη ο κάθε επαγγελματίας που δεν κάνει σωστά την δουλειά του και παρανομει ... Απειλεί με μηνύσεις !!!! Ενα πράγμα δεν μπορώ να καταλάβω όταν πας σε ένα φούρνο να πάρεις ψωμί σου λένε 2€ και αν ζητήσεις απόδειξη σου λένε 2.5€ ;;; Κρίμα και είχα την ελπίδα οτι ο συγκεκριμένος ήταν απο τους λίγους σωστούς επαγγελματίες .... Τελικά τα φαινόμενα απατούν
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top