Αστεία – Πετυχημένα – Ευρηματικά Συνθήματα & Ατάκες

Μπορούμε να καταθέτουμε εδώ Αστεία – Πετυχημένα – Ευρηματικά Συνθήματα που μας έμειναν στη μνήμη, χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει ότι τα υιοθετούμε.
 
  • Like
Reactions: PPV
Να αρχίσω με δύο που μου έρχονται τώρα στο μυαλό μου:

  • Μισή ζωή μαύρος, μισή ζωή άσπρος Michael Jackson ζεις για πάντα ΠΑΟΚτζής!

  • Ήμουν πιτσιρικάς σε αγώνα Ξάνθη-ΑΕΚ γύρω στο 1990. Επί 20 λεπτά περίπου τα αδέρφια (ΑΕΚτζήδες) φώναζαν «κόψε το μούσι να μη σε λένε πο@στη». Κάποια στιγμή μετά από τόση ώρα αγανάκτησε από τους Ξανθιώτες ένας μουσάτος, σηκώθηκε και τους έκανε μια χειρονομία. Έτσι λοιπόν όπως ήταν όρθιος αρχίζουν όλοι μαζί οι ΑΕΚτζήδες να τον δείχνουν και να φωνάζουν «Νατος νατος ο πο@στης ο μουσάτος!». Μιλάμε ΑΕΚτζήδες, Ξανθιώτες, παίχτες, προπονητές, αστυνομικοί και παράγοντες λύθηκαν όλοι στα γέλια!
 
  • Ήμουν πιτσιρικάς σε αγώνα Ξάνθη-ΑΕΚ γύρω στο 1990. Επί 20 λεπτά περίπου τα αδέρφια (ΑΕΚτζήδες) φώναζαν «κόψε το μούσι να μη σε λένε πο@στη». Κάποια στιγμή μετά από τόση ώρα αγανάκτησε από τους Ξανθιώτες ένας μουσάτος, σηκώθηκε και τους έκανε μια χειρονομία. Έτσι λοιπόν όπως ήταν όρθιος αρχίζουν όλοι μαζί οι ΑΕΚτζήδες να τον δείχνουν και να φωνάζουν «Νατος νατος ο πο@στης ο μουσάτος!». Μιλάμε ΑΕΚτζήδες, Ξανθιώτες, παίχτες, προπονητές, αστυνομικοί και παράγοντες λύθηκαν όλοι στα γέλια!

.very funny..very funny.
 
"Εεεε Οοο άσε το τραγούδι και γύρισε πορνό" φώναζε εν χορώ η κερκίδα της Ομόνοιας στον τελικό Κυπέλλου του 2012 με την ΑΕΛ, προς την Κατερίνα Στικούδη που έκανε το pre-game... (το ανάρτησαν και σε πανό μάλιστα!)
Το υιοθετώ απόλυτα.sarcastic.
 
εν έτει 1981 παρουσιάστηκα Τρίπολη Αεροπορία και πήγα στην 3η μοίρα θυμάμαι αυτό:
η 1η είναι κόρακες η 2η σπουργίτες
η 3η είναι αετοί κι αξιοι σμηνίτες .very funny..very funny..very funny.
3η 3η
Kατι αναλογο φωνάζαμε στο ΚΕΜΧ στον Πετρινο Λοχο που ειχα υπηρετησει το 1998
Ειμαστε σκληροι
Και πειθαρχικοι
Ειμαστε του Πετρινου οι ρινόκεροι
.victory..victory..sarcastic..sarcastic.
 
εν έτει 1981 παρουσιάστηκα Τρίπολη Αεροπορία και πήγα στην 3η μοίρα θυμάμαι αυτό:
η 1η είναι κόρακες η 2η σπουργίτες
η 3η είναι αετοί κι αξιοι σμηνίτες .very funny..very funny..very funny.
3η 3η

Εγώ είχα ακούσει ότι η 3η ήταν σαβούρα σαν τις κουρούνες........

sminites%20kourounes.jpg
 
Μάκη μου φαίνεται ότι σε ζηλευουν γιατί τρως όλο το φαΐ σου, όπως κιεγω άλλωστε.
είμαι και όμορφος όπως βλέπεις
μπορεί να μην βαράω τα πουλιά που λένε αυτοί αλλά:
έχω πολλές κατακτήσεις .micle..very funny.

όσο για το φαί το τρώω όλο από μικρός
είχε πέσει πολύ ξύλο για να το συνηθίσω .smashfrak.
 
είμαι και όμορφος όπως βλέπεις
μπορεί να μην βαράω τα πουλιά που λένε αυτοί αλλά:
έχω πολλές κατακτήσεις .micle..very funny.

όσο για το φαί το τρώω όλο από μικρός
είχε πέσει πολύ ξύλο για να το συνηθίσω .smashfrak.

Μήπως θέλεις να το επιβεβαιώσω με φωτογραφίες ;; .sarcastic.
 
Back
Top