Αστεία – Πετυχημένα – Ευρηματικά Συνθήματα & Ατάκες

Κατά την επίσκεψή του στο ινστιτούτο θεωρητικής φυσικής στο Οντάριο, ο Καναδός πρωθυπουργός Justin Trudeau δέχθηκε ερωτήσεις από τους δημοσιογράφους, ένας από τους οποίους είπε “Θα σας ρωτούσα για τους κβαντικούς υπολογιστές, αλλά…” υπονοώντας ότι δεν θα μπορούσε φυσικά να γνωρίζει ένα τέτοιο θέμα. Όμως ο Trudeau απάντησε, εκπλήσσοντας όλους τους παρευρισκόμενους.

http://www.videoman.gr/95283

Υγ .Κάθε σύγκριση με Ελληνες Πρωθυπουργούς είναι μάλλον μάταιη!!!!
 
e201ec251cf93459e9348a2b15135fd7.jpg
 
Μου ήρθε χτες στο μυαλό μια φράση που έλεγε ο προπάππους μου και μου την ανέφερε συχνά ο πατέρας μου όταν με έπαιρνε πιτσιρίκο μαζί του στα χωράφια:
"Η παρουσία του νοικοκύρη κοπρίζει το χωράφι..."
 
Πριν καποια χρονια σε τοπικο αγωνα ποδοσφαίρου, καποιος φίλαθλος εκανε συνεχεια παραπονα, σχολια και παρατηρήσεις και κουρασε τους άλλους. Οπότε κάποιος σηκωνεται κ του λεει: ρε φίλε σταματα λιγο να δουμε μπαλα, δεν εχεις δικιο". Του λέει ο πρωτος με ύφος: " εγω δεν ξερω ρε φίλε; 20 χρόνια πάω στην μπάλα". Και του λέει ο άλλος" Κι εγώ ρε φίλε 20 χρονια πάω στα μπουζούκια αλλα μπουζούκι δεν εμαθα". .sarcastic.
 
Πριν καποια χρονια σε τοπικο αγωνα ποδοσφαίρου, καποιος φίλαθλος εκανε συνεχεια παραπονα, σχολια και παρατηρήσεις και κουρασε τους άλλους. Οπότε κάποιος σηκωνεται κ του λεει: ρε φίλε σταματα λιγο να δουμε μπαλα, δεν εχεις δικιο". Του λέει ο πρωτος με ύφος: " εγω δεν ξερω ρε φίλε; 20 χρόνια πάω στην μπάλα". Και του λέει ο άλλος" Κι εγώ ρε φίλε 20 χρονια πάω στα μπουζούκια αλλα μπουζούκι δεν εμαθα". .sarcastic.
Αληθινό περιστατικό σε μαγαζι(όταν υπήρχαν) με φρουτάκια ,ποκες κλπ μηχανάκια...καποιος έπαιζε κ κάποιος κοιτούσε ,σε μια φάση του κάνει παρατήρηση ότι δεν παίζει καλά ,άσε μας ρε φίλε απαντά ο παικτης,έμαθες κ εσύ πόκα❓εεεεεειιιιιγω ρε απαντά αυτος ....ειιιγώ ρε ❓ειγω ρε εικοσ στρέμματα χουράφ ιέχω φάει ειδώ μιέσα,ειιιιιιγω δεν ξερου να παίζου❓❓❓❓‼️
 
Back
Top