Αστεία-Περίεργα-Ενδιαφέροντα Βίντεο & Φωτό - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Πιτσιρικαs οταν ημουν στο Παγκρατι 1966 . Ο αιωνιοs Θανασηs Βεγγοs κρεμεται πανω απο το κεφαλι μου στον " Παπατρεχα' και εγω
φοβομουν .View attachment 23107
Μπράβο!
Είχες την τιμή να δεις απο κοντα έναν σπουδαίο ηθοποιό κ έναν καλο μας ανθρωποοοο...
Την θυμάσαι την σκηνή??
 
Μπράβο!
Είχες την τιμή να δεις απο κοντα έναν σπουδαίο ηθοποιό κ έναν καλο μας ανθρωποοοο...
Την θυμάσαι την σκηνή??
Θυμαμαι Τασο ολα τα γυρισματα σε εκεινη την ταινια γιατι γυριζοταν στην διπλα πολυκατοικια απο εμενα . Εγω εμενα στην οδο Αρρυβου 4
το θυμαμαι σαν τωρα και αυτοι ηταν στην πολυκατοικια διπλα στην Υμηττου που τελειωνε εκει σχεδον τοτε .
Ο Βεγγοs ειχε ενα γυιο του μαζι ηταν νομιζω πιο μεγαλοs απο εμενα και παχουλοs . Mετα τα γυρισματα πηγαιναν σε ενα ημιυπογειο μαγαζακι-καφε το ελεγαν " του Σαιπη " και ετρωγαν προχειρα .
Το πιο κουφο ηταν οταν κρεμοταν στο σχοινι περασε μια νεκροφορα του Πρινεα ( γραφειο τελετων ) εκεινα τα χρονια , και του φωναξε
" καλε μου ανθρωπε ,μην φευγειs θα σε χρειαστω " . Γελια ο κοσμοs απο κατω αλλα εγω φοβομουνα.
Αλλη μια σκηνη που θυμαμαι και εμεινε ηταν που βγηκε απο την τζαμαρια και εγω εφυγα απο την τρομαρα μου.
 
Αλλη μια σκηνη που θυμαμαι και εμεινε ηταν που βγηκε απο την τζαμαρια και εγω εφυγα απο την τρομαρα μου.
Πολλοι τηλεθεατές δεν το είχαν καταλάβει αλλά η σκηνή ήταν αληθινή...
Πέρασε κανονικά μέσα από την τζαμαρία....
Και δεν ήταν τζαμι από αυτά που τρίβουν σαν αλάτι κ δεν κόβεσαι....
Τυχερός ήταν......
 
Πολλοι τηλεθεατές δεν το είχαν καταλάβει αλλά η σκηνή ήταν αληθινή...
Πέρασε κανονικά μέσα από την τζαμαρία....
Και δεν ήταν τζαμι από αυτά που τρίβουν σαν αλάτι κ δεν κόβεσαι....
Τυχερός ήταν......
Δύο ηθοποιοί τα έχουν κάνει αυτα. Ο Βέγγος και ο Τσακι Τσαν!!!! Ούτε κασκαντέρ ούτε τίποτα κι αυτός ο σκύλος!!!
 
Πολλοι τηλεθεατές δεν το είχαν καταλάβει αλλά η σκηνή ήταν αληθινή...
Πέρασε κανονικά μέσα από την τζαμαρία....
Και δεν ήταν τζαμι από αυτά που τρίβουν σαν αλάτι κ δεν κόβεσαι....
Τυχερός ήταν......
Ναι και εκανε και θορυβο φοβερο και εγω το εσκασα και πηγα στο σπιτι στην συγχωρεμενη την μανα μου και ημουν σαν ποντικι .
Μου λεει η μανα μου τι επαθεs ? Τηs λεω και εγω να , ο κ. Βεγγοs επεσε στην τζαμαρια και την εσπασε . Αξεχαστεs σκηνεs .
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top