Αστεία-Περίεργα-Ενδιαφέροντα Βίντεο & Φωτογραφίες

Για καποιους ναι....και για καποιους αλλους οχι....
Ευχομαι να μην ειναι για ολους μας,,,,,
Μα δεν το λέω απ την αποψη του αποτελέσματος Νίκο. Το λέω γενικότερα για την κατάσταση της χώραςπου ουσιαστικά δεν έχουμε δει καμία βελτίωση σε όλους τους κυρίους τομείς.
Απλα κοροιδευόμαστε με μερεμέτια και πασαλείμματα.
 
Last edited:
Μα δεν το λέω απ την αποψη του αποτελέσματος Νίκο. Το λέω γενικότερα για την κατάσταση της χώραςπου ουσιαστικά δεν έχουμε δει καμία βελτίωση σε όλους τους κυρίους τομείς.
Απλα κοροιδευόμαστε με μερεμέτια και πασαλείμματα.

Δεν εχεις και αδικο.....Ισως γιατι παντα κοιτουσαμε το δενδρο ( τον εαυτο μας και το προσωπικο συμφερον )
και χασαμε το δασος ( χωρα )....
Με πρωτον τον εαυτο μου!!!
 
"Μαζι τα φαγαμε".
Η μονη αληθεια που εχει πολιτικος μεταπολιτευτικα...
Έχει πάει ο Πάγκαλος να φάει σε ένα εστιατόριο μαζί με το σκύλο του.Αφου παραγγέλνει και τρώει τα μπριζολάκια του δίνει το κόκαλα στο σκύλο που κάθεται δίπλα ,ξάφνου σηκώνεται να φύγει ,τον βλέπει ο σερβιτόρος τρέχει,που πάτε κύριε δεν πληρώσατε.Εγω του απαντά, αυτός θα πληρώσει δείχνοντας το σκύλο ,μά τι λέτε κύριε,μια χαρά στο λέω μαζί τα φάγαμε του λέει ο Πάγκαλος.Καπως έτσι τα φάγαμε και μαζί τους . Αλλά δεν παύει να έχει δόση αλήθειας αυτή η πρόταση διότι εσείς με βάλατε στο τραπέζι εγώ έφαγα και κάποιο κόκαλο έδωσα και σε εσάς λοιπόν κρατήστε και ένα μερίδιο ευθύνης για πάρτη σας.
 
Ο συγκεκριμένος,μετά απ'αυτό,θα έπρεπε,να είχε εξαφανιστεί.
Όπως και πολλοί άλλοι.

"Όπως αποκάλυψε ο Αρχηγός ΓΕΕΘΑ Ναύαρχος Λυμπέρης όταν ρώτησε τον ΥΠΕΞ Θεόδωρο Πάγκαλο τι θα πουν στον ελληνικό λαό σχετικά με την απομάκρυνση της σημαίας απʼ τα ελληνικά Ίμια, ο κ. Πάγκαλος απάντησε κυνικά:

«Θα πείτε ότι τη σημαία την πήρε ο αέρας!».
 
Αλλά δεν παύει να έχει δόση αλήθειας αυτή η πρόταση διότι εσείς με βάλατε στο τραπέζι εγώ έφαγα και κάποιο κόκαλο έδωσα και σε εσάς λοιπόν κρατήστε και ένα μερίδιο ευθύνης για πάρτη σας.
Περιορίσου φίλε Γιάννη σε αυτούς που άρπαξαν κανένα κόκκαλο, γιατί εγώ (και αρκετοί άλλοι) δωρίσαμε προβατίνες.
Καμία δόση αλήθειας δεν έχει αυτή η μαλακία του μοσχαριού.
 
Έχει πάει ο Πάγκαλος να φάει σε ένα εστιατόριο μαζί με το σκύλο του.Αφου παραγγέλνει και τρώει τα μπριζολάκια του δίνει το κόκαλα στο σκύλο που κάθεται δίπλα ,ξάφνου σηκώνεται να φύγει ,τον βλέπει ο σερβιτόρος τρέχει,που πάτε κύριε δεν πληρώσατε.Εγω του απαντά, αυτός θα πληρώσει δείχνοντας το σκύλο ,μά τι λέτε κύριε,μια χαρά στο λέω μαζί τα φάγαμε του λέει ο Πάγκαλος.Καπως έτσι τα φάγαμε και μαζί τους . Αλλά δεν παύει να έχει δόση αλήθειας αυτή η πρόταση διότι εσείς με βάλατε στο τραπέζι εγώ έφαγα και κάποιο κόκαλο έδωσα και σε εσάς λοιπόν κρατήστε και ένα μερίδιο ευθύνης για πάρτη σας.
Μη νομιζεις οτι οσοι δε γλιψαμε κοκαλακι δεν εχουμε ευθυνη....
 
Back
Top