Απώλειες Κυνηγόσκυλων

Ξεκιναω αυτό το θεμα γιατι εχουν γινει μαστιγα -μοδα τα τελευταια χρονια οι απώλειες Κυνηγόσκυλων ειτε από κλοπη ειτε από χασιμο του συντροφου μας στον κυνηγοτοπο και οσοι το εχουμε βιωσει αυτό καταλαβαίνουμε τι σημαινει να γυριζει από την εξορμηση του ο κυνηγος με το λουρι στο χερι χωρις τον πιστο του φιλο
Από εδώ θα μπορούμε να δημοσιεύουμε απώλειες -κλοπες κτλ μηπως και μπορέσουμε να βοηθήσουμε καποιον συναδελφο που εχασε το σκυλι του
να βρει μια ακρη


ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΦΙΛΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ Ν.ΕΒΡΟΥ
2 ώρες ·
Το μεγάλο το σκυλί της φωτογραφίας χάθηκε εχθές, 04 Μαρτίου το βράδυ κατά τις 10:30 από την περιοχή της Ηροδότου στην Αλεξανδρούπολη.
Είναι 2 ετών labrador μπεζ με μελί μάτια και ακούει στο όνομα Στράτος. Φοράει καφέ δερμάτινο λουράκι που έχει επάνω ματάκι και μια μικρή εικονίτσα.
Εάν έχει πέσει στην αντίληψή σας επικοινωνήστε με τον Γιώργο στο 6947688619!
...

 
Καλησπερα.χαθηκε σεττερ τρικολορε πανω απο τν παυλιανη στην τοποθεσια παρκακι.φοραει μπιπερ με ακουστικο με κιτρινο λουρακι κ ταυτοτητα κ εχει κ τηλεφωνο πανω.ακουει στο ονομα μπελο κ ειναι πολυ φιλικος,εχει μεγαλωσει με τα παιδια μου.οποιος δει ή ακουσει κατι παρακαλω ειδοποιηστε με στο 6982943464.
 
Καλησπερα.χαθηκε σεττερ τρικολορε πανω απο τν παυλιανη στην τοποθεσια παρκακι.φοραει μπιπερ με ακουστικο με κιτρινο λουρακι κ ταυτοτητα κ εχει κ τηλεφωνο πανω.ακουει στο ονομα μπελο κ ειναι πολυ φιλικος,εχει μεγαλωσει με τα παιδια μου.οποιος δει ή ακουσει κατι παρακαλω ειδοποιηστε με στο 6982943464.

μακάρι να μην το είχα διαβάσει.........
σου εύχομαι να το βρεις το σκυλάκι γρήγορα.
 
Καλησπερα.χαθηκε σεττερ τρικολορε πανω απο τν παυλιανη στην τοποθεσια παρκακι.φοραει μπιπερ με ακουστικο με κιτρινο λουρακι κ ταυτοτητα κ εχει κ τηλεφωνο πανω.ακουει στο ονομα μπελο κ ειναι πολυ φιλικος,εχει μεγαλωσει με τα παιδια μου.οποιος δει ή ακουσει κατι παρακαλω ειδοποιηστε με στο 6982943464.
Εύχομαι να βρεθεί άμεσα Πέρι!
 
μακάρι να μην το είχα διαβάσει.........
σου εύχομαι να το βρεις το σκυλάκι γρήγορα.

Εύχομαι να βρεθεί άμεσα Πέρι!

το σεττερ δεν ειναι δικο μου..ειναι καλο μου φιλου που παμε μαζι οταν ειμαι αθηνα...Βασικα δεν εχει και σημασια αυτο , αλλα μηπως και βρεθει τιπτ,αν και εκει πανω το εχω λιγο δυσκολο...
 
Καλησπερα.χαθηκε σεττερ τρικολορε πανω απο τν παυλιανη στην τοποθεσια παρκακι.φοραει μπιπερ με ακουστικο με κιτρινο λουρακι κ ταυτοτητα κ εχει κ τηλεφωνο πανω.ακουει στο ονομα μπελο κ ειναι πολυ φιλικος,εχει μεγαλωσει με τα παιδια μου.οποιος δει ή ακουσει κατι παρακαλω ειδοποιηστε με στο 6982943464.
Αφού εχει τηλέφωνο ,ας ελπίζουμε να το βρει κάποιος ,ο οποίος θα κάνει αυτό που πρέπει.
 
Καλησπερα.χαθηκε σεττερ τρικολορε πανω απο τν παυλιανη στην τοποθεσια παρκακι.φοραει μπιπερ με ακουστικο με κιτρινο λουρακι κ ταυτοτητα κ εχει κ τηλεφωνο πανω.ακουει στο ονομα μπελο κ ειναι πολυ φιλικος,εχει μεγαλωσει με τα παιδια μου.οποιος δει ή ακουσει κατι παρακαλω ειδοποιηστε με στο 6982943464.
Δύσκολη περιοχή με πυκνό δάσος. Μακάρι κατ'αρχήν να γλιτώσει από τα αγρίμια και να το βρει κάποιος άνθρωπος...
 
Καλησπερα.χαθηκε σεττερ τρικολορε πανω απο τν παυλιανη στην τοποθεσια παρκακι.φοραει μπιπερ με ακουστικο με κιτρινο λουρακι κ ταυτοτητα κ εχει κ τηλεφωνο πανω.ακουει στο ονομα μπελο κ ειναι πολυ φιλικος,εχει μεγαλωσει με τα παιδια μου.οποιος δει ή ακουσει κατι παρακαλω ειδοποιηστε με στο 6982943464.
Μακαρι να βρεθει ρε φιλε αλλα απο οσο ξερω εχει λυκους εκει πανω, μακαρι να το βρει καποιος και να παρει τηλ γιατι ειναι κριμα!!!
 
Απο το FB

Χαθηκε - Κλαπηκε στις 26/10/2020 σε εκπαιδευτικο μπεκατσας στην περιοχη ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ - ΠΟΝΤΟΚΕΡΑΣΙΑΣ - ΡΙΖΙΑΝΩΝ ( ΚΙΛΚΙΣ ) σε διαστημα ενος 20λεπτου..εχουν ενημερωθει ολες οι γουρουνοπαρεες της περιοχης..στην περιοχη υπηρχαν και αλλοι κυνηγοι .
Θελω να κανω γνωστο λοιπον οτι ο σκυλος δεν ειναι Κυνηγετικος αλλα σκυλος Αγωνων....λειτουργει με ειδικα παραγγελματα και εχει μαθει να κυνηγα 40 λεπτα με 1 ωρα το πολυ...
Απευθυνομαι λοιπον σε αυτον που ισως τον πηρε...εκτος αν ειναι χαμενος οποτε σε 2-4 μερες θα εμφανιστει σε καποιο χωριο!
Σε παρακαλω αστον ελευθερο εκει που τον βρηκες..εσενα σου ειναι αχρηστος..η παρε τηλεφωνο υπαρχει και στο μπιπερ και στο λουρακι του και πες οτι τον βρηκες σαν κυνηγος επανω στο βουνο..το πιο φυσικο... δεν θα ζητησω ποτε ευθυνες απο κανενα με ενδιαφερει μονο να τον βρω ειναι 10 ετων και τον μεγαλωσα απο 2 μηνων κουταβι..
Ο σκυλος λαμβανει ειδικη φαρμακευτικη αγωγη καθως εχει προβλημα στο πισω δεξιο ποδι!
Η εικόνα ίσως περιέχει: σκύλος, κείμενο που λέει ΤΑΝΤΟ EYOSMOS Αριθ τσιπ 941000014528157



3131
19 σχόλια
Μου αρέσει!

Σχόλιο
 
Back
Top